Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понеділок, 27 Вересня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Замість вироку - нові матеріали по справі: суд довкола кременчужанки Каті, яка пробила голову у дитсадку, затягується

 

1 березня 2019 08:35

Сторона обвинувачених повідомила, що при слідстві були порушені права керівниці дитячого дошкільного закладу.

28 лютого в Автозаводському райсуді Кременчука мали відбутися завершальні дебати та вже очікувався судовий вирок по справі травмування у дитсадку №1 вихованки Каті Чесак. Травмування сталося ще влітку 2015 року. Тоді дитина гралася на подвір'ї дитсадка у зведеній групі і внаслідок гри чи удару отримала серйозну травму голови.

Вчора під час судового засідання прокурор Олефіренко попрохав допитати експерта НДКЦ (науково-дослідного експертно-криміналістичного центру), який був на місці пригоди при проведенні слідчих дій. Тоді, під час експертизи, він мав із собою слідчу валізу (з фотоапаратом та лінійкою-рулеткою). Саме ними він робив фото та вимірювання: наскільки виступали болти за гайку на металевій конструкції стільчика, об яку стався удар. Експерт розповів, що слідів крові на місці події не пам'ятає. Та при зустрічних питаннях додав, що болти таки виступали. 

"Так виступали чи ні?" - перепитав правозахисник Надії Писаренко.

"Так он же, виступають", - відповів криміналіст, показавши фото з місця події. 

Пізніше на засідання принесли лінійку і вимірювали відповідно до експертного фото і також було озвучено, що болти виступають за гайки на більш, ніж на 1 cм. Хоча сторона обвинувачених наполягала на тому, що ці болти могли виміряти не на тому стільці. 

Керівниця дитячого дошкільного закладу Надія Писаренко на питання прокурора - чи підписувалася вона під протоколом огляду подій - повідомила, що з тим оглядом її не ознайомлювали, а отже, могли сфальсифікувати його, але підпис вона ставила. 

"Наді мною стояли з пістолетами, у касках та бронежилетах. Як я могла не підписати?" - сказала Н.Писаренко. Хоча зауважимо - такої інформації раніше нею надано не було.

"Як часто ви, маючи вищу освіту та працюючи на керівній посаді, підписуєте документи, не читаючи їх?" - запитала правозахисниця родини Чесак А.Нестеренко.

"Ооой, майже завжди читаю", - відповіла Писаренко. 

Далі її правозахисник попрохав додати до суду ще один акт про нещасний випадок (від 2016 року).

"Вважаю, що не всі необхідні документи були подані прокурором. Це акт з перевірки місця події у садочку, оригінал якого вилучив у завідуючої слідчий, прошу додати до матеріалів справи його копію", - сказав він.

Проте суддя Олена Предоляк зауважила, що копії у суд не додаються. 

Прокурор прокоментував, що даний акт не несе необхідних висновків експертів і що собою не складає цінності для слідства. Та що суду були надані усі необхідні документи.

Надія Писаренко додала, що знайде і надасть оригінал, адже акт був створений у двох екземплярах, але мама потерпілої Альона Чесак висловила протест щодо додання цього акту, адже її до даного слідства не долучали. 

"Це була повторна перевірка ними. Але я знаю, що наступного дня після трагедії, коли мій чоловік приїздив на місце події, бачив зранку працівника із болгаркою, який ті болти зрізав. У акті будуть підтасовані дані. Вони роблять все, що захочуть задля виправдання", - наголосила вона.

Натомість адвокат Писаренко зачитав, що у ході справи були порушені права керівниці закладу та прохав провести ще одну технічну експертизу. На це учасники судового засідання нагадали йому, що проводити експертизу немає на чому, адже металеві конструкції були в швидкому часі вирізані та здані на метал.

Правозахисниця родини Чесак висловилася судді, що це затягування справи стороною обвинувачених.

Сам розгляд справи було назначено на пізніший термін. 

Нагадаємо, розгляд справи по травмованій Каті Чесак у кременчуцькому садку затягується.

На суді переглянули відео слідчого експерименту.

Частина атракціонів на дошкільних дитячих майданчиках Кременчука небезпечна для життя – місцева прокуратура.
 

 

 

Ліна Романченко

фото Кирила Воронцова

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися