Кременчуцька газета
П'ятниця, 19 Липня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

Суд вирішив: Мельник не є замовником вбивства народного мера Кременчука Бабаєва

11 листопада 2021 09:05

Жовта газета «Автограф» має спростувати раніше надруковану інформацію стосовно обвинувачених у справі вбивства народного мера Кременчука Олега Бабаєва та судді Автозаводського райсуду Олександра Лободенка.

Вчора у Крюківському райсуді Кременчука відбувся розгляд цивільної справи про захист честі, гідності, ділової репутації, презумпцію невинуватості. Позивачами у справі були обвинувачені у справі про вбивство народного мера Кременчука Олега Бабаєва - Олександр Крижановський, Ігор Куник та Олександр Мельник, а відповідачами редакція газети «Автограф», Громадська організація «Асоціація гуманітарно - інформаційних технологій», головний редактор газети «Автограф» Роман Кацай.

Представляли інтереси позивача - адвокат Руслан Лазоренко, а відповідача - адвокат Марина Цвик.

Суть позову полягала в тому, що позивачі просили спростувати поширену редакцією газети «Автограф» інформацію в численних номерах, де позивачів називали замовниками та виконавцями вбивств народного мера Кременчука Олега Бабаєва та судді Автозаводського райсуду Олександра Лободенка.

Адвокат позивача О.Мельника Руслан Лазоренко заявив, що його підзахисний є відомою особою - депутат міськради трьох скликань, учасник ліквідації аварії на ЧАЄС, директор телекомпанії «Візит» і тому статті, де його називають замовником резонансних вбивств ще до рішення суду є протизаконним.

«Називати його замовником, а інших обвинувачених - виконавцями вбивства не можливо до рішення суду, який ще триває. Поки немає обвинувального вироку, який набрав би законої сили. Це фактичне твердження, а не припущення чи то оціночне судження!» - каже Р.Лазоренко.

Він далі приводив цитати, які просив, аби суд наказав редакції спростувати: «Мельник замовив вбивство Бабаєва...Власник «Візиту» Мельник замовив вбивство судді...Мельник замовив і давав кошти за вбивства... Тамара Мельник переконала чоловіка, щоб той пішов на вбивство... Піддубна підтримує вбивць - Мельника та «Візит»...».

Також адвокат зазначає, що в статтях відсутні посилання на джерела інформації, які б вказували на те, про що пише видання, стосовно його підзахисного та інших позивачів.

«Редакція не пересвідчилася, що інформація, яку друкували - достовірная... Вони посилаються то на реєстр судових рішень, то на трансляції з інтернету, але це не докази в справі про вбивства... Відбувається цькування Мельника та інших обвинувачених. Це робиться свідомо! Редакція застосовує маніпуляції і зомбування, бо пише постійно про це»,- заявив адвокат.

Також він зазначив, що ілюструючи матеріали редакція використовує фотографії, де Мельник сидить за гратами, в кайданках чи то з поліцією. Це також адвокат називає маніпуляцією.

Тому він просить суд не лише спростувати недостовірну інформацію, а й взагалі в «Автографі» не обнародувати ім’я його підзахисного і не друкувати його фотографії.

Адвокат редакції Марина Цвик у своїй промові наполягала  на тому, що газета має право писати прізвища Мельника, Крижановського та Куника, бо йде опис резонансної справи, яка турбує суспільство.

Вона запевняла, що журналіст в матеріалах використовував не фактаж, а оціночне судження і різноманітні лінгвистичні обороти.

«Там є посилання на джерела інформації - брифінг помічника міністра внутрішніх справ, реєстр судових рішень та інші....

Заборонити редакції вказувати ім’я та друкувати фотографії Мельника, Крижановського та Куника не можливо, бо це не передбачено законодавством і стане порушенням прав журналістів....

Інформація, яка друкувалася, не принижувала ніякої честі та достоїнства людей...» - сказала адвокатка М.Цвик.

Після дебатів суддя Іван Дядечко пішов у нарадчу кімнату та через кілька годин оголосив вступну та результативну частину рішення. Суддя позов задовольнив частково і зобов'язав редакцію визнати недостовірною надруковану інформацію, де позивачів називали «замовниками та виконавцями вбивств народного мера Кременчука Олега Бабаєва та судді Автозаводського райсуду Олександра Лободенка». При цьому суддя називав конкретні цитати у конкретних номерах. Суддя зобов’язав «Автограф» спростувати недостовірну інформацію тим же шляхом, яким вона була поширена. Тобто, надрукувавши в газеті, яка зараз не видається, і тим же тиражем, яким вона тоді випускалася.

В задоволені інших позивних вимог суддя позивачам відмовив.

На це рішення суду може бути подана апеляційна скарга.

Нагадаємо,  Чому «зависла» справа вбивства народного мера Кременчука Бабаєва у Хоролі

 Скандальну справу по вбивству мера Бабаєва та судді Лободенка розглядатимуть не у Нових Санжарах, а у Хоролі

Справа про вбивство народного мера Кременчука Бабаєва і судді Лободенко розгляне райсуд Нових Санжар.

Вечір, присвячений народному мерові: як відбувалася Хода пам'яті Олега Бабаєва.

Мельнику и Ко райсуд у Хоролі продовжив термін утримання під вартою

 

 

Олег Булашев

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися