Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вівторок, 17 Травня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Швачка, слюсар, електромеханік – професії, що мали попит на Полтавщині у 2021 році

26 січня 2022 08:00

У 2021 році у Полтавській області найбільший попит роботодавців спостерігався на кваліфікованих робітників, зокрема швачку, електромеханіка та слюсаря.

У Полтавській області у 2021 році найбільший попит роботодавців спостерігався на:

- кваліфікованих робітників з інструментом - 27% всіх поданих вакансій (швачка, електрогазозварник, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, слюсар-ремонтник),  

- робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин - 21% (водій автотранспортних засобів, токар, машиніст екскаватора, фрезерувальник, машиніст розфасувально-пакувальних машин);

- професіоналів - 13% (інспектор (пенітенціарна система), інженер-конструктор, вчитель закладу загальної середньої освіти);

- працівників сфери торгівлі та послуг - 12% (продавці, поліціянт (за спеціалізаціями), охоронник, кухар);

- некваліфікованих працівників - 9% (підсобний робітник, вантажник, жилувальник м'яса та субпродуктів, комірник, двірник, прибиральник виробничих приміщень);

- фахівців - 8% (бухгалтер, електромеханік, сестра медична (брат медичний), майстер виробничого навчання, інспектор воєнізованої охорони, фахівець, механік, асистент вчителя).

Як повідомили у пресслужбі Полтавської облдержадміністрації з посиланням на обласний центр зайнятості, найбільше вакансій -  29%  - пропонувалися у сільському господарстві; 19% вакансій – на підприємствах переробної промисловості; 11% – в оптовій та роздрібній торгівлі; 7% – у будівництві.

У професійному розрізі найбільше пропозицій роботи мали  робітники з обслуговування та експлуатації устаткування – 32%, кваліфіковані робітники з інструментом – 14%, представники найпростіших професій – 14%; сери торгівлі та послуг – 12%.

За видами економічної діяльності, більшість вакансій налічується на підприємствах переробної промисловості (34%), у транспорті, складському господарстві, поштовій та кур’єрській діяльності (11%), в оптовій та роздрібній торгівлі (10%), у будівництві (9%) і в охороні здоров’я та наданні соціальної допомоги (6%).

У 2021 році послугами Полтавської обласної служби зайнятості скористалися 64,2 тисячі зареєстрованих безробітних. Чоловіків і жінок майже порівну: 8,8 тисячі осіб (49%) – чоловіки,  9,1 тисячі (51%) – жінки.  

За віковими групами: 25% зареєстрованих безробітних були у віці до 35 років; 28% – від 35 до 44 років; 30% –  від 45 до 55 років; 17% – понад 55 років.

За освітою: 46% зареєстрованих безробітних мали вищу освіту, 42% – професійно-технічну, 12% – загальну середню. На одне вільне робоче місце претендували десятеро безробітних (на 1 січня 2021 року – 18 осіб).

Найбільша нестача вакансій спостерігалася для представників таких професій: водій автотранспортних засобів, продавець продовольчих товарів, бухгалтер, кухар, спеціаліст державної служби.

Роботодавцям не вистачає швачок, поліціянтів, кондукторів громадського транспорту, фрезерувальників, інспекторів пенітенціарної системи, електромеханіків.

Нагадаємо, Ринок праці на Полтавщині: хто потрібний роботодавцям, а хто в пошуках

Названо найактуальніші на ринку праці Полтавщини професії

 

За матеріалами poltavske.tv

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися