Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Суббота, 11 Июля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Що крадуть у магазинах Кременчука не чисті на руку містянки

 

28 мая 2020 15:15

Судові рішення.

Лише за дві доби суди Кременчука розглянули три справи відносно жінок, які полюбляли поживитися у магазинах міста. Так, днями суддя Крюківського районного суду міста Кременчука Діана Зоріна розглянула у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження по обвинуваченню уродженки с. Билбасівка Слов`янського району Донецької області, українки, громадянки України, без освіти, не заміжньої, на утриманні непрацездатних, неповнолітніх та малолітніх осіб не маючої, не працюючої, раніше не судимої у вчиненні кримінального правопрушення, передбаченого частиною 1 статті 185 КК України «Крадіжка».

Як сказано у вироці суду, 28 березня 2020 ркоу близько 14.05 обвинувачена перебувала в торговому залі магазину «МаркетОпт», що належить ПП «ФУДЗМАРТ», який знаходиться за адресою: Кременчук, вул. Першотравнева, буд. 32, та під час перегляду асортименту продуктів харчування, в останньої виник прямий умисел направлений на таємне викрадення чужого майна із вказаного магазину. Реалізуючи свій злочинний умисел, обвинувачена, вважаючи, що її дії непомітні для оточуючих, керуючись корисливим мотивом та метою, шляхом вільного доступу викрала з полиць для продажу товарів:

сирокопчену ковбасу «Московська», виробник «Алан», вагою 338 гр. у вакуумній упаковці, вартістю 155,13 грн;

сирокопчену ковбасу «Старокиївська», виробник «Глобино», вагою 266 гр. у вакуумній упаковці, вартістю 82,45 грн;

сирокопчену ковбасу із м`яса птиці «салямі Золотиста», виробник «Глобино», вагою 272 гр. у вакуумній упаковці, вартістю 92,31 грн;

ковбасу сиро в`ялену «Ностальгія», виробник «Алан», вагою 368 гр. у вакуумній упаковці вартістю, 125,06 грн;

снекову сирокопчену ковбасу «Золотиста», виробник «Закарпатські ковбаси», вагою 266 гр. у вакуумній упаковці, вартістю 48,02 грн;

сирокопчену ковбасу «Московська», виробник «Алан», вагою 366 гр. у вакуумній упаковці, вартістю 173,56 грн;

сиро в`ялену ковбасу «Ностальгія», виробник «Алан», вагою 360 гр. у вакуумній упаковці, вартістю 122,34 грн;

снекову сирокопчену ковбасу «Золотиста», виробник «Закарпатські ковбаси», вагою 240 гр. у вакуумній упаковці, вартістю 43,32 грн;

ковбасу сирокопчену із м`яса птиці «Салямі Золотиста», виробник «Глобино», вагою 268 гр. у вакуумній упаковці, вартістю 90,95 грн;

ковбасу сирокопчену «Салямі Італійська», виробник «Глобино», вагою 331 гр. у вакуумній упаковці, вартістю 119,37 грн;

ковбасу сирокопчену «Салямі Італійська», виробник «Глобино», вагою 331 гр. у вакуумній упаковці, вартістю 119,37 грн;

ковбасу сирокопчену «Московська», виробник «Фарро», вагою 358 гр. у вакуумній упаковці, вартістю 174,35 грн;

ковбасу сирокопчену «Московська», виробник «Алан», вагою 463 гр. у вакуумній упаковці, вартістю 207,47 грн.;

продукт м`ясного в`яленого першого сорту «ковбасу Пармазель», виробник «Фарро», вагою 362 гр. у вакуумній упаковці, вартістю 79,27 грн;

ковбасу варено-копчену «Московська», виробник «Глобино», вагою 474 гр. у вакуумній упаковці, вартістю 70,51 грн;

ковбасу сирокопчену «Московська», виробник «Фарро», вагою 354 гр. у вакуумній упаковці, вартістю 124,37 грн;

сир з пліснявою «Брі», виробник «Mlekovita», вагою 125 гр. у вакуумній упаковці, вартістю 33 грн;

шампунь «Clear men» «Активспорт» 2в1, ємкістю 400 мл., вартістю 95 грн;

сир «Маасдам 45%» виробника «Amstelland», вагою 368 гр у харчовій плівці вартістю 75,44 грн;

сир «Російський» виробника «Великий Крун» 50% вагою 238 гр у харчовій плівці, вартістю 31,97 грн;

продукт сирний «Руський» виробника «Тульчинка» 50%, вагою 232 гр у харчовій плівці вартістю 19,89 грн;

сир «Камамбер» виробника «Miekovita» 120 гр у вакуумній упаковці вартістю 50,99 грн, що належить ПП «ФУДЗМАРТ».

Після чого, заволодівши вказаним майном, обвинувачена , з місця вчинення злочину зникла, викраденим розпорядилася на власний розсуд, спричинивши матеріального збитку ПП «ФУДЗМАРТ» на загальну суму 2 134,14 гривень.

Таким чином, суд вважає доведеною кваліфікацію дій обвинуваченої за частиною 1 статті 185 КК України як таємне викрадення чужого майна (крадіжці).

Розглянувши справу суддя визнала жінку винуватою у пред`явленому обвинувачені за частиною 1 статті 185 КК України та призначити покарання у виді штрафу у розмірі 50 (п`ятдесят) неоподаткованих мінімумів доходів громадян у сумі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень. Також суддя стягнула з жінки на користь держави 7 тис 742 грн. 56 коп. витрат, пов`язаних із проведенням експертного дослідження.

Вирок може бути оскаржений через Крюківський районний суд міста Кременчука Полтавської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення, а обвинуваченим в той же строк з дня отримання ним копії вироку.

Також днями суддя Автозаводського районного суду Кременчука Оксана Пальчик розглянула у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження про обвинувачення уродженки м.Кременчука, освіта середня, не заміжня, не працюючої, має наутриманні інваліда 2 групи, раніше не судима, обвинувачена у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України «Крадіжка».

Як сказано у вироці суду, 18.02.2020 року близько 17. 25, обвинувачена, перебувала в приміщенні магазину «МаркетОпт» по вул. А. Маслова, буд. 22, де у останньої виник прямий умисел на таємне викрадення чужого майна у вказаному магазині.

Реалізуючи свій умисел направлений на таємне викрадення чужого майна, жінка умисно таємно викрала з прилавка магазину «МаркетОпт» товарно-матеріальні цінності, а саме:

сир Комо «Тенеро» 50 % вагою 0,374 кг вартістю 75 грн. 07 коп.,

мясо «Яловичина» вагою 2,018 кг вартістю 300 грн. 14 коп.

З місця вчинення злочину обвинувачена зникла, викраденим розпорядилася на власний розсуд, чим спричинила магазину матеріальної шкоди на загальну суму 375 грн 21 коп.

Допитана в судовому засіданні обвинувачена свою вину у вчиненні злочину, що їй інкримінується визнала повністю та не заперечувала викладені в обвинувальному акті фактичні обставини вчинення злочину і вартість викраденого майна.

Розглянувши справу, суддя визнала жінку винною у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України і призначила їй покарання у виді штрафу в розмірі п`ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить вісімсот п`ятдесят гривень.

Процесуальні витрати пов`язані із залученням експертів на суму 942,06 грн., також стягнуто з обвинуваченої на користь держави.

Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Крім того, днями суддя Автозаводського районного суду Кременчука Олександр Гусач розглянув у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження по обвинуваченню уродженки Кіровоград, громадянки України, освіта середньо-спеціальна, не заміжньої, на утриманні має неповнолітню дитину, 2010 року народження, не працюючої, раніше 8 разів судимої у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.15 «Замах на злочин», ч.2 ст. 185 «Крадіжка», ч.2 ст. 186 «Грабіж», ст. 395 КК України «Порушення правил адміністративного нагляду».

Як сказано у вироці суду, 21.08.2019 близько 21.14, обвинувачена, перебуваючи в магазині «Маркетопт» розташованого за адресою: Кременчук, кврт. 101, б. 3, діючи з прямим умислом, з корисливих спонукань, з метою заволодіння чужим майном, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, скориставшись що її дії ніхто не помічає викрала з полиць магазина «Маркетопт» віскі Ballantines Finest 40% об`ємом 0.5л., вартістю 375 грн. Після чого, жінка з місця вчинення кримінального правопорушення зникла, викраденим майном розпорядилась на власний розсуд, чим спричинила ПП «Фудзмарт» матеріальної шкоди на вищевказану суму.

Крім того, обвинувачена будучи раніше судимою особою щодо якої на підставі ухвали Автозаводського районного суду Кременчука Полтавської області 20.08.2019, встановлено адміністративний нагляд строком на 1 рік із застосуванням наступних обмежень: заборонити перебування у визначених місцях міста Кременчука (або іншого населеного пункту у випадку зміни у встановленому законом порядку місця мешкання), а саме: заборонити перебування у місцях продажу алкогольних напоїв на розлив (барах, кафе, ресторанах м. Кременчука); заборонити виїзд в особистих справах за межі міста Кременчука (або іншого населеного пункту у випадку зміни у встановленому законом порядку місця мешкання); зобов`язати реєструватись в органах поліції один раз на місяць. Про вказані вище обмеження обвинувачена, ознайомлена під розпис, тобто їй було достовірно відомо про встановлення адміністративного нагляду та застосування у зв`язку з цим обмежень відносно неї, а також попереджено про кримінальну та адміністративну відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду. Незважаючи на встановленні обмеження та порушуючи правила адміністративного нагляду вона, умисно, маючи на меті ухилитись від адміністративного нагляду, в період з 03.10.2019 по 29.11.2019 без поважних причин самовільно залишила своє постійне місце проживання, протягом вказаного періоду часу була відсутня за даною адресою та її місцезнаходження було невідоме.

Крім того, 18.02.2020 року, приблизно о 19. 40 обвинувачена, перебувала у приміщенні кафе, де підсіла за столик до потерпілого. Під час їх спілкування, у неї виник злочинний намір, направлений на відкрите заволодіння майном потерпілого. Вона підійшла з правої сторони до потерпілого, який сидів за столиком та відкрито, шляхом ривка заволоділа його ланцюжком із золота, 583 проби, вагою 4,39 грамів, вартістю відповідно до висновку товарознавчої експертизи № 224/Кр від 24.02.2020 року - 5814,00 гривень. З місця скоєння кримінального правопорушення зникла та викраденим майном розпорядилася на власний розсуд.

Також, 18.02.2020 року, приблизно о 20. 25, обвинувачена зайшла до приміщення магазину «Єва № 652» ТОВ «РУШ», розташованого за адресою: Кременчук, просп. Л.Українки буд. 39, де у торговому залі на прилавках побачила декоративну косметику, внаслідок чого у неї виник умисел на таємне викрадення чужого майна. Вона підійшла до прилавку з декоративною косметикою, упевнившись у тому, що за нею ніхто не спостерігає, таємно, шляхом вільного доступу, викрала наступний товар: тонального крему для обличчя Афіні тон, відтінок 42 «Мейбелін», вартістю, згідно товарознавчої експертизи № 230/Кр від 27.02.2020- 156,57 гривень, помаду рідкої матової «Суперстей Матт Інк 40 «Мейбелін», 5 мл, вартістю, згідно товарознавчої експертизи № 230/Кр від 27.02.2020 - 268,73 гривень, туш для вій Колоссал водостійка, чорна «Мейбелін», вартістю, згідно товарознавчої експертизи № 230/Кр від 27.02.2020- 161,54 гривень. В подальшому, тримаючи в руках вищевказаний товар, вийшла з приміщення магазину через вхід не розрахувавшись за товар. Викраденим розпорядилася на власний розсуд, завдавши магазину «Єва № 652» ТОВ «РУШ» матеріального збитку на загальну суму 586,84 гривень.

Вона ж, 14.03.2020 року, приблизно об 11.25 перебувала у приміщенні магазину «АТБ» ТОВ «АТБ-маркет», розташованого за адресою: Полтавська область, Кременчук просп. Л.Українки, 16, де шляхом вільного доступу зайшла до складсько-підсобного приміщення, де ходила по коридору та усвідомлюючи, що її ніхто не помітив у неї виник умисел на таємне викрадення чужого майна. Реалізуючи свій злочинний умисел направлений на таємне викрадення чужого майна, діючи умисно, повторно, ОСОБА_1 підійшла до коробки, яка лежала в коридорі на підлозі, упевнившись у тому, що за нею ніхто не спостерігає, таємно, шляхом вільного доступу, викрала блок цигарок Rothmans Blue у кількості 10 пачок вартістю 416,7 грн. без ПДВ, та блок цигарок Rothmans Demi Blue у кількості 10 пачок вартістю 366,7 грн. без ПДВ, загальною вартістю 783,40 грн, які поклала під куртку та вийшла з приміщення магазину. Викраденим розпорядилася на власний розсуд, завдавши магазину «АТБ» ТОВ «АТБ-маркет» матеріального збитку на загальну суму 783,40 гривень.

Вона ж, 30 березня 2020 року о 16.37, перебуваючи біля магазину «Маркет Опт», розташованого по просп. Свободи, буд.22-Б в Кременчуці обвинувачена помітила припаркований автомобіль Форд-Транзит, після чого в неї виник злочинний умисел направлений на таємне викрадення чужого майна. Реалізуючи свій злочинний умисел, вона, через незачинені дверцята, проникла до салону вказаного автомобіля, звідки викрала мобільний телефон SAMSUNG GALAXI A10Duos 2/32 GbBlue (SM-A105F/DS, вартістю 2350,33 гривень.

Продовжуючи свою злочинну діяльність, 21 квітня 2020 року о 12 годині 10 хвилин жінка прибула до магазину ТОВ АТБ-Маркет «Продукти-224», розташованого по вулиці 101 квартал, буд.10-Д міста Кременчука. Реалізуючи свій злочинний умисел, обвинувачена скориставшись тим, що її дії не помічені сторонніми особами, з корисливих мотивів та мети, таємно, повторно, шляхом вільного доступу, незаконно заволоділа подарунковим набором DOVE «Від щирого серця» (шампунь, бальзам, антиперспірант, мило), вартістю 425.10 грн.

Свою вину у скоєні інкримінованих їй кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 15, ч.2 ст. 185, ч.2 ст. 185 (епізоди від 21.08.2020 року, 30.03.2020 року), ч.2 ст. 186, ст.. 395 обвинувачена визнала повністю, пояснивши про обставини що відповідають вступній частині вироку. Цивільний позов ТОВ «АТБ-Маркет» визнала повністю.

Розглянувши справу суддя визнав обвинувачена винною у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч.2 ст.15, ч.2 ст. 185, ч.2 ст. 185, ч.2 ст. 186, ст.. 395 КК України і призначив їй покарання:

- за ст.. 395 КК України у виді 3 (трьох) місяців арешту.

Відповідно до ч.4ст.70 КК Україниза сукупністю злочинів, шляхом поглинання менш суворого покарання, більш суворим, призначеного вироком Крюківського районного суду м. Кременчука від 28.01.2020 року, призначити покарання у виді 4 (чотирьох) років позбавлення волі.

-за ч.2 ст. 15, ч.2 ст. 185 КК України у виді 1 (одного) року позбавлення волі;

-за ч.2 ст. 185 КК України у виді 2 (двох) років позбавлення волі;

-за ч.2 ст. 186 КК України у виді 4 (чотирьох) років позбавлення волі.

Відповідно до вимог ч. 1 ст.70 КК Україниза сукупністю злочинів шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим визначив покарання у виді 4 (чотирьох) років позбавлення волі.

На підставі ст. 71 КК України до покарання, призначеного за даним вироком, частково приєднати не відбуте покарання за вироком Крюківського районного суду м. Кременчука від 28.01.2020 року і за сукупністю вироків призначив остаточне покарання у виді 4 (чотирьох) років 2(двох) місяців позбавлення волі.

Строк відбування покарання рахувати з моменту затримання, тобто з 22.04.2020 року.

Цивільний позов потерпілого ТОВ «АТБ-Маркет» задовольнити. Стягнути з обвинуваченої на користь ТОВ «АТБ-Маркет» 783 (сімсот вісімдесят три) грн. 40 коп. майнової шкоди.

Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку до Полтавського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги черезАвтозаводський районний суд м. Кременчука протягом тридцяти днів з дня його проголошення, а обвинуваченим, який перебуває під вартою, - в той же строк з моменту вручення йому копії вироку.

 

 

Клим Соколов

 

 
 
 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться