Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Среда, 29 Января 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Регіони закупили тестів на ВІЛ на 1,1 млн грн

 

18 апреля 2019 11:15
Регіони закупили тестів на ВІЛ на 1,1 млн грн

Цікавим також є показник оціночних витрат на одного жителя регіону, який набагато точніше ілюструє об'єми витрачених коштів для кожної окремої області. 

Під час дослідження фахівці Інституту аналітики і адвокації виявили, що за липень-вересень 2018 року на закупівлю тест-систем для виявлення/підтвердження ВІЛ-інфекції у 12 регіонах України витратили 1,1 млн грн. У фокусі дослідження знаходяться лише регіони, в яких впроваджується програма  PEPFAR, тобто області з найвищим рівнем поширеності ВІЛ-інфекції. Встановлений показник щонайменше втричі нижчий від обсягу коштів, які витратили на засоби тестування у першому та другому кварталах 2018 року.

"Низькі обсяги витрат в першу чергу пов'язані із зменшенням кількості закупівель тест-систем у регіонах, оскільки вартість тестів впродовж 9 місяців коливається не суттєво. Разом із тим погіршилась тенденція із заощадження коштів на торгах. Відтак зафіксували рекордно низький відсоток конкурентних процедур у закупівлях тест-систем - 63%. 100% прямих угод уклали у Кіровоградській та Черкаській областях. Натомість у Миколаївській та Одеській областях усі закупівлі тест-систем, оголошені протягом липня-вересня були проведені за конкурентними процедурами", -пояснила Олена Дмитренко, консультант напрямку моніторингу закупівель ІАА.

За обсягами коштів, витрачених на придбання тест-систем у третьому кварталі лідирує Дніпропетровська область. Лікарні цього регіону придбали тест-систем на майже 250 тис грн.

За підсумками 9 місяців 2018 року у м. Київ спрямували більше 6 млн. грн.  місцевих бюджетів на виявлення та підтвердження ВІЛ-інфекції. Значніобсягивитратзафіксувалитакож у Донецькому регіоні - 1,3 млн. грн. Більшість фінансів витрачена на придбання експрес-тестів, проходження яких є набагато простішим та швидшим для пацієнтів.

Цікавим також є показник оціночних витрат на одного жителя регіону, який набагато точніше ілюструє об'єми витрачених коштів для кожної окремої області. 

Регіони закупили тестів на ВІЛ на 1,1 млн грн

З огляду на кількість населення регіону та обсяги коштів, витрачені  на придбання тестів найбільші витрати на людину забезпечили у м. Київ, Чернігівській та Черкаській областях. Разом з тим нагадаємо, що за рівнем поширеності епідемії першу трійку областей складають Одеська, Дніпропетровська та Миколаївська.

Під час аналізу відмітили зміни у структурі постачальників тест-систем. Відтак у третьому кварталі 2018 року у 60% закупівель постачальниками стали представники малого бізнесу - фізичні особи-підприємці. Якщо порівняти із попереднім кварталом 2018 року, то показник становив 30% від всіх постачальників.

Зазначимо, що крім коштів місцевих бюджетів, існує ще щонайменше два джерела фінансування діагностики ВІЛ-інфекції: державний бюджет та кошти міжнародних організацій. Тому частина потреби у тестуванні, яка існує, може бути покрита саме за рахунок цих ресурсів. Це важливо, оскільки у обсягах витрачених власне лікарнями коштів протягом трьох кварталів не спостерігається приросту.

Нагадаємо, в Україні тестів на ВІЛ почали купувати вдвічі менше

Міська програма протидії ВІЛ/СНІДу закінчилася – інфіковані залишилися.

 

За матеріалами прес-служби

 ГО «Інститут аналітики та адвокації»

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться