Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 28 Січня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Скандал із коронавірусом: лікарка Кременчуцької ЦРЛ звертається до райради

 

10 жовтня 2020 13:50

Жінка стверджує, що заразилася на робочому місці і скаржиться на недбальство керівництва. У медзакладі інформацію спростовують.

Лікарка Кременчуцької районної лікарні (ЦРЛ) Оксана Кулікова написала відкритий лист до Кременчуцької районної ради.

В ньому жінка описала, що 35 років пропрацювала в цій медустанові.

«Метою цього листа є повідомити депутатам Кременчуцької районної ради, людям з активною життєвою позицією, правду про реальні події, що відбуваються в Кременчуцькій ЦРЛ: значні порушення вимог та правил поводження при надзвичайних ситуаціях, які загрожують життю та здоров'ю значної кількості людей, на підтвердження чого хочу ознайомити Вас із своєю історією, пов’язаною із захворюванням на COVID -19 – хворобу, якою я інфікувалася саме на робочому місці, надаючи допомогу пацієнтам», - йдеться у повідомленні.

Жінка розповіла, що тривалий час перебувала на лікарняному, а приступивши до роботи в квітні, через кілька днів відчула нездужання.

«За робочий тиждень мною було проведено УЗ обстеження багатьох пацієнтів, серед яких, як пізніше мені стало відомо, кілька вже були заражені вірусом COVID -19», - пише О.Кулікова.

В.о.директора Кременчуцької ЦРЛ підтвердила, що лікарка майже відразу після лікарняного за станом здоров'я пішла у відпустку «за власний рахунок».

О.Кулікова  у своєму зверненні розповідає, що 17 квітня 2020 року надійшли результати ПЛР-тестування і виявилося, що 6 пацієнтів та 2 медпрацівника ЦРЛ мають позитивний результат. Жінка стверджує, що керівник медустанови, нібито, не приймала заходів, направлених на запобігання розповсюдження коронавірусу.

«Коли уже стало неможливим приховувати факт спалаху коронавірусної інфекції, лише в кінці квітня було зроблено 69 тестів ПЛР співробітникам кардіологічного корпусу, де і знаходиться кабінет УЗД, при цьому виявлено 29 інфікованих працівників, саме тих людей, які лікували хворих. У цей час в лікарні не доставало засобів захисту – їх було дуже мало, про забезпечення ними персонал в повному обсязі навіть не йшлося», - йдеться у заяві.

М.Ігнатчук же заначає, що, коли почався спалах, всі працівники ЦРЛ були забезпечені рукавичками та всіма необхідними засобами індивідуального захисту. А працівники терапевтичного відділення, які безпосередньо контактували із хворими на коронавірус, мали спецкостюми.

«Коли у квітні обстежили основну масу медпрацівників, то виявили хворих на COVID -19. У більшості були безсимптомні прояви. А два медпрацівника потрапили до інфекційного відділення лікарні «Кременчуцька», - говорить пані Ігнатчук.

У своємі зверненні до райради лікарка ЦРЛ стверджує, що їй в цьому медзакладі відмовляли провести ПЛР-тестування.

«28 квітня мій стан різко погіршився, я стала задихатися, приїхала в ЦРЛ та з скандалом здала мазки для тесту на COVID -19… 28 квітня у тяжкому стані мене було госпіталізовано до інфекційного відділення лікарні «Кременчуцька», а 2 травня у вкрай важкому стані я була перевезена у спеціальній капсулі в реанімаційне відділення Полтавської обласної інфекційної лікарні, де медичні працівники не вірили, що я доживу до ранку», - пише О.Кулікова.

Жінка говорить, що перебувала на апараті штучної вентиляції легень і після хвороби отримала ураження багатьох внутрішніх органів.

«Вважаю, що я так важко постраждала з вини адміністрації Кременчуцької ЦРЛ та особисто інфекціоніста і в.о. директора цього підприємства Марії Ігнатчук. Якщо б мені вчасно був зроблений тест на коронавірус, призначалося правильне лікування, наслідки хвороби на COVID -19 не були б такими непоправними», - йдеться у заяві.

В.о. директора Кременчуцької центральної районної  лікарні Марія Ігнатчук спростовує надану у зверненні інформацію.

«Оксана Кулікова хотіла здати тест, коли були вихідні. Я їй порадила викликати за місцем проживання територіального лікаря, щоб здати тест. Вона розповіла, що напередодні зробила рентген, який був «чистим». Потім її стан погіршився і тест виявися позитивним», - пояснює М.Ігнатчук.

Вона зазначає, що зробила все необхідне в тій ситуації, що склалася.

«Факти викладені у звернені, перекручені, хронологічно не відповідають фактичним даним, особливо в частині обстеження працівників їх чисельності. 22.05.2020 лікарня вже відкрилась після дезинфекції на прийом пацієнтів. Зв'язок з виробництвом зараження встановлює комісія, до якої я не входила і участі в роботі не приймала. Ми готуємо аргументовану відповідь. Я знаходжусь у відпустці, тому чітко не можу назвати дати та інши цифри. Пройшло 6 місяців», - говорить М.Ігнатчук.

Нагадаємо, на початку квітня Кременчуцька ЦРЛ та лікарні регіону отримали від «Біланівського ГЗК» засоби індивідуального захисту.  

Директор Департаменту охорони здоров’я Лисак розповів, як у Кременчуцькій ЦРЛ виявили спалах коронавірусу

34 працівники Кременчуцької ЦРЛ видужало від коронавірусу 

 

 

Антоніна Озерна

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

 

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися