Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 21 Січня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

У Кременчуці знають, як витрачати бюджетні гроші без економії

 

11 грудня 2018 14:15
У Кременчуці знають, як витрачати бюджетні гроші без економії

У минулому році установи та організації зі сфери інфраструктури в Кременчуці частіше здійснювали конкурентні закупівлі на допорогах. Зараз і кількість конкурентних допорогових закупівель “відкотилася” практично до нуля, і кількість таких замовників зменшується.

Система Prozorro повністю виправдовує свою назву - фіксує закупівлі до копійки. І тепер видно, що “копійчані” витрати - не така вже й дрібниця. Мільйони гривень ідуть на оплату допорогових закупівель, коли не потрібно проводити тендери і можна укласти договір напряму із обраним постачальником або виконавцем.

Наприклад, підрозділи виконкому і комунальні підприємства Кременчука зі сфери інфраструктури. Найбільшими сумами допорогів оперують Департамент ЖКГ (45 млн.грн), водоканал (43 млн.грн), КП “Теплоенерго” (19 млн.грн), Управління капітального будівництва (9 млн.грн), виконком (6 млн.грн), КП “Благоустрій Кременчука” (6 млн.грн). Йдеться про поточну суму договорів за 10 місяців нинішнього року. Це десятки або сотні угод, і майже усі вони були укладені без конкурсу. Загалом для цієї публікації було переглянуто 19 замовників. Із них лише 1 вийшов на відкриті торги у цьому році, у минулому році бажаючих зекономити і поторгуватися за вигідну ціну було 5. Відповідно, у цьому році й зекономили в рази менше.

У Кременчуці знають, як витрачати бюджетні гроші без економії

А скільки могли б зекономити? Гіпотетично це можна спрогнозувати, якщо переглянути скільки еномомлять наші замовники в тендерах, коли оголошують конкурс, а участники на аукціоні “грають на пониження”, щоб отримати замовлення.

Наприклад, закупівлі виконкому Кременчуцької міської ради в цьому році розподілилися так: 75% допорогів і 25% тендерів. На допорогах очікувана сума договорів 6,5 млн.грн., на тендерах - 2,2 млн.грн.  Яка ж економія на тендерах? Мільйон! Половина від очікуваної вартості. Відсоток економії по окремих лотах доходив до 60%, середня кількість пропозицій на торги - 8,2. А на допорогових закупівлях, де йшлося про очікувану вартість договорів у сумі 6,5 млн.грн не вдалося зекономити ні копійки, бо конкурсу не було.

У Кременчуці знають, як витрачати бюджетні гроші без економії

Система Prozorro, яку використовують усі бюджетні замовники, пропонує чіткий алгоритм, як вийти на відкриті торги і поторгуватися, навіть якщо йдеться про невеликі суми коштів. Закон не зобов’язує цього робити на допорогових закупівлях: до 200 тис.грн для послуг і 1,5 млн.грн для будівельних робіт. Але в деяких містах депутати приймають рішення економити - і знижують поріг. Курс на економію узяли Дніпро, Маріуполь, Вінниця та інші. У Дніпрі та Маріуполі було зафіксовано найнижчий поріг - 3 тис.грн., у Вінниці - 50 тис.грн. 

Цікаво порівняти результати Маріуполя та Кременчука. Виконкоми обох міст протягом 2018 року мають приблизно однакову очікувану вартість допорогів. Завдяки тому, що в Маріуполі знижено поріг, на конкурсних торгах вдалося зекономити 772 тис.грн, Кременчук має нуль економії.

У Кременчуці знають, як витрачати бюджетні гроші без економії

Як краще розуміти ефективність економії? Наприклад, 676 тис.грн - це сума договору з капітального ремонту покрівлі по вул.Велика Набережна, 29 в Кременчуці.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у
межах проекту “Моніторинг закупівель зі сфери соціальної інфраструктури та комунальних послуг у Кременчуці”. Матеріал відображає позицію авторів і не
обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду «Відродження».

 

Лариса Гориславець

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

 

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися