Завішення панно це не демонтаж, а збереження мозаїки?
Перейменування вулиць в Кременчуці йде не гладко. Про це каже активістка Валентина Трофименко, яка днями завітала до редакції і висловила підозру у фальсифікації документів керівником комісії з перейменування вулиць, секретарем міськради Юрієм Гриценком.
«На засіданні комісії 14 вересня я вийшла з плакатом «Секретар міської ради Гриценко фальсифікував рішення комісії з перейменування вулиць...».
Чому? Бо Ю.Гриценко на засіданні комісії 10 серпня 2022 року сам запропонував проголосувати за ТИМЧАСОВЕ завішення мозаїчного панно по вул. Соборній, 3.
Члени комісії за це проголосували.
11 серпня телекомпанія «Візит» в новинах показала сюжет із засідання комісії, де чути як хтось запитує пана Гриценка про ТИМЧАСОВЕ завішення панно і Ю.Гриценко відповів, що це буде ТИМЧАСОВО.
Але в протоколі №5 від 10 серпня 2022 року, який пред'явила нашій редакції В.Трофименко, відсутнє слово ТИМЧАСОВО, що змінює прийняте комісією рішення з ТИМЧАСОВОГО на постійне»,- розповідає В.Трофименко.
Також вона додає, що в протоколі записано, що це саме Трофименко виступила з пропозицією завісити панно, але в новинах «Візиту» видно, як Трофименко, тримаючи плакат з текстом «Представники громадськості взяли під свій контроль виконання Закону України про декомунізацію», оголошує заперечення на пропозицію Ю.Гриценка, що завішення панно це не демонтаж, а збереження мозаїки і це є невиконання Закону.
Як вказує Трофименко, написаної в протоколі доповіді Ю.Гриценка про панно, на засіданні комісії взагалі не було.
«Сама «доповідь» підлягає окремому розгляду, так як в ній є неправильна трактовка Закону України «Про декомунізацію»,- каже жінка.
За її словами, увесь розділ протоколу «Різне» не відповідає дійсності.
«Як може бути довіра після цього до секретаря міськради - голови комісії Ю.Гриценка? Що ж буде далі?»- запитує В.Трофименко.
Зараз редакція готує матеріал стосовно спірного панно, де одні бачать в ньому агітацію за комунізм, а інші - витвір монументального мистецтва.
Також наші журналісти вийшли на опитування до панно і запитали чи потрібно його демонтувати. Цей матеріал також готується до друку.
А поки нагадаємо, раніше наша редакція проводила онлайн опитування щодо того варто демонтовувати панно чи ні.
На сайті у опитуванні взяли участь 838 громадян.
Із яких три четвертих проголосували за демонтаж мозаїки (74,6% голосів), або 625 голосів.
Та 25,4%, або 212 голосів - за збереження.
У телеграм-каналі проголосували 266 респондентів.
Серед них 72% опитаних, або 191 читач - за збереження,
28%, або 74 голоси - за демонтаж.
Також читайте: знову пристрасті навколо панно біля Кременчуцького краєзнавчого музею: що вирішили у мерії
Олег Булашев