Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 23 Мая 2019 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

У Кременчуці зникнуть дві гімназії і кілька шкіл

 

29 ноября 2018 12:45

А ще вечірня школа і школа-інтернат.

У Кременчуці гряде величезне перейменування шкіл. Про це вчора попередили на засіданні Президії міської ради у Кременчуцькій міськраді, і внесли відповідне рішення до порядку денного сесії (яка відбудеться 12 грудня), згідно з яким буде відбуватися даний процес.

Детальніше з проектом рішення «Про приведення у відповідність окремих комунальних закладів загальної середньої освіти до їх типів», яке винесено в порядок денний питанням №15, можна ознайомитися на сайті Кременчуцької міської ради.

Як пояснив директор департаменту освіти міста Геннадій Москалик, першими перейменовуватимуть 9 навчальних закладів Кременчука. Питання про перейменування інших – виноситимуть на подальші сесії міськради вже в наступному році.

У пояснювальній записці до проекту рішення йдеться, що першими нововведення торкнуться «закладів загальної середньої освіти нового типу, які забезпечують науково-теоретичну підготовку, отримання повної загальної середньої освіти обдарованими і здібними дітьми».

Тож перші 9 кременчуцьких шкіл стануть ліцеями. Деякі з них були ліцеями і раніше, деякі змінять назву «школа» на «ліцей».

«Початкова школа, гімназія і ліцей можуть функціонувати як окремі юридичні особи або як структурні підрозділи іншого закладу освіти (зокрема закладу загальної середньої освіти I-II, II-III чи I-III ступенів). Ліцеї функціонують, як правило, як самостійні юридичні особи. Заклад загальної середньої освіти, що реалізує освітні програми на декількох рівнях загальної середньої освіти, має тип закладу вищого рівня, на якому провадиться освітня діяльність», - написано в пояснювальній записці.

Також окрім дев’яти закладів нового типу, враховуючи потребу та бажання батьків і учнів (наповнюваність закладів загальної середньої освіти), пропонується визнати ліцеєм Вечірню (змінну) школу № 3, яка забезпечує здобуття освіти повнолітніми та дорослими. Тож в Кременчуці знову буде навчальний заклад із №13, а саме Кременчуцький ліцей № 13 «Авіор».  

Також у місті з’являться:

Кременчуцький ліцей № 4 «Кремінь» (Зараз це Загальноосвітня школа І – ІІ ступенів – ліцей» № 4),

Кременчуцький ліцей № 5 імені Т. Г. Шевченка (зараз це Кременчуцька різнопрофільна гімназія» № 5 імені Т.Г. Шевченка),

Кременчуцький ліцей № 6 «Правобережний» (зараз це Загальноосвітня школа І ступеня – різнопрофільна гімназія» № 6),

Кременчуцький ліцей № 10 «Лінгвіст» (зараз це Кременчуцька спеціалізована школа І – ІІІ ступенів № 10 з поглибленим вивченням англійської мови),

 Кременчуцький ліцей № 11 «Гарант» (зараз це Кременчуцький навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І – ІІ ступенів – ліцей» № 11),

Кременчуцький ліцей № 17 «Вибір» імені М. Г. Неленя (зараз це Кременчуцька загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 17 «Вибір» імені М. Г. Неленя),

Кременчуцький ліцей-інтернат № 21 «СТАРТ» (зараз це Кременчуцька спеціалізована школа-інтернат спортивного профілю Кременчуцька спеціалізована школа-інтернат І – ІІІ ступенів № 21 з поглибленим вивченням окремих предметів), 

Кременчуцький ліцей № 25 «Гуманітарний колегіум» (зараз це Кременчуцький навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І ступеня – колегіум), 

Кременчуцький ліцей № 30 «Олімп» імені Н. М. Шевченко (зараз Кременчуцький навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І – ІІ ступенів – ліцей» № 30 імені Н.М. Шевченко).

Далі депутатам запропонують перетворити школи на гімназії. Але це все буде у  2019 році. І які саме навчальні заклади потраплять до списку до нового списку перейменувань, стане відомо пізніше.

До речі, зовсім нещодавно кременчуцькі навчальні заклади вже вносили зміни в свої назви.Тоді це теж пояснювали новими вимогами освітнього законодавства.

 

 

Світлана Павленко

 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться