Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Воскресенье, 31 Мая 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Депутатсько-журналістська ревізія: завідуюча дитсадком №19 показала на що витрачені бюджетні кошти

 

6 февраля 2018 13:45
Депутатсько-журналістська ревізія: завідуюча дитсадком №19 показала на що витрачені бюджетні кошти

Дитсадок працює рік. Ремонт і реконструкція були проведені  за кошти міського бюджету. Спонсорських і благодійних коштів не було залучено.

Сьогодні депутатка міської ради Тетяна Сідерка  (член депкомісії із питань освіти, медицини та соцзахисту) разом з представниками ЗМІ завітали у дитячий садок № 19 (ДНЗ №19). Цей заклад відкрили рік тому у приміщенні колишнього дитсадка заводу «Кредмашу». І будівля належть до  так званої дореволюційної архітектури, яка у Кременчуці збереглася у поодиноких випадках.

Депутатку відразу зацікавило питання переведення коштів із капітальних видатків – в поточні, які мали місце торік.

Завідувачка ж пояснила, що це було зроблено згідно з рішенням сесії міськради – погодження дали депутати. Бо залишились кошти із числа капітальних видатків передбачені на ремонт і їх переведено в поточні: на поточний ремонт, придбання обладнання тощо.

«Коли почали ремонт і підняли документи, то виявилось, що будівля належить до пам’яток архітектури і тут можна лише проводити реконструкцію. Тож і виникла потреба переведення коштів», - пояснила Галина Гладенька.

Йдеться про 300 тисяч гривень:  на поточний ремонт витратили 173 тисячі гривень, решту – на придбання матеріалів.

Завідувачка дитсадком говорить, що і цього року хоче звертатися за допомогою до міської ради: потрібна реконструкція ганку, завершення робіт з облаштування фасаду.

Розповіла вона і про економію: кошти, які заклад заощаджує за рахунок економії тепла теж витрачають на потреби дитсадка.

Та найбільше журналістів цікавили два пункти видатків: придбання іграшок і штори в музичній залі. Ще під раніше депутат Тетяна Сідерка акцентувала увагу на цих позиціях.

З’ясувалося, що всі іграшки нові і якісні – в цьому пересвідчились візитери,завітавши в музичну залу, де розміщена ще частина іграшок і дидактичних матеріалів, які не використовують в групі. Керінвик ДНЗ додала, що понад 90 тисяч гривень було витрачено на іграшки, бо дитсадок новий, купували все «з нуля».

Щодо штор: ціна майже в 39 тисяч гривень – то не лише ціна штор. Для оснастки музичного залу були придбані ролети на вікна, ігрові ширми. Зроблено декоративну стінку саме з штор.

«Вартість квадратного метру вже виконаних робіт 176 -178 грн. Та ми отримали багатофункціональну штору, яку можна використовувати під час ранків, зважаючи на пору року», - пояснення Галини Гладенької.

Вона розповіла, що перед новим роком батькам розповіли і показали, обладнання і іграшки, які купили дітям.

Нагадала Галина Гладенька, що було проведено ремонт харчоблоку , де замінено вікна, двері придбане нове обладнання. Вона нагадала, що двері і вікна там стоять з 1963 року, колу будівлю передали під дитсадок і було проведено ремонт. Систему вентиляції не змінювали, та кухонні плити і інше обладнання – нове. Нові меблі, сантехніка, посуд…

Тетяну Сідерку зацікавило ще питання утримання бухгалтерії. Зокрема, чому в дитсадку, де трохи більше 100 дітей, два бухгалтера, і навіщо їм аж три програмних забезпечення. Тоді, як більшість кременчуцьких ДНЗ не мають бухгалтерії. А обслуговуються централізованою департаменту освіти.

«Коли я прийшла працювати, вже було створене юридична особа дитсадок, передбачалась ставка бухгалтера. Ми раді, аби нас обслуговували в централізованій бухгалтерії, та не переводять», - зазначила Галина Гладенька.

Говорить, що ввели, ще одні ставку бухгалтера і тепер їх дві, щоб окремо вести всі рахунки з харчування дітей.

Також  Галині Гладенькій довелось розповісти, як були витрачені 9 тисяч гривень на придбання саджанців. Виявилось, що дерев не купували – купили саджанці кущів і хвойників в «ТОВ «Голландські троянди» і там же замовили послуги з ландшафтного дизайну. Все це було показано під час візиту депутатки і представників ЗМІ.

Вже після цієї детальної екскурсії навчальним закладом Тетяна Сідерка резюмувала, що її так і не переконали в «пріоритетності» використання бюджетних коштів в цьому дитсадку.

У 2016 році дитсадок був заповнений наполовину.

Нагадаємо, класні журнали за 10 тисяч і проектор за 27 тисяч: депутатка Сідерка знайшла купу фактів нецільового використання бюджетних коштів.

Також депутатка встановила, що в одній із шкіл закупили саджанці дерев уже  влітку.

Нагадаємо, ГО  «Кременчуцький антикорупційний центр» виявила, як одне юридичне підприємство, за збігом обставин – чи з чиєїсь домовленості, працевлаштували у більшості міських шкіл та у кількох парках Кременчука. Активісти  також встановили, що засновником та керівником ТОВ «Юртрансервіс»  також значиться депутат Кременчуцької міської ради Плескун Олександр Володимирович.

А мер Кременчука Малецький порівняв надання юридичних послуг навчальним закладам з фаст-фудом

 

Фото Олександр Грінченко

Відео Олексій Орлов

Світлана Павленко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться