
У планах обласного керівництва їх скоротити чи реорганізувати.
Сьогодні Кременчук відвідав начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін. Він проінспектував укриття шкіл на Молодіжному, а після цього традиційно провів брифінг.
Серед питань, які пролунали сьогодні, було і питання недоцільності закриття шкірвендиспансеру у Кременчуці.
«Оце нам сьогодні зранку принесла жінка. Це ксерокопії листів, це живі люди, тут номери телефонів і прохання, благання людей не закривати шкірдиспансер у Кременчуці», - розповіла редакторка «Телеграфу» Ольга Мінчук.
Д.Лунін попрохав нікого не спекулювати на цій темі.
«Я вже давав коментарі велику кількість разів з цього питання. У нас в країні сформована спроможна мережа. Вона затверджена міністром охорони здоров'я, мною, начальником військової адміністрації, погоджена з усіма учасниками процесу…
Пан Лисак, директор департаменту охорони здоров'я, кілька разів давав пояснення і вам, і іншим медіа. Ситуація не змінилась і вона змінюватись не буде», - був категоричним Д.Лунін і заявив, що диспансер у Кременчуці існувати не може, а послуги лікарів диспансеру будуть надаватися в поліклінічних та амбулаторних відділеннях.
«Я хочу вам сказати, і щодо онкодиспансера, треба також приймати рішення, тому що Міністерство охорони здоров'я не бачить у нас двох лікарень на території області», - сказав Д.Лунін.
Він бачить вихід ситуації з онкодиспансером в тому, аби Кременчуцький онкодиспансер став філією Полтавського обласного онкодиспансера, або його треба переводити на рівень міської лікарні.
«Це питання, яке буде найближчим часом також вирішуватися», - каже керманич Полтавщини.
У підтримку вищезгаданих закладів виступив мер Кременчука Віталій Малецький.
Він розповів, що раніше в місті закрили нарко- та психдиспансери. Частину їх функцій взяли відділення, які знаходяться в лікарні планового лікування (колишня ЦРЛ).
Саме по такому алгоритму зараз опрацьовується питання щодо шкірдиспансеру.
«Дійсно, там частина функцій потрібна і треба буде десь мешканцям міста надавати, щоб вони не їздили в Полтаву. Ми опрацьовуємо зараз питання відкриття теж відділення, набагато меншого формату, з набагато меншим переліком і кількістю фахівців і послуг в місті Кременчуці», - каже мер.
Далі мер розповів про своє бачення подальшої долі онкодиспансеру.
«Дивіться, по онкодиспансеру набагато складніше, але зараз якщо добудується корпус, той, який зараз діагностичний - новий, він буде укомплектований і в нього буде вкладено дуже багато коштів з обласного бюджету в тому числі, то він досить довго не потребуватиме значних капіталовкладень І в принципі з ним можна буде працювати на рівні, як структурного підрозділу першої міської лікарні», - заявив мер.
Журналісти заявили, що лікарні мають бути на тих місцях, де до них звикли люди.
Мер заявив, що приміщення диспансерів у власності облради.
«Якщо вони його нам передадуть в комунальну базу, то там і залишимо», - сказав мер, а губернатор в свою чергу повідомив, що позиція у депутатів облради така, що якщо дану функцію на себе забирає місто, то варто залишати ті будівлі і відповідні споруди, передаючи на баланс міста.
«Я повністю підтримую таку позицію. Більш того, якщо є така співпраця, то будемо разом працювати і допомагати. Якщо ми не можемо напряму давати субвенцію по цьому напрямку, то ми можемо закрити інші напрямки, закупити дороговартісне обладнання тощо», - зазначив Д.Лунін.
Олег Булашев