Кременчуцька газета
Субота, 30 Вересня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

Завищені тарифи «Полтаватеплоенерго» для кременчужанки суд зобов’язав перерахувати

18 травня 2023 16:40

Це безпрецендтний випадок. І приклад для кременчуцьких споживачів.

Сьогодні  в Автозаводському районному суді Кременчука завершено розгляд першої справи щодо захмарних тарифів для кременчужанки від обласного комунального підприємства ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» (Далі «Полтаватеплоенерго»).

Позивачка – кременчужанка Лідія Т., яка мешкає на вулиці Сумській, була відсутня на засіданні, а її інтереси представляв Віталій Альошин. 

У суді він вказав, що «Полтаватеплоенерго», запровадивши новий тариф (вищий, ніж був раніше), порушило Закон України, яким встановлено Мораторій на підвищення тарифів протягом військового часу і 6 місяців після його завершення. 

Також пан Альошин указав на те, що встановлений тариф стосується не лише фізичних, а і юридичних осіб та установ.

Він впевнений, що застосування тарифу, який діє зараз на виробництво та постачання теплової енергії для мешканців Лівобережжя Кременчука, не може бути вищим, ніж той, який діяв до 24 лютого 2022 року.

Віталій Альошин нагадав також, що газ «Полтаватеплоенерго» отримувало по тарифам, які діяли до 24 лютого 2022 року. Також до того часу у Кременчуці, для мешканців Лівобережжя, діяв одноставковий тариф.

Суддя Олена Предоляк попрохала надати конкретну інформацію по квартирі Лідії. Т, яка власне і була позивачкою.

Тож В. Альошин нагадав, що до 24 лютого 2022 року по теплопостачанню діяв тариф 1 тис 796 грн за одну гігакалорію і це був одноставковий тариф.

Коли надавачем послуг стало «Полтаватеплоенерго» почав діяти дворставковий тариф. Тепер Лідія Т. протягом опалювального періоду сплачує за тепло умовно-змінну складову тарифу в сумі 1 тис 248 грн, та умовно-постійну – 734 грн. І ці 734 грн вона сплачує протягом неопалювального сезону.

Якщо прорахувати, то виходить що вартість однієї гігакалорії тепла виходить 2 тис 717 грн.

Він нагадав, що після того, як надавачем послуг стало «Полтаватеплонерго» збільшилась і абонплата за теплопостачання із 20 грн 65 коп до 29 грн, а також вартість гарячої води із 103 до 118 грн за метр кубічний. Також зросла абонплата за гарячу воду.

За підрахунками Альошина позивачка протягом опалювального сезону 2022-23 переплатила 5 тис 253 грн.

Коли порахували під час засідання по квитанціях, то вийшло 5 тис 43 грн. Це при тому, що опалення вимкнули 31 березня 2023 року.

Також Альошин акцентував увагу суду, що зараз для мешканців Лівобережжжя Кременчука діє один із найбільших тарифів на тепло. За його даними – у Києві за 1 гігакалорію споживачі сплачують 1 тис 656 грн, у Дніпрі 1 тис 748 грн, а в Одесі 1 тис 813 грн.

І вказав,  що рішення Полтавської обласної ради, якими встановлено тарифи на тепло і гарячу воду для споживачів «Полтаватеплоенерго» не має поширюватися на мешканців Лівобережжя Кременчука, адже їх затвердили 30 вересня 2022 року, а майно Кременчуцької ТЕЦ передано «Полтаватеплоенерго» пізніше – 8 жовтня 2022 року. Тоді споживачами послуг були мешканці Полтави, Машівки, Гадяча, а не Лівобережжя Кременчука.

Це у своїй промові згадувала юристка міськвиконкому Діана Швець.

Сторона відповідача, яку представляла Ольга Червона, начальник юридичної групи «Полтаватеплоенерго», сказала, що підприємство не є ліцензіатом НКРЕКП і не потребує погодження тарифів із Кременчуцької міською радою, тож не може встановити окремого тарифу на тепло і гарячу воду для мешканців Лівобережжя Кременчука, адже є один тариф для всіх.  

Вона також вказала, що не можна порівнювати тарифи на виробництво і постачання тепла для різних міст, адже використовуються різні потужності підприємств.

У результаті, сторона позивача наполягала на тому, що зараз тариф на тепло для мешканців Лівобережжя Кременчука неправомірний, його потрібно відмінити і повернутися до того, який діяв станом на 24 лютого 2022 року.

Заслухавши справу, суддя Олена Предоляк оголосила ухвалу. Згідно із нею, позов Лідії Т. до «Полтаватеплоенерго» вирішили задовольнити частково.

 «Зобов’язати ПОКВПТГ» Полтаватеплоенерго» провести з 1 листопада 2022 року перерахунок тарифів на теплову енергію, її транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії гарячої води для споживача Лідії Т.», - йдеться в ухвалі.

У іншій частині позовних вимог відмовити.

Тобто завищений тариф на тепло і гарячу воду для кременчужанки Лідії Т. від «Полтаватеплонерго», який застосовувався з 1 листопада 2022 року, визнано незаконним і енергопідприємство має його перерахувати по старим тарифам (більш низьким).

Містяни тепер можуть масово подавати позови до суду на «Полтаватеплоенерго» з вимогою про визнання неправомірним завищення тарифу  на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії та гарячої води.

Проте зазначимо, що сьогоднішне рішення не вступило в силу. Енергокомпанія, скоріш за все, подасть апеляційну скаргу.

 

Світлана Павленко, Олег Булашев

Фото авторки


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися