Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
COVID-2019
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

«Укртатнафта»: Введення загороджувальних мит - питання національної безпеки


20 февраля 2020 18:00

«Укртатнафта» заявляє, що після запровадження мит ціни будуть стабільні.

У ЗМІ активно обговорюється питання введення мит для російських дизпалива та автогазу. Основний супротив встановленню чесних конкурентних правил на ринку чиниться з боку імпортерів (в основному з Російської Федерації). Імпортери зараз мають тотальний контроль над паливним ринком України, займаючи на ньому більше 80%.

Енергетична залежність від постачання дизельного палива і скрапленого газу з РФ беззаперечна.

«Укртатнафта» заявляє, що після запровадження мит ціни будуть стабільні!!!

 Запропонований розмір мита є значно меншим за суму надприбутків і субсидій, що зараз отримують російські компанії від експорту в Україну. Найкрупніші російські нафтові компанії отримали у 2019 році більше 1 млрд. доларів США з бюджету РФ у вигляді повернення  акцизів.

Баланс ринку палив України зараз забезпечений імпортом з інших країн, до яких мито не застосовуватиметься. Запропоновані мита стосуються лише російських виробників, які в порушення норм СОТ отримують субсидії з російського бюджету.

Нагадуємо, що рішенням РНБО в Україні з 01.10.2019 року вже введені мита на поставки російського дизельного палива трубопроводом - 4% та скраплений газ - 3 %, але, не бажаючи втрачати монопольне становище на ринку, компанії-постачальники не збільшили вартість палив для покупців.

Введення загороджувальних мит стосовно товарів, які субсидовані іноземними державами і їх імпорт порушує принципи міжнародної торгівлі, є загальносвітовою практикою та одним з підходів до створення рівних конкурентних умов для всіх учасників ринку.

Виконання Указу Президента №874/2019 від 02.12.2019 року про запровадження заходів  щодо обмеження постачання з одного джерела імпорту нафтопродуктів (за країною походження) квотою у 30% краще проводити шляхом ринкових механізмів, дозволених правилами СОТ, а саме - митами на субсидований імпорт, аніж у неринковий спосіб.

Для України мита на російські нафтопродукти є не тільки питанням захисту національних товаровиробників та інших імпортерів – це питання диверсифікації постачання і НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ.

Нагадаємо, «Укртатнафта»: У екоінспекції не було законних підстав для проведення позапланової перевірки

 

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться