Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Середа, 26 Січня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Трагедія у дитсадку в Кременчуці вийшла на всеукраїнський рівень: під час ефіру спливло багато цікавих фактів

 

2 листопада 2021 09:35

Скоріш за все, акт готовності закладу до нового навчального року підписували формально і головний підпис за віце-меркою Ольгою Усановою, штормове попередження було відправлено заздалегідь. Але мер каже, що отримав його з 8 годинним запізненням. Проте, чи не бачили вихователі великого вітру? Ситуацію вивчає комісія, члени якої приймали готовність садка до роботи, однак ситуація в галузі освіти доведена Малецьким ледь не до ручки... Про це в ефірі «Стосується кожного».

Вчора, 1 листопада, на «Інтері» у передачі «Стосується кожного» розбирались із трагедією, яка днями сталася Кременчуцькому закладі дошкільної освіти (ясла-садок) № 19 (вул.. Софіївська, 1), коли на дітей та виховательку впало дерево. Унаслідок цього 4-річна дівчинка померла у лікарні, а 5-річному хлопчику та виховательці надали меддопомогу.

На передачу приїхали мама загиблої дівчинки Насті - 39-річна Світлана Німчина, а також мама травмованого у садку  Марка - Ольга Олійник.

Відразу з початку програми глядач бачить жахливі фото і кадри: знівечену ніжку хлопчика, стовбур дерева, а біля нього портрет білявого янголятка із чорною стрічкою – від цього накочувалися сльози на очі, як в присутніх залі, так і глядачів.

Світлана Німчина пригадує, що того дня їй зателефонували із дитсадка, повідомивши, що донька лежить біля впалого дерева непритомна.

«Це халатна злочинність персоналу садка, завідуючої та чиновників різних рівнів!»,- вважає мати загиблої дівчинки і розповідає, що на майданчику, де гуляли діти ростуть кілька височенних дерев.

«Мені мер Кременчука Віталій Малецький заявив, що це допустимі норми та дерева молоді»,- каже мати загиблої.

А далі її розповідь стосується того, що у садку та влади міста розходяться версії, як сталася трагедія. Так завідуюча каже, що діти були на майданчику і почули тріск дерева, тоді їх повели у павільйон, а мер та його заступниця Ольга Усанова кажуть, що трагедія сталася коли вже дітей виводили з павільйону на обід і саме тоді впало дерево.

Також, за словами матері, плутанина є і тому, скільки вихователів було в той час на дитячому майданчику і можливо в той час вихователь стояла в стороні.

Цікаво, що сестра горем вбитої матері Насті - Оксана Німчина каже, що в той день завідуюча садком Галина Гладенька була у відпустці, але майже відразу після трагедії з’явилася у закладі.

А ось вихователь Світлана Горобець, журналістам, які приїхали з Києва розповіла, як сталася трагедія.

«Стовбур дерева впав як раз на дівчинку... Ось тут було обличчя, ось тут ніжки.... Ще б трохи часу і все було б по іншому...»,- каже вихователь.

На запитання ведучого Андрія Данилевича, чи надавалася дівчинці допомога до приїзду швидкої, стало зрозуміло, що дерево вихователі підняли і відтягнули, дівчинку понесли у медпункт. 

Кандидат меднаук Юрій Кривонос каже, що немає чіткого регламенту, як мали б вчинити вихователі з дівчинкою.

«Слід робити оптимальні речі - стабілізувати хребет, захистити від охолодження, перевірити чи чисті дихальні шляхи, викликати швидку. Якщо пацієнту стає ще гірше, то - повторно швидку. Якщо є сумніви по стану, то оптимально було б і залишити на місці»,- каже пан Кривонос.

Оксана Німчина каже, що очі Насті вже не реагували, коли її несли.

«Вона була у комі і не реагували ні на що. Тяжкий стан був»,- каже пані Оксана.

Це підтверджує і заступник директора дитячої лікарні Ірина Роман.

Також вона повідомила, що хлопчик, який також потрапив під дерево 22 жовтня, прооперований і чекає реабілітації.

Правозахисник Едуард Багіров зазначив, що підписи під актом готовності закладу до роботи, скоріш за все, ставили формально.

«Там величезні дерева в жахливому аварійному стані»,- кажуть кременчужанки.

Заступник директора ботанічного саду імені Гришка Микола Шумик зазначив, що у дерева, яке впало є розгалуження під гострим кутом і його потрібно було прибирати заздалегідь.

«Такі дерева слід обстежувати регулярно. Бачимо. що його кронували. Тоді більше йдуть захворювання на зрізах і розвивається стовбурні гнилі. Таке дерево хворе і несе небезпеку»,- каже пан Шумик.

Голова організації «Батьки - одинаки» Олександр Мазур впевнений, що слід такі високі дерева рубати в усіх дитсадках по країні і покладає всю відповідальність у справі на владу міста та департамент освіти.

«Комісія, яка приймала садок до роботи восени чисто формально, для галочки віднеслась. Ми не спеціалісти, але візуально бачили, що таким деревам там не місце. Там підпис віце-мера Усанової та ще 10 підписів. Під чим вона ставить підпис, хоча б бачила?» - кажуть гості студії.

Проте Г.Гладенька у відеоінтерв’ю запевняє, що заклад перевірила комісія і до дерев зауважень не було.

«Це нещасний випадок»,- каже Г.Гладенька про трагедію.

«Не потрібно було дітей виводити у вітер взагалі»,- вважає експерт з безпеки дітей Олена Лізвінська.

Е.Багіров наполягає, що хто підписував акти готовності до роботи садка, той і відповідає.

Тут дещо відійдемо від теми у сторону. Акти не підписали цього року лише пожежники та фахівці держспоживслужби, які знайшли порушення у закладах.

Про це ми писали у матеріалі Лише трьом освітнім закладам Кременчука пожежники дали добро на навчання дітей: віце-мер Усанова і Ко візьмуть відповідальність на себе?

Тепер О.Усанова, схоже, має не спати спокійно, бо її підпис головний в актах!

До речі, мати Насті зустрічалася з мером та пані Усановою. Мова йшла і про штормове попередження, яке мало вказати на заборону вигулювання дітей на вулиці.

«Вони стверджують, що довідка була надіслала із запізненням...»,- каже Світлана Німчина.

Але полтавський синоптик Олена Панченко запевнила, що ще 20 жовтня о 12.20 склали та довели штормове попередження, а о 13.00 складання прогноз погоди.

Попередження направили всім електроною поштою, а також розмістили на сайтах.

«Слідчий направить в гідрометцентр запит і ви дасте відповідь. Якщо те, що ви казали правда, то мер міста та освітяни винні. Вони не повинні були виводити дітей на прогулянку. Тут є бездіяльність посадової особи. Це вже то правоохоронці мають прийняти рішення про порушення кримінальної справи»,- заявив правозахистник Багіров.

Синоптик зазначила, що метеостанція льотного коледжу штормовий вітер зафіксувала 21 жовтня о 10.30, а трагедія сталася через годину.

Про те, що чиновники на місцях знали про штормове попередження кажуть і в департаменті освіти облдержадміністрації, звідки також направляли відповідний документ.

Ще матІР Насті настрожує той факт, що в департаменті освіти Кременчука створена комісія з розслідування трагедії. Її очолив заступник директора департаменту Валерій Лобода. Сам він вже заявив, що стався прикрий випадок.

 

«Так він оглядав тоді садок, а тепер розслідує.... Як це так? Сам себе перевіряє? Лобода має нести відповідальність, а не очолювати комісію»,- нарікали гості в студії.

Екс-депутат міської ради Тетяна Сідерка також заявила, що В.Лобода оглядав заклади перед початком навчального року, а тепер очолює комісію.

До речі, саме Т.Сідерка підняла важливу тему для Кременчука - стан дитсадків.

Зокрема заявила, що 90% павільйонів у дитсадках знаходяться в аварійному стані. І про це знає мер Віталій Малецький, але чи є реакція? Бачимо все самі - ніякої!

«Мер міста не виконував свої обов’язки, що призвело до трагедії»,- вважає Е.Багіров.

«У нас багато неполадок з мережами опалення... Вхователів перевели за свій рахунок... Разбалансована ситуація...»,- каже екс-депутатка Т.Сідерка.

Кременчужанки розповіли, що у нашому місті мер Малецький відпустив більше 40% вихователів у відпустки за свій рахунок.

Психолог програми здивувалася такою поведінкою мера і запитала: «У вас там не мер, а цар?!»

Кременчужани заявили, що мер отримає понад 100 тис грн зарплатні, а відповідальність нести не хоче.

Далі в ефірі мама травмованого хлопчика Ольга Олійник розповіла присутнім, що після трагедії величезні дерева в садках мають спиляти.

Що стосується стану Марка, то він прооперований, але почалися проблеми з кишківником.

«Як рости та розвиватися буде нога, я побачу через рік-півтора. А ще у нього є психологічна травма»,- каже мати хлопчика.

На останок програми було згадано про трагедію з Катериною Чесак. Так, у 2015 році в дитсадку №1 шуруп на гойдалці встряв в голову дитинці.

Мати Катерини - Олена Чесак розповіла, що за ті події покарали лише вихователя і не притягнули до відповідальності керівника дитсадку.

«Я ходила в той садок. Там також тоді працювала ця комісія з тими ж особами і прийняли рішення зрізати всі залізні конструкції і наразі жодної гойдалки у садку немає. Там наче випалене поле. Я зверталася до мера, аби благоустроїти садок, бо  там більше 100 дітей виховується, але...»,- заявила Т.Сідерка.

«Там халатність, а ставлення керівників не змінюється. Суди у нас ще тривають. Слідство встановило, що винна завідуюча та вихователь, але вони працюють і досі. Зараз справа після Верховного суду повернулася в апеляцію, аби переглянули дії завідуючої»,- каже Олена Чесак.

А ще родина Чесак переїхала до столиці, адже відчувала тиск у Кременчуці.

Їм складно було знайти адвоката та зробити інвалідність дитині.

Родина Німчина також заявила, що шукатиме адвоката у Києві.

Вже під самий кінець ефіру постало головне питання - що робити в ситуації з трагедією?

Е.Багіров заявив, що кримінальна справа має бути чітко і прозоро розслідувана. Слід висунути претензії меру, керівнику департаменту освіти та керівнику дитсадка.

У кременчуцькому дитсадку дерево упало на дітей та вихователя: є постраждалі (Доповнено)

ДетальнішеУ кременчуцькому дитсадку, де дерево привалило дітей, гуляло 18 малюків: розпочато слідство

Нагадаємо, Померла 4-річна дівчинка, яку в кременчуцькому дитсадку привалило дерево

У «Стосується кожного» сьогодні розкажуть про смерть дитини у кременчуцькому садочку

 

 

Олег Булашев

 

 

 

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися