Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 3 Грудня 2020
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Служба автодоріг Полтавщини спростувала статтю про неналежне утримання доріг підрозділом

 

21 січня 2018 16:15

«Таким чином, Полтавська ОДА висвітлила результати власної незадовільної роботи».

 19 січня 2018 року інтернет-видання «Полтавщина» опублікувало статтю прес-служби Полтавської ОДА під назвою «Бездіяльність Служби автодоріг заважає Полтавській ОДА чистити місцеві автошляхи». За інформацією Служби автодоріг Полтавщини, дана стаття містить недостовірну інформацію.          У статті мова йде про неналежне зимове утримання двох доріг загального користування державного значення, які знаходяться на балансі Служби автомобільних доріг у Полтавській області, а саме Т-24-17 /Н-08/ – Чорнобай – Хрестителеве – Оржиця – Лубни та Т-17-14  Чорнухи – Лубни, на підтвердження чого опубліковано відео. Але на відео зафіксовано км 10+100 автодороги О 17 22 323 Оржиця – Хорол, яка знаходиться на балансі Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА.

          «Таким чином, Полтавська ОДА висвітлила результати власної незадовільної роботи. Разом з тим, автогрейдер Volvo, з якого ведеться відеозйомка, належить КМП «Кота», кінцевими бенефіціарними власниками якого є Алексанян Вазген Людвігович та Авдалян Дереник Юрдабекович. З аналізу офіційного порталу публічних закупівель ProZorro стає зрозумілим, що КМП «Кота» не укладали договори з органами державної влади та органами місцевого самоврядування. Виникає питання, на якій підставі даний автогрейдер залучено до експлуатаційного утримання автодороги О 17 22 323 Оржиця – Хорол без укладання договору?» - зауважує прес-служба підрозділу.

Згідно з додатком Б до ДСТУ 3587-97 «Безпека дорожнього руху. Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди. Вимоги до експлуатаційного стану» з урахуванням технічної класифікації автомобільних доріг за категоріями, закріпленої у пункті 4.1.2 ДБН В.2.3-4:2015 «Автомобільні дороги. Частина І. Проектування. Частина ІІ. Будівництво» терміни ліквідації зимової слизькості на 100 км протяжності дороги загального користування для дороги ІІІ категорії – 10 годин, ІV категорії – 15 годин.

          Відповідно до пункту 5.3.1 Технічних правил ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування України П-Г.1-218-113:2009 та пункту 3.1.2 Єдиних правил зимового утримання автомобільних доріг П-218-118:2005 для дороги Т-24-17 /Н-08/ – Чорнобай – Хрестителеве – Оржиця – Лубни (III категорія) визначено ширину очистки проїзної частини від снігу – 80% і допустиму товщину снігового та сніжно-льодяного накату – 30 мм, для дороги Т-17-14  Чорнухи – Лубни (IV категорія) визначено ширину очистки проїзної частини від снігу – 70% і допустиму товщину снігового та сніжно-льодяного накату – 60 мм.

          Обслуговування автомобільних доріг Лубенського району, які перебувають на балансі Служби автомобільних доріг у Полтавській області, здійснює на підставі договору ДП «Полтавський облавтодор». 19.01.2018 снігоочищення доріг і ліквідацію зимової слизькості на зазначених дорогах здійснено виключно філіями облавтодору у відповідності до нормативних вимог щодо якості та термінів.

          Виконання робіт на дорогах загального користування державного значення без дозволу Служби автомобільних доріг та укладання з нею відповідного договору є незаконним та тягне за собою відповідальність.

          Незрозумілим залишається твердження прес-служби Полтавської ОДА стосовно персональної відповідальності голів районних державних адміністрацій, оскільки дороги місцевого значення знаходяться в сфері управління Полтавської ОДА на балансі Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА. А отже, відповідальність за зимове утримання несе Полтавська ОДА в особі Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА.  

Водночас, у першій половині січня поточного року Департаментом будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА укладено 25 договорів на 3,2 млн. грн. до 200 тис. грн. кожний на зимове утримання районів області, але чи зможе ГУ ДКСУ у Полтавській області прийняти їх на реєстрацію та здійснювати по ним платежі, оскільки вони укладені без проведення тендера, а, отже, з порушенням Закону України «Про публічні закупівлі».

          «Враховуючи наведене, Служба автомобільних доріг у Полтавській області стурбована дезорієнтованістю Полтавської ОДА та її прес-служби в частині визначення та якісного утримання власних доріг. Сподіваємось, що зазначена публікація є наслідком відсутності досвіду в утриманні автомобільних доріг. З метою недопущення поширення недостовірної інформації, просимо у подальшому перевіряти матеріали, які підлягають публікації», - наголосили у Службі автодоріг області.

 

За матеріалами прес-служби Служби автомобільних доріг у Полтавській області

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися