Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Пятница, 10 Июля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Суд покарав кременчужанина за фіктивне підприємництво

 

2 августа 2018 13:00

Заплатить штраф.

 Днями Крюківський районний суд Кременчука розглянув справу про вчинення злочину передбаченого ч.5 ст.27 та (види співучасників) ч.1 ст.205 КК України (фіктивне підприємництво).

Про це йдеться в Єдиному реєстрі судових рішень.

Так, з липня 2016 року по  жовтень 2017 року кременчужанин здійснив посібництво у фіктивному підприємництві.

В районі центрального ринку, що по вул. Небесної Сотні до обвинувачуваного звернулась невідома йому особа та запропонувала за грошову винагороду здійснювати діяльність зі створення або придбання суб'єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб), з метою прикриття незаконної діяльності.

Указана особа запропонувала здійснити від чужого імені реєстрацію або перереєстрацію юридичної особи; документальне оформлення юридичних дій, необхідних для забезпечення його діяльності: відкриття рахунків у банківських установах, укладення договорів на розрахунково-касове обслуговування; використання розрахункових рахунків фіктивного підприємства для проведення банківських операцій з дотриманням встановлених реквізитів і процедур. Зокрема, обвинувачуваний мав особисто взяти участь у проведенні указаних реєстраційних дій, підписати статутні документи фіктивного підприємство; виступити його засновником, керівником та головним бухгалтером; відкрити рахунки у банківських установах.

При цьому, особа «підбивач» (у ході досудового розслідування дана особа не встановлена), повідомила обвинувачуваному, що перереєстрація відбувається без мети здійснення ним підприємницької діяльності.

Усвідомлюючи протиправний характер запропонованих дій, надав згоду на пропозицію «підбивача» та своїми діями сприяв у перереєстрації суб'єкта підприємницької діяльності ТОВ «Спецінформ» на його ім'я, з метою прикриття незаконної діяльності.

Так, досудовим розслідуванням встановлено, що обвинувачуваний є засновником, головним бухгалтером та директором суб'єкту підприємницької діяльності - юридичної особи, а саме: Товариства з обмеженою відповідальністю «Спецінформ», яке зареєстроване у місті Києві.

Далі, у липні 2017 обвинувачуваний здійснив ще перереєстрацію ТОВ «Спецінформ», став засновником підприємства і набув право власності на підприємство.

Окрім того, у серпні 2017 року обвинувачуваний у Кременчуці підписав документи по відкриттю та обслуговуванню банківського рахунку ТОВ «Спецінформ».

За сприяння у придбанні ТОВ «Спецінформ» він отримав грошову винагороду в розмірі 3 тис грн.

Ці дії завдали матеріальної шкоди інтересам держави у вигляді ненадходження до державного бюджету податків.

Прикриття незаконної діяльності призвело до порушення норм Податкового кодексу України, Господарського кодексу України, Цивільного кодексу України, Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» та інших законодавчих актів України.

Своїми діями, які виразилися в пособництві фіктивному підприємництву, тобто сприяння в придбанні суб'єкта підприємницької діяльності ( юридичної особи) з метою прикриття незаконної діяльності, обвинувачуваний вчинив кримінальне правопорушення , передбачене ч.5 ст.27, ч.1 ст.205 КК України.

Під час досудового розслідування між прокурором прокуратури Полтавської області і обвинуваченим була укладена угода про визнання винуватості.

Суд затвердив цю угоду та призначив узгоджене покарання у виді штрафу в розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 8 тис.500 грн.

 Вирок може бути оскаржений до Апеляційного суду Полтавської області через Крюківський районний суд Кременчука протягом 30 днів з дня його проголошення.

 

 Антоніна Озерна

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться