Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 19 Червня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

У Кременчуці 25% дітей до року зовсім не захищені від інфекційних хвороб

 

 

31 жовтня 2019 14:45

Батьки відмовляються робити щеплення.

Зараз в Україні склалась складна ситуація із рядом інфекційних хвороб. Лікарі-інфекціоністи зазначають, що «піднімають голови» ряд хвороб, які є керованими, тобто убезпечитися від них можна, зробивши щеплення.

Як повідомила головний епідеміолог Кременчука Лариса Коровіна, це кір, краснуха, дифтерія, правець, кашлюк, епідемічний паротит (свинка) та інші.

Попередити поширенню керованих інфекцій можна лише шляхом вакцинування. Про це нагадала заступник директора з охорони дитинства і материнства ЦПМСД №3 Надія Боровик.

«У національному календарі щеплень забезпечена вакцинація проти 10 інфекцій. Починаємо вакцинувати дітей ще з пологового будинку проти гепатиту В і туберкульозу. Остання хвороба не є керованою інфекцією, але саме вакцинація БЦЖ в пологовому будинку, одразу після народження, захищає дітей від небезпечних генералізованих форм: таких як туберкульозний менінгіт, як туберкульоз лімфатичних вузлів, який дуже важко діагностувати. Далі продовжується вакцинація проти кашлюку, дифтерії, правця, поліомеліту, гемофільної  інфекції, та вірусного гепатиту В. Щеплення дитина отримує в  два місяці. Також повторюємо вакцинацію в віці 4 місяці. А в 6 місяців завершуємо вакцинацію проти гепатиту В . Тоді ж дитина отримує третю дозу вакцини проти кашлюку, дифтерії, правця, поліомеліту. І відповідно до календаря щеплень, до 12 місяців дитина, яка отримала щеплення, захищена.  Вже у 12  місяців дитина отримує першу дозу комбінованої  вакцинуи проти кору, епідемічного паротиту  і краснухи», - зазначає лікарка.

Також Надія Боровик пояснює, що зважаючи на те, що з 2016 року реєструється висока ступінь захворюваності на кір, наказом Мінохорони здоров’я дозволяється щеплювати  проти цієї хвороби дітей з 6 місяців, але ця доза не зараховується, як планова. (Вакцинація робиться  у разі контакту маляти з хворим на кір). У 12 місяців – вже повторюється планова вакцинація.

І саме цього року у Кременчуці були випадки, коли від кору щепили 9-ти місячну дитину. Та доза їй не зарахована – у рік маля щепили проти кору планово.

Фахівчиня запевняє, що зараз у Кременчуці усієї вакцини достатньо.

«Всі вакцини закуплені через міжнародні організації. Вони ліцензовані, відповідають найвищим стандартам ВООЗ», - її слова.

Надія Боровик акцентує, що станом на кінець жовтня по жодній вакцинації у Кременчуці не досягнуто нормативного показника. Тобто 95 % і вище.

«Наприклад, є АКДП-3 – комплекс вакцин, які дитина отримує в 3 місяці. У нас зараз проведено щеплення 75% дітей. Тобто 25% кременчуцьких дітей до року  - не мають належного захисту», - говорить Н. Боровик.

Лікарі зазначають, що причиною того, що залишаються немовлята нещепленими - головним чином полягає в тому, що батьки відмовляються вакцинувати своїх чад. Аргумент - від щеплення більше шкоди, ніж користі.

Проте в ситуації, що склалась, коли лікарі в кожній ангіні підозрюють кашлюк, їх рекомендація - саме зробити щеплення. Проводять щеплення в спеціальних кабінетах, що є в кожній поліклініці. Для цього потрібно направлення педіатра.

 

Світлана Павленко 

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися