Кременчуцька газета
Понеділок, 4 Грудня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

 

Ви є тут

Результати підвищення пенсій на Полтавщині з 1 жовтня 2022 р.

30 вересня 2022 17:30

Попри війну і надзвичайне загострення фінансово-економічної ситуації в країні, уряд вирішив, що раніше анонсованим перерахункам пенсій з 1 жовтня все ж бути! Тож які категорії одержувачів пенсій одержать підвищення і якими виявилися результати перерахунків на Полтавщині?

По-перше, з 1 жовтня пенсійні виплати зростуть через збільшення розміру мінімальної заробітної плати з 6 тис 500 до 6 тис 700 грн, відповідно до закону «Про Державний бюджет України на 2022 рік». Відбудеться зростання мінімального розміру пенсії за віком непрацюючих громадян, які досягли віку 65 і більше років та які мають тривалий страховий стаж, - зокрема, чоловіки — не менш як 35 років, жінки — не менш як 30 років.

Отже, із 1 жовтня мінімальний розмір пенсії за віком у зазначених категорій пенсіонерів становитиме 2 тис 680 грн (6700х40%).

А от працюючим пенсіонерам, у тому числі й тим, хто забезпечує себе роботою самостійно і зареєстрований як ФОП, мінімальні розміри пенсій за віком на рівні 40% мінімальної заробітної плати буде встановлено тільки після звільнення з роботи.

У Головному управлінні Пенсійного фонду України підрахували, що людей, які підпадають під перерахунки, що пов’язані із підвищенням мінімальної заробітної плати, на Полтавщині майже 79,5 тисяч. Це становить понад 20% загального контингенту одержувачів. Середнє підвищення в даному випадку - 118,8 грн.

Окремо слід згадати про пенсіонерів, яким понад 70 років. З 1 жовтня 2022 року людям віком від 70 до 75 років буде встановлено щомісячну компенсаційну доплату до пенсії у розмірі до 300 грн. Підставою цього є урядова постанова від 15.09.2021 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб у 2022 році та в подальшому».

Як свідчить статистика, у Полтавській області згадану доплату до пенсії з 1 жовтня одержуватимуть більше 66 тис. літніх людей. Після встановлення зазначеної виплати їх пенсія не може перевищувати розміру середньої заробітної плати в Україні за 2020 рік, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії, тобто, 10 340,35 грн.

Щомісячна компенсаційна виплата встановлюється незалежно від виду пенсії, закону, згідно з яким призначена пенсія, від тривалості страхового стажу та факту роботи.

Отже, процес стартував, і пенсіонерам, які досягатимуть 70-ти років після 1 жовтня, щомісячна компенсаційна виплата встановлюватиметься з дати досягнення такого віку.

Додаткова гарантія пенсіонерам віком 70 років і старшим, виплати яким призначено відповідно до Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та які мають тривалий страховий стаж (чоловіки - 35 років, жінки - 30 років), дасть змогу довести пенсії як мінімум до 3000 грн. А тим, у кого розмір пенсійної виплати з урахуванням надбавок, підвищень, інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім пенсій за особливі заслуги перед Україною), не досягає 3 тис грн, встановлюватиметься доплата до пенсії в сумі, якої не вистачає.

Ще одне значиме жовтневе підвищення - нові розміри пенсій по інвалідності, які чекали окремі одержувачі чимало років. Це стосується мінімальних пенсій по інвалідності, призначених за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» громадянам з інвалідністю внаслідок війни із числа рядового складу строкової служби (рекрутів, солдатів, матросів) а також іншим особам з інвалідністю із числа рекрутів, солдатів, матросів строкової служби.

Збільшені також мінімальні пенсії осіб з інвалідністю з числа старших солдатів, старших матросів, сержантського і старшинського складу.

Мінімальні пенсії для зазначених категорій пенсіонерів залежно від групи інвалідності та військового звання становитимуть від 4 тис 396 до
6 тис 532,50 грн, для інших залежно від групи інвалідності та звання — від 4 тис 186 до 5 тис 986,50 грн.

До мінімального розміру пенсії по інвалідності також встановлюються надбавки, доплати і підвищення, передбачені законодавством.

На Полтавщині з 1 жовтня перераховані пенсії 1 тис 23 осіб з інвалідністю із числа військовослужбовців. В середньому, пенсійні виплати зросли майже на 118 грн.

 

 

За матеріалами ГУ Пенсійного фонду

України в Полтавській області


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися