Кременчуцька газета
Вівторок, 28 Травня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ми в Telegram

Ви є тут

У Полтаві обговорили план заходів в разі руйнування греблі Кременчуцької гідроелектростанції

14 листопада 2022 15:45

Мер Кременчука Віталій Малецький  під час зустрічі з педагогами розповідає, що Кременчуцька ГЕС збудована в часи Холодної війни і значить витримає ракетний удар.

 

Сьогодні на нараді у начальника Полтавської  облвійськадміністрації Дмитра Луніна про заходи з евакуації в умовах воєнного стану доповідав тимчасово виконувач обов’язків директора Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами обласної військової адміністрації Віктор Стеблянко.

Зокрема мова йшла про те, що руйнування греблі Кременчуцької гідроелектростанції (далі – Кременчуцька ГЕС) – це одна з наймасштабніших техногенних катастроф, що може виникнути на території області.

У зону катастрофічного затоплення потрапляє близько 200 тис. осіб. Тому в області розроблено та затверджено План евакуації  населення, матеріальних і культурних цінностей у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій на території Полтавської області. Також щорічно проводиться коригування зазначеного плану.

28 вересня 2022 року проведено штабне тренування з органами управління цивільного захисту Полтавської області щодо дій у разі виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної з руйнуванням греблі Кременчуцької ГЕС та утворенням зони катастрофічного затоплення.

Із метою уточнення плануючих документів щодо організації заходів з евакуації у разі загрози або виникнення катастрофічного затоплення місцевості під час руйнування греблі Кременчуцької ГЕС обласна військова адміністрація направила районним військовим адміністраціям та територіальним громадам, які потрапляють у зону катастрофічного затоплення, уточнені розрахунки зон можливого катастрофічного затоплення у разі руйнування або форсованого скиду води на гідроспорудах Дніпровського та Дністровського каскадів філій ПрАТ „Укргідроенерго”, розроблені ПрАТ „Укргідропроект”. 

Тож сьогодні на нараді було вирішено Кременчуцькій, Полтавській районним військовим адміністраціям, Білицькій сільській, Горішньоплавнівській міській, Кам’янопотоківській сільській, Кобеляцькій міській, Кременчуцькій міській, Новогалещинській селищній, Омельницькій сільській, Піщанській сільській, Пришибській сільській територіальним громадам уточнити кількість населення, яке потрапляє в зону катастрофічного затоплення.

Районним військовим адміністраціям спільно з територіальними громадами необхідно завчасно передбачити пально-мастильні матеріали на  автотранспорт, що може бути залучений для проведення евакуації населення в разі надзвичайної ситуації.

Зазначимо, що мер Кременчука Віталій Малецький  під час зустрічі з педагогами розповідає, що Кременчуцька ГЕС збудована в часи Холодної війни і значить витримає ракетний удар. При цьому мер назває небезпечні місця ГЕС.  

«Ого! Краще б цього не казав, це на руку ворогу, а розповів про можливі наслідки від удару»,- так у ліцеї №4 сказали жінки – педагоги.

І мер їх почув, зазначивши, що в разі влучання ракет в ГЕС затоплення буде не критичне і не одночасне. 

 

Олег Булашев

 

 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися