Важливо знати усім.
Патрульна поліція Кременчука розпочала безкоштовне навчання домедичній допомозі. Напередодні на тренінгу, який проводили представники батальйону Максим Журба і Антон Герко, кременчужанам розповідали про те, як зберігати спокій та діяти впевнено в критичній ситуації. Це важливо в часи війни.
Зокрема сертифікований інструктор з домедичної допомоги та тактичної медицини, поліцейський роти тактико-оперативного реагування Антон Герко зупинився на питаннях особистої безпеки. Розповів, як надавати допомогу при критичній кровотечі.
Вже традиційно Кременчуцька газета дає кілька порад від тренерів.
1. Коли ви потрапляєте у зону вибухів і немає можливості потрапити в укриття, треба лягти на землю (під той же бордюр). Як при віджиманні - обличчям вниз. При цьому руки зігнуті під корпусом, ноги схрещені, щоб захистити кровоносну систему. Треба закрити очі та розкрити максимально рота. У відкриті очі, як мінімум, попаде пісок. Після вибуху зачекати не менше хвилини, не підніматися відразу.
2. Кровотечі, які супроводжуються фонтаном крові з місця ураження видимим поширенням калюжі крові під потерпілим, частковою чи повною травматичною ампутацією кінцівок вважаються критичними. Для надання допомоги потерпілому на вагу "золота" кожна секунда. Але і тут важливо пам’ятати про власну безпеку. З ранами потрібно працювати лише у медичних рукавичках. Оскільки кров потерпілого може містити інфекційні захворювання (гепатит, ВІЛ тощо), тож обов’язково треба мати засоби захисту від неї. При кровотечах з рук і ніг джгути накладаються максимально близько до пахвів і максимально близько до пахової складки. В цих місцях зосереджені магістральні судини, тому їх блокування призводить до максимального ефекту у мінімальні строки. Завдання джгута — перекрити подачу крові до ураженої кінцівки на час, поки ви шукатимете місце ураження та блокуватимете кровотечу з неї.
Тому на таких тренінгах дають не лише теоретичну складову – кременчужани пробують, як правильно накладати турнікет, джгут Есмарха. Це головне в домедичній допомозі.
До речі, вчорашній тренінг довелось прирвати і вже завершувати навчання в укритті. Адже у місті оголосили повітряну тривогу.
Але патрульні обіцяють не зупинятися і далі давати корисні знання із «домедички». Зокрема, слідкуйте за анонсами на Кременчуцької газети. Такі занання зараз важливі всім.
Нагадаємо, Як зупинити, а потім запустити: кременчуцький волонтер вчить серцево-легеневій реанімації
Світлана Павленко