Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
COVID-2019
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Субсидія – через комісію


18 ноября 2018 09:00

Кожному 10-му домогосподарству Кременчука у 2018 році субсидію призначено через спеціальну комісію. Загалом трохи більше 25 тисяч родин отримують державну компенсацію на житлово-комунальні послуги. Ще рік тому їх було вдвічі більше.

Не одне новведення пережили отримувачі субсидій цього року. Через це багатьох кременчужан, які роками отримували допомогу від держави, її позбавили. За даними міського департаменту соціального захисту населення і питань АТО, станом на кінець січня цього року у Кременчуці 25 тисячам 348 родинам призначили субсидії на житлово-комунальні послуги. (Для порівняння: за результатом 10 місяців 2017 року у Кременчуці субсидію отримували 60 тисяч 443 сім’ї). 

Слід зазначити, що 27 квітня 2018 року Кабінет Міністрів України затвердив нормативний документ, відповідно до якого в разі, якщо домогосподарство не має права на призначення субсидії на загальних підставах, державну допомогу можуть призначити за рішенням комісії з розгляду питань призначення допомоги в окремих випадках. Її створюють при виконавчих комітетах міської ради.

Саме до такої комісії у Кременчуці з початку 2018 року з приводу призначення субсидії звернулося 4 тис 981 представників домогосподарств міста. Про це редакція дізналася з відповіді на свій інформаційний запит, який направляла у мерію. Керівник департаменту Марина Доценко зазначає, що до комісії йдуть не лише люди пенсійного віку та особи з інвалідністю, а й працездатні кременчужани. Найчастіше люди звертаються з проханням призначити субсидії на фактично проживаючих осіб та на розділення особових рахунків.

Майже половину (2 тис 447) заяв кременчужан члени комісії задовольнили.

«Найчастіше комісія приймає негативне рішення у разі ненадання заявниками, які зверталися за призначенням житлових субсидій на фактично проживаючих осіб, документів, що підтверджують факт проживання членів домогосподарства за іншою адресою», – йдеться у відповіді.

Доценко нагадала, що згідно з чинним законодавством (Положення про призначенням житлових субсидій в редакції 2018 року), заявник має право подати додаткові документи, які не передбачені у вищеназваному Положенні, але які підтверджують проживання членів домогосподарства за іншими адресами.

«Саме ці документи необхідні для неупередженого і всебічного розгляду справи по суті», – зазначають у департаменті соцзахисту і питань АТО.

Комісія засідає двічі на місяць, а за необхідності й частіше. Про її роботу детально розкажуть в управліннях праці і соцзахисту населення. Про прийняте рішення щодо призначення або відмови в субсидії на послуги житлово-комунального господарства заявникам надсилають СМС-повідомлення. 

Далі може бути суд

Не слід розраховувати на субсидію тим, у кого є транспортний засіб, з дати випуску якого минуло менше 5 років. Члени комісії відмовлять у наданні державної допомоги на оплату комуналки й тим, хто протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії купив квартиру, земельну ділянку, будинок, вартість яких перевищує 50 тис грн.

Та в департаменті соціального захисту населення і питань АТО зазначають, що відповідно до Положення про призначенням житлових субсидій в редакції 2018 року, рішення комісії можна оскаржити в суді. 

Повідомлення про розмір призначеної субсидії на жовтень почали видавати з 10 листопада 

Загальну суму призначеної субсидії за два місяці (жовтень-листопад) кременчужани зможуть побачити у квитанціях зі сплати за житлово-комунальні послуги за листопад поточного року. Адже фактичне нарахування субсидій на опалювальний період проведуть у першій декаді листопада.

Про це нагадали в Департаменті соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації.

«У період з 10 по 25 листопада управліннями соціального захисту населення буде забезпечено надання повідомлень про розмір призначеної субсидії на жовтень місяць поточного року. Для домогосподарств, які використовують природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення, житлова субсидія на опалювальний сезон розраховується з 16 жовтня, для домогосподарств з централізованим опаленням – з дати початку опалювального періоду, визначеної рішенням органів місцевого самоврядування», - йдеться у повідомленні.

У квитанціях з оплати за житлово-комунальні послуги за жовтень сума субсидії не вказана.

Жодних додаткових паперів!

Варто відмітити, що в разі не нарахування субсидії кременчужани повинні все одно оплачувати обов’язковий платіж – той, що їм розрахували до сплати за воду, світло і газ у вересні цього року.

Субсидіантів заспокоюють: всі перерахунки люди отримають пізніше, і їм компенсують ті суми, які вони оплатили раніше.

«Затримки в основному виникають внаслідок несвоєчасного подання місцевими органами інформації про склад зареєстрованих осіб, перелік житлово-комунальних послуг і тарифи в місті», – пояснюють у Мінсоцполітики.

У міністерстві нагадують: згідно з новими правилами надання пільг, все що необхідно зробити громадянам, це подати заяву та декларацію про доходи. Окрім цього, жодних інших довідок надавати не потрібно.

Тому, якщо в листопаді платіжка за газ чи тепло надійде без відображення субсидії, розмір пільги можна побачити у реєстрі субсидіантів  на сайті subsidii.ioc.gov.ua.

Жодних додаткових паперів, що стосуються складу сім’ї, обсягу і вартості житлово-комунальних послуг, людям теж не потрібно додавати чи доносити.

«Відомості, необхідні для призначення субсидії, надходять управлінням соціального захисту безпосередньо від організацій, які надають послуги. Наприклад, про склад зареєстрованих осіб, площі квартири, розмірі квартплати – від ЖЕКів або інших уповноважених органів місцевого самоврядування; про вартість електроенергії – від обленерго, газу – від облгазів, опалення – від підприємств теплокомуненерго. Однак часто така інформація надходить несвоєчасно, що затримує процес інформування населення про призначення субсидій», – зазначається на офіційному сайті Мінсоцполітики.

У кременчуцькому департаменті соціального захисту населення і питань АТО запевняють, що всі дані отримують. Тому кременчужанам не варто бігти за будь-якими довідками. Але, якщо ваше домогосподарство не отримало повідомлення про призначення субсидії у вказаний вище термін, варто поновити дані про себе в Реєстрі громади. У ньому відображається інформація про те, хто є власником житла, скільки осіб на житловій площі зареєстровано та інше. Зробити це можна за кілька хвилин у Центрі надання адміністративних послуг, що на вул. Гагаріна, 14. При собі необхідно мати паспорт. 

Нагадаємо, якщо субсидію ще не нараховано: сплачуйте свій обов’язковий платіж!

З 1 січня 2019 року для всіх упроваджують монетизацію субсидій.

 

Світлана Павленко

Фото Кирило Воронцов

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться