«Укртатнафта» заявляє, що після запровадження мит ціни будуть стабільні.
У ЗМІ активно обговорюється питання введення мит для російських дизпалива та автогазу. Основний супротив встановленню чесних конкурентних правил на ринку чиниться з боку імпортерів (в основному з Російської Федерації). Імпортери зараз мають тотальний контроль над паливним ринком України, займаючи на ньому більше 80%.
Енергетична залежність від постачання дизельного палива і скрапленого газу з РФ беззаперечна.
«Укртатнафта» заявляє, що після запровадження мит ціни будуть стабільні!!!
Запропонований розмір мита є значно меншим за суму надприбутків і субсидій, що зараз отримують російські компанії від експорту в Україну. Найкрупніші російські нафтові компанії отримали у 2019 році більше 1 млрд. доларів США з бюджету РФ у вигляді повернення акцизів.
Баланс ринку палив України зараз забезпечений імпортом з інших країн, до яких мито не застосовуватиметься. Запропоновані мита стосуються лише російських виробників, які в порушення норм СОТ отримують субсидії з російського бюджету.
Нагадуємо, що рішенням РНБО в Україні з 01.10.2019 року вже введені мита на поставки російського дизельного палива трубопроводом - 4% та скраплений газ - 3 %, але, не бажаючи втрачати монопольне становище на ринку, компанії-постачальники не збільшили вартість палив для покупців.
Введення загороджувальних мит стосовно товарів, які субсидовані іноземними державами і їх імпорт порушує принципи міжнародної торгівлі, є загальносвітовою практикою та одним з підходів до створення рівних конкурентних умов для всіх учасників ринку.
Виконання Указу Президента №874/2019 від 02.12.2019 року про запровадження заходів щодо обмеження постачання з одного джерела імпорту нафтопродуктів (за країною походження) квотою у 30% краще проводити шляхом ринкових механізмів, дозволених правилами СОТ, а саме - митами на субсидований імпорт, аніж у неринковий спосіб.
Для України мита на російські нафтопродукти є не тільки питанням захисту національних товаровиробників та інших імпортерів – це питання диверсифікації постачання і НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ.
Нагадаємо, «Укртатнафта»: У екоінспекції не було законних підстав для проведення позапланової перевірки