Кременчуцька газета
Четверг, 22 Лютого 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Позбавлення волі на строк від 2 до 5 років: матір дитини, яку у кременчуцькому дитсадку вбило дерево, звинувачує віце-мерку Усанову у службовій недбалості

12 листопада 2022 16:15

Подробиці справи.

 Матір дитини, яку рік тому у кременчуцькому дитсадку №19 вбило дерево, звинувачує віце-мерку Ольгу Усанову у службовій недбалості.

Відповідну заяву вчинення кримінального правопорушення Світлана Німчина відправила керівнику Кременчуцької окружної прокуратури Лапку А.О.

Новину про це у своєму Телеграм-каналі оприлюднив редактор нашого видання Олег Булашев.

У заяві сказано, що її донька 21 жовтня 2021 року в дитячому навчальному закладі №19 у Кременчуці, від падіння аварійного дерева отримала тілесні ушкодження, які спричинили її смерть, від яких вона 22 жовтня 2021 року померла у медзакладі Кременчука.

За даним фактом 21 жовтня 2021 року органом досудового розслідування внесені відомості до ЄРДР за ст.137 ч.2 Кримінального кодексу України, а досудове розслідування кримінального провадження від цього ж дня здійснюється слідчим відділом Кременчуцького райуправління поліції.

Жінка пише, що Кременчуцька міська рада як засновник дитячого садка повинна була передати закладу дошкільної освіти майно на праві оперативного управління, у тому числі - багаторічні зелені насадження (дерева), що знаходяться на території і в подальшому відносяться до основних засобів, і повинні обліковуватися у бухгалтерському обліку дошкільного закладу освіти. А також бути предметом перевірки їх стану комісією - в особі голови комісії перед початком навчального року, яка як голова комісії надає дозвіл на експлуатацію цього закладу.

Згідно висновку експерта №37466 від 16.09.2022 року у кримінальному провадженні встановлено: «…5. На час дослідження встановлено, що стовбур дерева має біологічні ушкодження дереворуйнуючими грибами родини трутовикові …, в тому числі ураження гнилизною деревини на 80% діаметра стовбура, наявність плодових тіл грибів роду трутовик. У деревині наявні численні ходи, утворені внаслідок діяльності дереворуйнуючих комах  – ксилофагів. Механічні ушкодження: дупло, що утворилось внаслідок діяльності дятла. Такі пошкодження мали були наявними станом на 30 серпня 2021 р.

10. Ступінь ураження дерева, на час дослідження дозволяє встановити, що станом на 30 серпня 2021 дерево вже мало біологічні ушкодження…»

Як стало відомо з відкритих джерел, готовність до навчального освітнього року на 2021/2022 роки вказаного закладу дошкільної освіти перевіряла комісія на чолі з головою - в особі заступника міського голови Кременчука Усанової О.П. на підставі розпорядження міського голови Кременчука № 154-Р від 11.06.2021 року «Про перевірку готовності закладів дошкільної освіти м. Кременчука до роботи в новому 2021-2022 навчальному році».

При цьому віце-мерка Кременчука Усанова О.П., будучи головою комісії, тобто, службовою особою, незважаючи на наявність аварійного дерева на території Кременчуцького закладу дошкільної освіти (ясла-садок) № 19, яке підлягало негайному видаленню, так як загрожувало життю громадян, у тому числі дітей, підписала акт від 30.08.2021 року та надала дозвіл на експлуатацію цього закладу, внаслідок чого від падіння 21.10.2021 року аварійного дерева на території дошкільного закладу загинула дитина.

«За нормативним визначенням, об`єктивна сторона недбалості припускає несумлінне ставлення службової особи до службових обов`язків, які на неї покладені, що виражається: у їх невиконанні або у неналежному виконанні; у спричиненні істотної шкоди (ч.1 ст.367 КК України) або у тяжких наслідках (ч.2 ст.367 КК України); і таке ставлення знаходиться в причинному зв`язку із зазначеними наслідками.

Невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов`язків може виявлятися не лише в одноразовій бездіяльності або дії, але й у тривалій бездіяльності або ряді дій, виконаних неналежним чином.

З юридичної точки зору суб'єктивна сторона недбалості найчастіше полягає у необережній формі вини як щодо діяння, так і його наслідків. Можлива і змішана форма вини - умисел до діяння і необережна вина до наслідків цього діяння. Не виключається недбалість й у тих випадках, коли умисне порушення службових обов`язків призводить до наслідків, яких винний хоча й не бажав, але свідомо припускав їх настання (непрямий умисел - ч.3 ст.24 КК України).

Таким чином, у діях голови комісії – в особі заступника міського голови Кременчука Усанової О.П., яка діяла на підставі розпорядження міського голови Кременчука № 154-Р від 11.06.2021 року «Про перевірку готовності закладів дошкільної освіти м. Кременчука до роботи в новому 2021-2022 навчальному році» та була головою комісії щодо перевірки готовності закладу дошкільної освіти № 19 до роботи в новому 2021-2022 навчальному році - вбачаються ознаки злочину, що спричинило тяжкі наслідки, передбаченого ч.2 ст.367 КК України», - сказано у заяві, яку також стороною потерпілої передано в редакцію.

С.Німчина просить прокурора внести, у відповідності до ст.214 КПК України згідно даної заяви про вчинення кримінального правопорушення, відомості до ЄРДР про вчинення кримінального правопорушення за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.367 КК України.

Зазначимо, що ч.2 статті 367 «Службова недбалість» передбачає наступне покарання - позбавленням волі на строк від 2 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

Звичайно, винна О.Усанова чи ні - встановить суд.

Нагадаємо, Рік після трагедії, коли у кременчуцькому дитсадку на дітей впало дерево і загинула дівчинка: чи покарні винні у трагедії та як далеко просунулося слідство?

Померла 4-річна дівчинка, яку в кременчуцькому дитсадку привалило дерево

У кременчуцькому дитсадку дерево упало на дітей та вихователя: є постраждалі (Доповнено)

ДетальнішеУ кременчуцькому дитсадку, де дерево привалило дітей, гуляло 18 малюків: розпочато слідство

У кременчуцькому дитсадку №19 змінився директор: Гладенька пішла працювати у департамент освіти

 

 Клим Соколов


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися