Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понедельник, 13 Июля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Керманич Полтавщини Синєгубов про роботу та особисте

 

21 июня 2020 09:00

Майже годину губернатор області відповідав на питання головного редактора «Кременчуцької газети».

Голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов, на відміну від мера Кременчука Віталія Малецького, не ховається від журналістів і відреагував на прохання поспілкуватися з головним редактором «Кременчуцької газети» Олегом Булашевим фразою: «Приїздить і поспілкуємося. Відповім на всі ваші запитання!».

Не відкладаючи цю справу у шухляду ми відправилися до Полтави і записали велике інтерв’ю з Олегом Синєгубовим.

- Все таємне стає явним. Хто запропонував Вам посаду губернатора і як це відбувалося насправді?

- Я у свій час, як вважаю, досяг для себе всього необхідного: захистив докторську дисертацію, маю родину, дітей. У мене була юридична компанія і бізнес, який я очолював і мною було прийнято рішення зробити щось більше. Мені потрібен був якийсь новий виклик і тому мною було прийнято рішення-оформити заявку до системи «Ліфт» (кожен бажаючий міг запропонувати свою кандидатуру на різні посади в органах влади). Ви знаєте, це був загальнонаціональний проект. Я хочу сказати, що «Ліфт» спрацював. У мене почалося ряд співбесід. Головна співбесіда була з Президентом України Володимиром Олександровичем Зеленським і було прийнято рішення щодо призначення головою Полтавської облдержадміністрації. Полтава мені була завжди симпатичною і вже стала рідною.

- Знаєте, як то кажуть, - ви у цьому «Ліфті» кнопки не натискали ніякі, ні прохали когось допомогти просунути вас чи такого не було?

- Ні такого не було. Я кажу були співбесіди... і остання, завершальна з Президентом.

- Перше враження. Як Ви знайомилися з областю? Вам готували аналітичну довідку, Ви обговорювали проблеми із знаючими людьми?

- Після призначення потрібно зрозуміти, що це дуже велика відповідальність. Ще до призначення на цю посаду ми дуже ретельно готувалися і була аналітика. Ми готувалися тоді ще командою, залучали, навіть, експертів, щоб зрозуміти ті чи інші напрямки. На Полтавщині розвинуті декілька напрямків - агросектор, промисловість, газовидобувна галузь і потрібні були вузькогалузеві фахівці аби розібратися з проблематикою напрямків.

- Так взагалі які емоції у вас викликали знайомстві зі справами?

- Ми асоціювали Полтаву з дорогою «Київ – Харків» і була перша амбітна мета зробити ділянку цієї траси у Полтаві. Ми це зробили і через місяць-півтора будемо її відкривати. Я хочу подякувати Президенту, прем'єр - міністру за додаткове фінансування на ці роботи, бо ділянка ж фактично належить місту. Щодо інших справ, то ми проводили аудит справ на законність та ефективність рішень і були звернення до правоохоронців і були порушені ряд справ... Щодо емоцій, то я йшов з почуттям відповідальності.

Плюс, мінус, замкнення. Ви вже пів року на посаді. Назвіть три досягнення та три своїх провали за цей час. А ще які кінцеві надзавдання ви перед собою ставите?

- ...У переліку досягнень  - формування дієвої команди професіоналів, які знаходяться на своєму місці і відповідають кожен за свій напрямок або свою галузь. По друге - дійсно можна казати, що у верхівці облдержадміністрації корупції не має! І трете досягнення - ми реанімували фактично ті проекти, які були заморожені коли ми сюди прийшли і вони всі будуть реалізовані вчасно - це проекти Президента «Велике будівництво».

Щодо провалів - то це питання слід задати людям, які повинні оцінити нашу роботу.

... Хочу сказати одне - що мені  катастрофічно не вистачає часу. Хочеться зробити так, щоб полтавці вже сьогодні або найближчим часом відчули ті зміни на які вони дійсно заслуговують.

Щодо надзавдань, то вони полягають у формуванні програми розвитку Полтавської області на 2020-2027 роки. Ми переглядаємо зараз програму розвитку Полтавської області на 2020-2027 роки. По кожному напрямку, по кожній галузі будуть проведені консультації з експертами, з місцевими та народними депутатами,  для того щоб зрозуміти і рухатися по чіткому плану.

Цей план, ця програма буде публічна, щоби кожен полтавець знав в якому році запрацює аеропорт, коли планується міст через Дніпро у Кременчуці, коли планується збудувати онкодиспансер, коли нарешті ми відремонтуємо місцеві дороги, коли у нас буде сучасна лікарня в тому чи іншому місці тощо.

Момент терпіння в хвилину гніву, запобігає тисячі моментів жалю. Була ситуація, коли, доводилося, стукнувши кулаком по столу, сказати: «Я так вирішив»? Якщо були, то що це за ситуації?

- Ви знаєте, я досить не емоційна людина і моя позиція наступна - краще навести ряд аргументів, щоб переконати людину, що так правильно і коли аргументи правильні, і дійсно актуальні, то в решті - решт щодо прояву емоцій, то вони вже не потрібні.

-  Обіцянки...цяцянки. Ви обіцяли викорінити корупцію. Вдалося?  На вашому особистому рахунку є «піймані за руку» корупціонери в ОДА?

- Як я вже казав, дійсно, у вищому керівництву облдержадміністрації корупції не має. По іншим проявам - кого спіймали тощо, то ми провели аудит у деяких проектах він ще триває. Все що виявили передали в правоохоронні органи. Я знаю що і у ЗМІ це було оприлюднено - ряду осіб, які займали певні посади, були оголошені певні підозри.

- Кажуть, залиш каламутну воду в спокої, і вона стане чистою і прозорою. Ви висловлювали намір привести з собою висококласних менеджерів-управлінців, звільнити старі кадри ... Що зроблено? Ми бачимо кадрі приходять і уходять ( як керманич управління економіки), а інші не приживаються і їх не сприймають депутати. як з керманичкою департаменту освіти...

 - По-перше. Всі заступники призначені і дійсно професіоналами своєї справи. Щодо керівників департаментів, то дійсно керівником департаменту економіки було призначено фахову людину і вона пропрацювала тут декілька місяців. Наразі він призначений на посаду до Генпрокуратури. Це ж каже про фах людини і наразі ця посада вакантна. Ми будемо проводити на неї конкурс.

Що до департаменту освіти, то ця людина ( керівник департаменту Віта Ковальська)  знаходиться на своєму місці і є виключно професіоналом своєї справи. Вона доктор наук, вона професор і все своє життя пропрацювала в освіті. І з приводу спільної мови з депутатами, то напевно ви маєте останню сесію облради, то там вже іде політика і до конструктиву, нажаль, це має досить слабке відношення.

Абсолютно всі рішення які пропонував профільний департамент на сесію були погоджені профільною комісією облради... Можливо, слід проводити більш широке засідання, як показала практика, щоб доносити більшому колу депутатів роз’яснення. Висновки зроблені і будемо проводити більш широкі консультації і я вважаю, що всі рішення будуть найближчим часом прийняті.

- Гра в імітацію. Ледь не кожний кандидат в нардепи чи то Президенти обіцяв кременчужанам будувати новий міст через Дніпро. Потім людина перемогла, імітувала діяльність з цього питання і... віз і нині там. Що чекати від вас в цьому питанні?

- Як ви знаєте, то проект розроблений, ведуться певні дискусії щодо місця розташування цього мосту. Проект був розроблений на одне місце, а громада Кременчука каже, що нам краще побудувати міст у іншому місті... Щодо інвесторів, то у нас була запланована з ними зустріч, однак зустріч не відбулася через події з коронавірусом. Як тільки країна вийде із карантину, ми знову відновимо співпрацю і ми будемо намагатися цей проект започаткувати, щоб він вже запрацював...

- Коли з’ясується остаточне питання де будувати цей новий міст?

- Давайте так. Це питання «Укравтодору», який є замовником будівництва і їх позиція була на тому, щоб будувати міст поза Кременчуком і логіка в цьому є - аби розвантажити місто від транспорту. Ми розуміємо мера Кременчука, бо йому хочеться аби новий міст був у місті, бо той міст який наразі є, вкрай потребує ремонту і признаний аварійним. Я вважаю, що буде прийнято якесь консенсусне рішення з цього питання.

- 80 км заради довідки. Скорочення районів йде на користь самим селянам, бо багато з них кажуть, що раніше все робилося у сільраді а зараз слід буде їздити до міста. Так це чи ні?

- Хочу відповісти на це питання більш широко, бо це питання децентралізації. Наразі ми знаємо, що урядом був затверджений перспективний план щодо формування об’єднаних тергромад і це питання по довідкам безпосередньо до них і їх вміння побудувати інфраструктуру надання послуг. Ідея децентралізації, навпаки, полягає в тому, щоб сервісні послуги були наближені до споживача. Це не правильна історія, якби людина за довідкою їздила за 80, чи то, навіть, 40 або 20 км до центру. Ми кажемо, якщо це ЦНАП, то це мають на містах бути їх філії. Якщо ми кажемо про інші послуги, наприклад, медичні, то цього року ми збудуємо у 29 нових амбулаторій. Тобто ми кажемо навпаки про наближення послуг до людей.

Щодо районів, то вони не будуть скорочуватися, а вони будуть фактично збільшені. За планом їх буде в області чотири: Полтавський, Миргородський, Кременчуцький та Лубенський. Я вважаю, що це ніяким чином не відобразиться на повсякденному житті мешканців цих населених пунктів або районів.

Дати не можливо забрати. Де ж тут ставити кому? Якому бізнесу за час вашого перебування на посаді допомогла обласна влада і чим саме? Давайте доповнимо це питання тим, що приїздив до Кременчука Президент України Володимир Зеленський обіцяв допомогу КрАЗу, але те, що обіцяли і що є насправді сьогодні різниться.

- По-перше, щодо бізнесу влада та бізнес мають стати партнерами і державні керманичі не повинні ставити себе вище бізнесу. Ми маємо створювати рівні умови одні для всіх, створювати рівні правила гри...

Щодо допомоги бізнесу, то на тих підприємствах Кременчука, де був  Президент України Володимир Зенленський, то у КВБЗ замовлення є.

Зараз Мінінфроструктури шукає кошти під це замовлення. Оскільки ми знаємо, що ми увійшли у боротьбу із пандемією, то це не може не накласти свій відбиток на ці процеси. Однак я знаю, що там це питання стоїть на контролі і я сподіваюся, що це замовлення буде виконано в 2020 році.

Щодо КрАЗу.  Питання складне. КрАЗ знаходиться у стадії банкрутства. Ми будемо зі свого боку сприяти роботі цього підприємства, але тут має бути рух не в одну сторону, а у дві сторони",- зазначив керманич Полтавщиною і розповів про те, що автозавод має випускати більш якісний продукт, дотримуватися умов та строків виконання замовлення, надавати відповідний сервіс та обслуговування своїм автівкам.... Ми згодні, що цю ситуацію треба реанімовувати. Ми знаємо, що на цьому підприємстві працює 3,5 тис чоловік. Це гарні фахівці і їм треба платити зарплату. Лише два дні тому у мене була розмова із очильником підприємства. Я вважаю, що спільними зусиллями у завода з’являться нові замовлення і завод має розвиватися.

- Ваше ставлення до компанії Ferrexpo і до проекту будівництва Біланівського ГЗК, бо це питання дискусійне у суспільстві, а деякі політикани останнім часом зробили з нього політичне питання, а не економічне.

- Коли мова йде про різний бізнес, то одразу є маркер про те - а чим цей бізнес допоміг області під час активної фази карантину. Хочу зазначити, що Ferrexpo надало дуже велику допомогу. Вона на більше 60 млн грн і вони анонсували, що ця допомога буде продовжуватися. Це і апарати штучної вентиляції легенів, і монітори, і медобладнання, і засоби індивідуального захисту, і інше...

Позиція друга - чи має підприємство розвиватися і яке моє відношення до нього?

Враховуюче те, що я вже сказав, що вони дуже допомогли області, то позитивне!

Це одне із основних, якщо не основне підприємство, яке є бюджетонаповнювачем для області, а це нові дитсадки, школи, кардіоцентр, онкодиспансер, медобладнання тощо. Це наші нові можливості !

Чи мають розвиватися і будуватися нові ГЗК? Так! Це потрібно, але за умов чіткої відповідності до вимог законодавства - екологічного, соціального, економічною безпекою тощо.

Ми знаємо про проект розробки Біланівського ГЗК. Не розкриваючи комерційних питань, але зазначу - це дозволить залучити дуже великі інвестиції до області...

Я відношусь до цього позитивно але з дотриманням законодавства.

-  Ати бати на дебати.  Вже визначені кандидати в мери від «Слуги народу» у містах Полтавщини та хто курирує місцеві вибори на Полтавщині від нардепів та Офісу Президента?

- Голови облдержадміністрацій знаходяться поза політичними процесами, поза політичним будівництвом партії. Тому сказати, чи сформовані списки і хто там кандидати я можу це дізнатися зі ЗМІ. Ми знаємо також зі ЗМІ, що очолювати обласну організацію «Слуги народу» буде нардеп Ольга Савченко.

 - Шановні гості. Президент України Володимир Зеленський. Так його оголошують на урочистих заходах, а чи спілкуєтесь із Президентом особисто і про що?

- Щодо спілкування, то у нас не має проблем щодо комунікацій, а ні з Офісом президента, а ні з будь яким міністром, а ні з прем'єр-міністром. У нас проводяться щотижневі наради...

- Олеже Васильовичу, я мав на увазі чи пише вам смски, наприклад, Президент чи прем’єр? Є якесь особисте неофіційне спілкування. Воно інколи набагато простіше і результативніше ніж усі ці листи...

- У нас нормальне офіційне спілкування і не є проблема якщо є необхідність зв'язатися з паном Президентом, прем’єром чи головою Верховної Ради.

- А коли ви в останнє зв'язувалися з комусь із них?

- Вчора. З ким не скажу. Це робоче питання і іх велика кількість.

- З миру по нитці голому сорочка. Дивлячись на вашу декларацію ви мали хороші статки. Днями генпрокурор Венедіктова поскаржилася на свою маленьку зарплату, а ваша зарплата яка і чи вистачає вам її зараз?

- Зарплати зараз вистачає. Вона публікується у ЗМІ... На руки в середньому 35-37 тис грн.

- Коли працювали у Харкові зарплата більше була?

- Сукупний дохід на той час, коли я працював у Харкові був більшим, але зарплата за основним місцем роботи була меншою.

- Вивчивши декларацію про доходи хочу запитати навіщо вам так багато квартир?

- В свій час це був спосіб фінансових інвестицій.

- Хеппі енд. Чи реально припустити, що Полтавщина стане самодостатнім регіоном і через скільки років таке можливо?

- Полтавщина вже є самодостатнім регіоном і при правильному завершенні реформи децентралізації, то все буде добре.

- А чому ж люди так бідно живуть?

- Питання самодостатності та чому люди так бідно живуть - питання пов'язані але знаходяться в досить різних площинах. Якщо ми кажемо про середню заробітну платню, то, наприклад, у Ferrexpo вона досить велика і вона найбільша по всій Полтавській області. Якщо брати інші підприємства, то все залежить від тієї економічної ситуації в якій знаходиться країна. І зараз ми в боротьбі з пандемією, але вважаю - найближчим часом ця ситуація зміниться.

- Хеппі енд два. Як довго ви вважаєте, що будете керувати областю, бо ходять різні чутки?

- Ходить дуже багато чуток, а скільки - це визначить Президент України в залежності скільки я буду ефективним тут, на місці...

Бліц

- Що вас найбільше виводить з рівноваги?

- Я урівноважена людина. Такого немає.

- А тепер модернізуємо питання - хто найбільш часто виводить з рівноваги?

- Враховуючи першу відповідь, то такого немає.

- Чи часто маєте зустрічі з нардепом Шаповаловим...

- У нас з усіма депутатами конструктивна співпраця. Знайомитися не приїздив. Мій номер телефону у нього є і спілкуємося.

- а з Мовчаном...

- У нас є співпраця...

- Вони часто вам телефонують з претензіями...

- Це не претензії заради чого вони телефонують. Це не їх особисті питання, а питання розвитку їх округів. Це пропозиції...

- Чи звертаються друзі, знайомі з проханням дати їм посаду?

- Ні. Хочу пояснити чому - вони знають мою принципову позицію. Я лише за фахом призначаю.

-  З ким складніше співпрацювати – з центральними органами чи з місцевими?

- Не можу так сказати. Команда у владі видобула конструктив і не має проблем з комунікаціями. є співпраця з усіма.

- Чи хотіли б ви, щоб у нинішній фактично воєнний час українські ЗМІ зайнялися пропагандою на зразок російських і доносили до населення тільки політику влади?

- Я людина Закону. Все згідно Закону. Тиск на ЗМІ не є припустимим. Ми не маємо ЗМІ диктувати, що саме висвітлювати і в свою чергу ЗМІ мають бути об’єктивними та правдивими. Люди самі зроблять висновки.

- Чи вірите Ви в прикмети, або знаки долі?

- Ні.

- В яку церкву ходите у Полтаві?

-Православну.

- Може вже є в Полтаві якесь улюблене місце?

- Позначається брак часу але пробіжки намагаюся робити. Люблю мальовничі краєвиди у Білої альтанки аби берегах Дніпра. Полтавщина подобається вся.

- На вихідні ви їдете до Харкова, до родини?

- Працюю в Полтаві.

-  Користуєтесь своїм автомобілем чи службовим?

- Службовим, а якщо є приватні необхідності, то особистим.

- Як розслабляєтесь після робочого дня?

- Він завершується досить пізно і часу не має розслабитися, то у вихідний або спорт або фільм.

- Ваше хобі?

- Спорт. Займався волейболом, єдиноборствами,  а зараз зупиняюсь на бігу та спортзалі.

- Улюблений фільм чи жанр?

- Драма.

- Країна, де хотіли б відпочити?

- Коли я почав їздити Полтавщиною, то багато людей не знають, які тут на місці є прикраси. Моя мрія - об'їздити всю Україну, передивитися те, що тут є.

Нагадаємо, Синєгубов про корупцію у ОДА та кадрові перипетії і не сприйняття депутатами керівниці департаменту освіти Ковальської.

Бліц з губернатором: про Шаповалова та Мовчана, ЗМІ та відпочинок, церкву та хобі.

Плюс, мінус, замкнення: губернатор Синєгубов назвав три свої досягнення та провали за час праці на Полтавщині, а ще розповів про своє надзавдання.

 

Олег Булашев

Відео Олександр Попенко

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться