Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Среда, 30 Сентября 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Судний день Директора ДБР: чи залишиться Роман Труба на посаді?

 

5 июня 2019 16:30

Завтра відбудеться суд.

Завтра, 6 червня, Окружний адміністративний суд Києва може ухвалити рішення, що відкриє шлях до звільнення Директора Державного бюро розслідувань (ДБР) Романа Труби з посади. Мова йде про позов народного депутата Юрія Македона, в якому він просить суд визнати дії Комісії з проведення конкурсу на зайняття посад Директора Державного бюро розслідувань, його заступників, директорів територіальних органів та керівників підрозділів центрального апарату Державного бюро розслідувань щодо допуску Романа Труби до участі в конкурсі на посаду Директора Державного бюро розслідувань протиправними. Свій позов нардеп, що також претендував на посаду Директора ДБР, подав ще у липні минулого року, втім, досі його розгляд чомусь затягувався.

У своєму позові депутат вказує, що Роман Труба від початку не брав участі в конкурсі на посаду Директора ДБР. Він подавав заяву лише на одну-єдину посаду - заступника Директора ДБР. Втім, перед доленосним голосування Труба несподівано звернувся до Комісії із заявою, де просив розглядати його і як кандидата на посаду Директора ДБР. У задоволенні цієї заяви Комісія відмовила, втім, незрозумілим чином, прізвище Романа Труби, попри відмову, потрапило до списку претендентів на головну посаду у ДБР. А за кілька днів його оголосили переможцем.

Народний депутат Юрій Македон вважає, що Комісія незаконно включила Романа Трубу до переліку осіб на посаду Директора. Відтак просить скасувати це рішення.

Якщо 6 червня Окружний адміністративний суд таки скасує рішення Комісії, далі Юрій Македон домагатиметься скасування Указу Президента про призначення Романа Труби Директором ДБР. Очевидно, що після обрання нового Президента, справи у судах підуть швидше. Тож Роман Труба може втратити посаду вже найближчим часом. Що це означає? Згідно Закону України «Про Державне бюро розслідувань», буде оголошено новий конкурс, а до обрання нового керівника, функції Директора ДБР по два місяці почергово виконуватимуть спочатку перший заступник Ольга Варченко, а потім заступник Директора ДБР Олександр Буряк.

Нагадаємо, також в Шостому апеляційному адміністративному суді розглядається інший позов, що стосується Романа Труби.  Юрій Македон позивається до Генеральної прокуратури України та Міністерства юстиції України щодо визнання протиправною бездіяльності цих органів у непроведенні належним чином люстраційної перевірки Романа Труби.

У листопаді Окружний адміністративний суд прийняв рішення про часткове задоволення позовних вимог і визнав протиправною бездіяльність Генеральної прокуратури України, яка полягає у непроведенні належним чином перевірки, щодо поширення Закону України «Про очищення влади» на Романа Трубу.

11 червня у суді відбудеться розгляд апеляційної скарги Директора ДБР, який намагається це рішення скасувати.

Таким чином зараз доля Директора ДБР Романа Труби, а разом з ним і всього новоствореного правоохоронного органу, повністю в руках суддів.

Нагадаємо, Володимир Тимошко оскаржуватиме звільнення з теруправління ДБР у суді

Кадровий скандал в «українському ФБР»: Роман Труба звільнив чотирьох керівників, тому його дії перевірить ГПУ та САП

Директору Теруправління ДБР Тимошко повідомили про звільнення, яке він вважає необгрунтованим

 

 

Марина Соловей

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться