Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вторник, 22 Сентября 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

У Кременчуці хотіли покарати жінку за незаконну агітацію у переддень виборів

 

5 сентября 2019 14:20

Суд повернув матеріал до поліції.

Днями суддя Крюківського районного суду Кременчука Наталя Мурашова розглянула адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності уродженки Молдови за вчинення правопорушення, передбачене ч.2 ст. 212-13 (Виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Про це йдеться в Єдиному реєстрі судових рішень.

Як встановлено, 18 липня 2019 року по вул. Івана Приходька, біля магазину «МаркетОпт» обвинувачувана роздавала агітаційні матеріали газети без вихідних даних, чим порушила ч.23 ст.74 Закону України Про вибори народних депутатів України, за що передбачена відповідальність за ч.2 ст.212-13 КУпАП».

Однак, у протоколі про адміністративне правопорушення від 18.07.2019 р., не зазначені в повній мірі прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол. Не зазначено відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, а саме у графі «особу встановлено» - відсутні дані документу (дата видачі і назва органу, що його видав, або серія, номер іншого документа, що посвідчує особу, яка вчинила правопорушення (службове чи пенсійне посвідчення, студентський квиток тощо), дата видачі і найменування органу (установи, підприємства, організації), що його видав(ла), на підставі якого було встановлено особу, на яку складено протокол про адміністративне правопорушення.

Не зазначення у протоколі про адміністративне правопорушення в повній мірі відомостей про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності є неприпустимим, оскільки суд не може належним чином встановити дану особу.

Також у протоколі про адміністративне правопорушення, чітко не зазначена суть адміністративного правопорушення (що повинна точно відповідати ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеним у статті КУпАП, за якою складено протокол).

Так, частиною 2 ст.212-13КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за розповсюдження (рознесення, вивішування, роздавання) під час виборчого процесу друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, або у яких така інформація означена неправильно чи неповно, а так само організація такого розповсюдження.

Зазначена норма права є бланкетною, тобто вона відсилає до іншого законодавства, зокрема про вибори народних депутатів України

Як вбачається із змісту протоколу про адміністративне правопорушення, у графі «дата, час, місце вчинення і суть учиненого адміністративного правопорушення», суть адміністративного правопорушення зазначена не точно та неповно, зокрема не зазначено чи є розповсюджений матеріал саме передвиборною агітацією, які саме відомості не містить матеріал, розповсюджений шляхом роздавання. Визначення «без вихідних даних» не є конкретизованим, а тому неприпустиме при пред`явленні особі обвинувачення у вчиненні правопорушення.

Хоча протокол про адміністративне правопорушення складено щодо жінки , проте при викладенні складу адміністративного правопорушення у відповідній графі навіть не зазначено прізвище особи, яка вчинила дане правопорушення, тобто не названо суб`єкта правопорушення.

Зазначені недоліки є істотними та унеможливлюють об`єктивний розгляд справи по суті та прийняття рішення судом.

Тож суд постановив повернути протокол про адміністративне правопорушення про притягнення обвинувачуваної до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 212-13 КУпАП до Відділення поліції №1 Кременчуцького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

 

 

Антоніна Озерна

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
 

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться