Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 26 Листопада 2020
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

У Кременчуці на одну вакансію – понад 8 (!) безробітних

 

4 листопада 2020 08:25

Кількість шукачів роботи в нашому місті збільшується, вільних місць – навпаки.

Від початку карантину, пов’язаного з поширенням коронавірусу, статус безробітного отримали 525 тисяч українців – це на 53% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Про це повідомили у Державному центрі зайнятості.

Станом на 12 жовтня в Україні офіційно зареєстровано 427 тисяч безробітних – це на 59% більше, ніж на цю ж дату 2019 року.

У Мінфіні інформують, що за ІІ квартал цього року рівень безробіття у країні складає 9,6%. І це один із найвищих показників за час спостереження з 2000 року. Проте за неофіційною інформацією цей відсоток може сягати 18.

 

Ринок праці: ситуація погіршується

Щодня у Кременчуцькому міськрайонному центрі зайнятості (МРЦЗ) реєструють від 23 до 30 осіб. Загалом протягом цього року статус безробітного отримали 6 тисяч 406 кременчужанам.

Як повідомила нашій редакції заступниця начальника відділу взаємодії з роботодавцями Кременчуцького МРЦЗ Ірина Калабкіна, станом на 22 жовтня 2020 року на обліку у їхньому закладі перебуває 3 тис 750 безробітних. Для порівняння: на початок року ця цифра була 1 тис 350 осіб, а станом на 1 січня 2019 року – 1 тис 333 осіб. Тобто протягом 2019-2020 років кардинальних змін на ринку праці не фіксували. Зараз стрімке підвищення рівня безробіття (у понад 2 рази) фахівці пов’язують із рядом обмежень, які введені з метою непоширення коронавірусу.

Як видно вище, у Кременчуці – тисячі безробітних, а ось кількість вакансій не дотягує і до пів тисячі. Тобто на одне вільне робоче місце претендують понад 8 (!) осіб. Варто нагадати, що у травні 2020 року наше видання досліджувало місцевий ринок праці.

Так, станом на 17 травня у Кременчуцькому МРЦЗ налічувалося 573 вакансії. Тоді було 3 тис 500 безробітних – і на одне вільне місце припадало понад 6 кандидатів. На той час найбільше не вистачало працівників медичних установ. Це і лікарі різних спеціальностей, і молодші медичні сестри (санітари), і середній медперсонал. Чимало вакансій було і в рядах Національній поліції.

Через 4 місяці найбільше у Кременчуцькому регіоні шукають кваліфікованих робітників з інструментами; працівників у сфері торгівлі та послуг; робітників найпростіших професій та у сферах з обслуговування, експлуатації і контролювання технологічного устаткування і т.п.

Які корективи вніс коронавірус у роботу Центру зайнятості

Зараз (станом на 23 вересня Кременчук перебував у «помаранчевій» зоні – авт.) МРЦЗ функціонує у звичайному режимі – ведеться особистий прийом громадян щодо надання комплексу послуг зі сприяння у працевлаштуванні. Але це не стосується інформаційної роботи. З метою посилення протиепідемічних заходів та недопущення поширення коронавірусу, з 19 жовтня цього року на платформі ZOOM дистанційно проводять профінформаційні та профконсультаційні групові заходи.

В установі також зазначають, що обслуговують клієнтів з дотриманням усіх карантинних правил та рекомендованих обмежень.

Фінансування деяких бюджетних програм для безробітних згорнули

На час карантину як у державі в цілому, так і у Кременчуці не працюють програми навчання безробітних, аби надалі людина відкривала власну справу. Так, 18 квітня 2020 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2020 рік». Ним обмежено видатки Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття для реалізації низки програм на період карантину. У Кременчуцькому МРЦЗ зазначають, що після зняття обмежень, передбачених Законом, реалізацію програм відновлять.

«Звертаємо увагу, що безробітні, які перебувають на обліку в службі зайнятості, мають можливість пройти навчальні курси на Міжнародній інтернет-платформі Coursera безкоштовно. Coursera пропонує своїм користувачам сотні безкоштовних онлайн-курсів із різних дисциплін, у разі успішного закінчення яких користувач отримує сертифікат про його проходження. Наразі пропонуються курси в наступних галузях: інженерія, гуманітарні науки, медицина, біологія, суспільні науки, математика, бізнес, інформатика та інші. Ця програма діє до кінця поточного року», – нагадують тут.

Згідно з Законом, до кінця цього бюджетного року обмежено видатки на проведення громадських робіт.

Працевлаштуватися теоретично можна, але…

Готуючи цей матеріал, ми поцікавилися, чи пропонують зараз кременчуцьким безробітним працевлаштування в іншому населеному пункті нашого регіону? В інших регіонах? У відповідь нам зазначили, що за потреби підприємства з інших регіонів звертаються до Кременчуцького МРЦЗ для пошуку кадрів на вакантні місця з наданням житла. Проте станом на 22 жовтня 2020 року в базі даних нашої біржі праці такі вакансії відсутні.

Безробітні з вразливих категорій

Кременчужанка Вероніка з лютого цього року зареєстрована на біржі праці. Жінка має робочу групу інвалідності. Вона зазначає, що допомогу з безробіття отримує, проте роботу не може знайти.

«Я дуже хочу працевлаштуватися, постійно говорю про це своєму консультанту. Минуло скільки місяців з моменту офіційної реєстрації, але мені не запропонували жодної вакансії», – говорить містянка.

Тут можна лише констатувати, що Вероніка потрапляє у всі особливі категорії. На Полтавщині зараз переважна кількість шукачів роботи – жінки. Вік переважної кількості безробітних – понад 45 років. Найбільше – людей з інвалідністю.

Як справи в інших країнах

Зазвичай у країнах, де обсяг бюджетних видатків на антикризову підтримку вищий, втрати ринку праці менші. В умовах карантину уряди розвинених країн вклали трильйони доларів у заходи підтримки бізнесу та безробітних. Завдяки цьому в США у серпні різко знизився рівень безробіття і покращилася ситуація на ринку житла, у Китаї відновлюється економіка, а в Німеччині зростає виробництво. Якщо ж говорити про країни, що розвиваються, вірус позбавив роботи 13 млн бразильців і майже 2 млн чилійців, і реальне безробіття у Бразилії вище офіційної статистики на 10%, а в Чилі – на 15. Щоправда, і в одній із найбільших економік Європи – в Іспанії – безробіття сягнуло 20% і ризикує залишитися на цьому рівні щонайменше ще 2 роки. А все тому, що її економіка значніше, ніж в інших європейських країнах покладається на ресторанний і готельний бізнес. Саме ця сфера зазнала чи не найбільших збитків через коронавірус.

Нагадаємо, Кременчуцький ринок праці: чи змінюється він і яку роботу можна знайти.

 

Світлана Павленко з використанням матеріалів з відкритих джерел

Фото Олександра Попенка

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися