Кременчуцька газета
Субота, 13 Квітня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

У КрНУ пройшло перше засідання розмовного клубу «Кременчук – це серце України»

12 листопада 2022 14:30

 

Участь у зустрічі узяли сім’ї вимушених переселенців з Харківщини та студенти і викладачі університету.

10 жовтня у Кременчуцькому національному університеті відбулося засідання розмовного клубу «Кременчук – це серце України». Гостями заходу стали вимушені переселенці з Харківщини. Організатори заходу – Центр підвищення кваліфікації та професійної адаптації КрНУ, кафедра гуманітарних наук, культури і мистецтва, кафедра лінгводидактики та журналістики.

Зустріч проходила у читальній залі університетської бібліотеки. Участь у ній узяли сім’ї вимушених переселенців з Харківщини та студенти і викладачі університету.

Мета зустрічі – допомогти переселенцям опанувати українську мову. І паралельно покращити мовні навички студентів. Розмовний клуб в університеті організовано на виконання рекомендацій Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Креміня та голови «Спілки ректорів закладів вищої освіти України» Петра Кулікова. Відповідним листом (лист №128 від 19.07.22р.) закладам вищої освіти рекомендовано «створити курси та розмовні клуби для вдосконалення мовних компетенцій студентів, аспірантів, докторантів, працівників ЗВО та для опанування української мови внутрішньо переміщеними особами, громадянами інших держав і усіма бажаючими».

 

 

Через постійні бомбардування та обстріли, маленькому Давиду, Алісі та Геннадію довелося поїхати з Харкова

Бажаючих поліпшити свої знання української та вдосконалити мовні компетенції в університеті зібралася повна зала. Завідувачка кафедри лінгводидактики та журналістики професор Ксенія Сізова привітала учасників, пояснила мету зустрічі та зауважила:

– Цей захід має поєднати, інтегрувати наших студентів і наших гостей! Наші студенти підготували презентації, які будуть знайомити вас, шановні гості, з нашою культурою!

Студентки підготували доповіді за заявленою мовною тематикою. Анна Коваль (група СОУ-21-1) представила змістовну презентацію за темою «Походження фразеологізмів в українській мові». Вона розповіла про історію і класифікацію фразеологізмів та перелічила джерела їх формування (міфологія, народна творчість, байки, анекдоти тощо). А також навела приклади найуживаніших українських фразеологізмів та запропонувала слухачам розшифрувати їх зміст.

Анна Коваль

Студенти активно долучилися до дискусії та продемонстрували свою обізнаність щодо змісту таких сталих висловів, як «ловити гав», «ні слуху, ні духу», «носа не показувати». Натомість вислів «передати куті меду» трохи їх спантеличив. Гості теж долучилися до обговорення найпоширеніших в Україні фразеологізмів.

Єва Жилова-Вельтер (група СОУ-19-1) представила слухачам доповідь про відомого кременчуцького письменника Федора Чужу, автора 17 книг.

Також гостям продемонстрували яскравий відеосюжет про місто Кременчук. В одному фільмі вони змогли побачити його найкрасивіші місця, промислові підприємства та, звісно ж, кременчужан.

Завершили зустріч учасники розмовного клубу спільним виконанням пісні «Ой, у лузі червона калина…». Наразі ця пісня стала символом боротьби українців проти російських окупантів.

Після закінчення заходу його наймолодший учасник – 9-річний Давид з Харкова – зауважив, що задоволений і спілкуванням, і частуванням.

 

За матеріалами прес-служби КрНУ


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися