Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вторник, 18 Июня 2019 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

У Кременчуці НЕ введена заборона на продаж алкоголю вночі

 

11 октября 2018 17:55

На що Малецький засмутився і заявив, що це питання буде винесено на наступну сесію.

Сьогодні депутати Кременчуцької міськради розглянули рішення «Про заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових (крім закладів ресторанного господарства) у нічний час на території м. Кременчука»

Згідно з проектом рішенням, заборону продажу алкоголю у торгових точках, крім кафе, барів і ресторанів, на території Кременчука планувалося ввести у нічний час - з 22.00 до 08.00.

За інформацією Кременчуцької ОДПІ, загальна кількість суб’єктів господарювання, які отримали ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та пивом – 383 (на 497 об’єктах), із них 267 суб’єктам господарювання видано ліцензії на об’єкти торгівлі (магазини, павільйони, кіоски – всього 296).

Кількість об’єктів ресторанного господарства, що мають ліценції на продаж алкогольних напоїв та пива – 201.

У 2018 році за заявами суб’єктів господарювання оформлено погодження на встановлення цілодобового режиму роботи у 121 об’єктах торгівлі, на встановлення подовженого режиму роботи - у 5 об’єктах, погоджено режим роботи до 22.00 - у 41 продовольчому магазині.

Зранку на сесії міськради заявили, що з прийняттям подібного рішення Кременчук втратить підприємців, а містяни почнуть труїтися самогоном – підприємці про заборону алкоголю у нічний час.

Також проти введення заборони під час розгляду питання виступив депутат Костянтин Терещенко. Він заявив, що фракція «Опозиційний блок» це рішення не підтримає.

«Не слід все підміняти. Люди придбали ліцензії на алкоголь і зараз ви робите все в одну купу. При чому тут хто і як платить? Ви б краще заборонили продаж фену в Кременчуці. Чи як!? Сьогодні мер міста лізе туди, куди не слід»,- заявив К.Терещенко.

Депутат Микола Бакован заявив, що слід заборону зробити не до 8 ранку, а до 7 ранку, але з’ясувалося, що проект рішення – то регулятивний акт і змінювати його вже не можливо.

Депутат Віталій Таценюк розповів, що він за введення заборони, а Руслан Ульянов зазначив, що це рішення торкнеться легальних підприємців і виступив проти заборони.

«Нам слід змусити працювати поліцію. Поліцію примусити працювати у чиновників, що готували рішення, то кишка тонка, а вони мають наводити лад в місті, а не боротися з легальними підприємцями. Основна проблема – не працює поліція. Вони не виїжджають на виклики. Питання має бути знятим на доопрацювання»,- заявив Р.Ульянов.

Депутат Геннадій Іванян також був проти введення заборони.

«Ми знову провокуємо. З’явиться самогон, потім не виключаю, що вони все одне будуть продавати і дорожче, а ще й паленку. Потім народиться нова корупція. Я цього не виключаю.

Слід навести порядок у справах. Чи якщо людина випила, схопила сокиру та вбив когось, то що продавець співучасник?

Близько 800 підписів городян проти введення заборони. Це не вихід – ввести заборону»,- заявив Г.Іванян.

Депутат Дмитро Лозовик поскаржився, що він мешкає біля одного з магазинчиків, де продають алкоголь і там постійно вночі голосно, все засмічене, влаштований під деревами туалет.

Депутат Оксана Піддубна вважає, що в разі введення заборони продажу алкоголю всіх бажаючих випити направлять в фірми нардепа–тушки Юрія Шаповалова – «ПАБ Паровоз», де вночі можна продавати алкоголь чи в інший його заклад.

«Це збагатить нардепа», - каже пані Піддубна.

Голова бюджетної комісії міськради Олександр Плескун підтримав введення заборони. Але він заявив, що продавати спиртне необхідно заборонити всім – від кіосків до супермаркетів.

Депутат Олександр Роженко зазначив, що слід питання довивчити, адже при введенні заборони наливайки зможуть продавати алкоголь, а кіоски та магазини – ні.

Депутати Зінаїда Проценко, Сергій Погрібний також виступили за введення заборони.

Тож, у ході дебатів частина депутатів була «за» прийняття рішення, частина - проти.

Мер був категоричний – заборона необхідна!

У ході голосування рішення про введення заборони на продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових (крім закладів ресторанного господарства) у нічний час, депутати все ж таки НЕ підтримали.

Мер Малецький засмутився і заявив, що це питання буде винесено на наступну сесію.

Варто нагадати, що це не перша спроба встановити обмежений режим продажу алкогольних напоїв. Заборона вже мала місце у Кременчуці. Але тоді його скасували за рішенням суду.

А у липні цього року у Кременчуці на засіданні постійної депутатської комісії з питань екології депутати розглянули проект рішення, яке регламентує початок процесу створення регуляторного акту щодо продажу алкоголю. Як пояснила начальник управління розвитку підприємництва, торгівлі, побуту та регуляторної політики Людмила Жорняк, згідно із змінами на рівні держави, на місця надійшла рекомендація щодо обмежень продажу алкоголю, зокрема в нічний час.

У Кременчуці патрульні готові контролювати порядок у магазинах, як введуть обмеження продажу алкоголю.

 

 

Олег Булашев

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться