Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
П'ятниця, 23 Липня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

У цей день народилася відома кременчуцька художниця Наталія Юзефович

 

 

10 червня 2021 08:00

Її іменем названо галерею у нашому місті.

Життя та творчість талановитої, самобутньої художниці Наталії Юзефович (10.06.1932-26.09.2009) – яскравий приклад служіння мистецтву. Мисткиня залишила значну творчу спадщину, яка сягає понад 800 живописних творів, десятки етюдів та ескізів, брала участь більш ніж в 70 виставках, 10 з яких-персональні. І як кульмінація творчого шляху - дарунок нашому місту 167 своїх найкращих творів та відкриття у 2002 році картинної галереї, що носить її ім’я. Наразі картинна галерея Наталії Юзефович - справжня скарбниця образотворчого мистецтва та осередок культурного життя правобережжя Кременчука.

Наталія Володимирівна Юзефович народилася в Києві 10 червня 1932 року. Закінчила Київську художню школу ім. Т.Г. Шевченка. 1950-1957 р.р. - навчання у Харківському державному художньому інституту на відділенні станкового живопису. По закінчені якого єдиною з курсу прийняла участь у республіканській художній виставці. На ній вона представила власні дипломні роботи – «Влітку» та «Восени у Ботанічному саду».

У тому ж, 1957 році, їде працювати в місто Станіслав, нині Івано – Франківськ. Це був насичений і цікавий період в житті мисткині –персональні виставки в Івано-Франківську і Тернополі, участь у обласних і республіканських виставках.

Попри те, що молодість художниці припала на складні часи, коли митці були змушені працювати в жанрі соцреалізму, вона вміло і тонко відображала у своїх роботах національний колорит, вроду нашого народу, красу його побуту та рідної землі.

У 1971 художниця переїхала до Кременчука де жила й працювала майже сорок років. Це був час розквіту її таланту. Вона гідно представляла кременчуцьких художників на міських, обласних, республіканських, всесоюзних і міжнародних виставках.

Художниця росла як майстер і особистість - зміни у суспільстві, становлення Української державності надихнули на нові сюжети. В 90-х, 2000-х роках в її роботах з’являються символізм та християнські мотиви. Нарешті пані Наталія відчула свободу зображувати на полотні всі свої філософські задуми. Якими б цікавими не були портрети і пейзажі мисткині, беззаперечно найвдалішими її роботами цього часу є жанрові полотна. Обрана тема, розмір, складність ракурсу жодного разу не стали на заваді майстрині.

Творчий спадок художниці є значним внеском у розвиток мистецтва не тільки нашого міста, а й всього краю. Також її роботи знаходяться у Івано-Франківському, Тернопільському краєзнавчих музеях, Полтавському художньому музеї, Кременчуцькій міській художній галереї та багатьох приватних колекціях України, Росії, США, Канади, Німеччини, Італії, Франції.

26 вересня 2009 року видатна художниця, майстер зображувального мистецтва, Наталія Володимирівна Юзефович пішла з життя. І хоча мисткині не стало, тепло і світло її картин залишиться назавжди з нами.

Юзефович Наталія Володимирівна «Автопортрет», 1951рік, папір/олівець.

 

За матеріалами Кг Наталії Юзефович

 

Фото з фондової колекції галереї

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися