Кременчуцька газета
Понеділок, 24 Червня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

УРФ провів енергоаудит ліцею №13 «Авіор»: мережі - застарілі, покриття даху - це жах, на виправлення ситуації потрібно 16 млн грн

23 вересня 2022 20:00

Експерти надали пропозиції по енергоефективним та реноваційним заходам.

 

«Український реконструкційний фонд» продовжує працювати в містах, з якими уклав меморандуми про співпрацю у травні-червні. Зокрема, наразі отримані результати енергетичного аудиту десяти соціальних об’єктів у Черкасах, Кременчуці, Глобиному, Макарові та Ірпені.

На цих локаціях Фонд планує провести різні види робіт: реконструкцію під тимчасові прихистки для ВПО (Черкаси, Кременчук), відновлення після обстрілів (Ірпінь, Макарів) та встановлення альтернативних систем опалення (Кременчук, Глобине).

– В звітах аудиторів містяться дані, необхідні спеціалістам при підготовці проєктів, – пояснила голова УРФ Ірина Лещинська.

Так, фахівці з енергоаудиту зібрали і узагальнили інформацію по споживанню будівлями енергоносіїв, виконали тепловізійне обстеження, визначили клас енергоефективності будівель, рівень системи обліку енергоносіїв. Побудували енергобаланси використання теплової та електричної енергії, склали енергетичний профіль об’єктів та запропонували енергоефективні заходи щодо зниження споживання енергоносіїв.

– В якості джерела опалення по всім об’єктам рекомендовано встановити теплові насоси. Щодо інших заходів, то вони запропоновані і будуть прописані в проєктах в залежності від стану будівлі, – зазначила Ірина Лещинська.

За її словами, в числі таких заходів – утеплення стін, цоколю, горищ, заміна вікон та дверей, комплексна модернізація систем опалення та теплових пунктів з влаштуванням системи погодозалежного регулювання теплового потоку, облаштування механічної припливно-витяжної системи вентиляції з рекуперацією тепла, заміна неефективних джерел світла систем внутрішнього та зовнішнього освітлення та впровадження системи енергетичного менеджменту.

Що ж побачили енергоаудитори в Кременчуцькому ліцеї №13 «Авіор» Кременчуцької міської ради по вул. Маяковського.

Будівля Кременчуцького ліцею №13 «Авіор» є пам’яткою архітектури місцевого значення, занесена до переліку об’єктів культурної спадщини м. Кременчука, на підставі рішення міської ради від 10.04.2003р.

На час обстеження будівля експлуатується як навчально-адміністративний корпус.

Періодично в приміщеннях будівлі виконується підтримуючий ремонт внутрішнього опорядження. В окремих приміщеннях виконане незначне перепланування.

За час експлуатації будівлі капітальний ремонт зовнішньої оболонки та інженерних мереж не проводився. Виконувалась часткова заміна дерев’яних вікон на металопластикові з однокамерним та двокамерним склопакетом. Покриття даху в жахливому стані.

Інженерні мережі технічно застарілі та не відповідають сучасним вимогам. Опалення будівлі виконується від централізованого теплопостачання. Система опалення запроектована по залежній схемі підключення.

Централізоване гаряче водопостачання відключене.

Електропостачання забезпечується централізовано з міської електромережі по двох вводах (робочий-резервний) від окремо стоячої трансформаторної підстанції 0,4 кВ.

Проводиться часткова заміна енергозберігаючих ламп освітлення на LED лампи, які в середньому на протязі дня використовуються 2 -2,5 години.

Холодне водопостачання забезпечується з міського водогону, а водовідведення побутових стоків відводиться у міський каналізаційний колектор.

Щоденний енергомоніторинг споживання енергоносіїв та води, відсутній. Перед опалювальним сезоном гідропневматична промивка системи опалення не виконується.

Фактичне розрахункове енергоспоживання Кременчуцький ліцей №13 «Авіор» становить 137765 кВт•год•рік, в тому числі:

· теплової енергії на потреби опалення - 132 488 кВт•год•рік,

· освітлення та побутового електрообладнання – 5 277 кВт•год•рік.

Фактичне розрахункове питоме споживання енергетичних ресурсів становить 145,3кВт•год•рік/м², в тому числі на потреби опалення – 139,00 кВт•год•рік /м².

Базове енергоспоживання об'єкту, за умови дотримання нормативного температурного режиму та повітрообміну в приміщеннях становить 299909,0 кВт•год•рік, що на 54,16% перевищує фактичний рівень енергоспоживання.

В результаті аналізу фактичного стану закладу, з метою підвищення енергоефективності будівлі, пропонуються наступні заходи та рекомендації, що приведені нижче:

Енергоефективні заходи - Термомодернізація огороджувальних конструкцій будівлі:

1. Утеплення стелі даху (суміщеного покриття) ековатою товщиною 250мм з армувальною стяжкою та гідроізоляцією.

2. Утеплення зовнішньої стіни цоколя екструдованим пінополістиролом товщиною 80 мм.

3. Заміна існуючих старих вікон на нові вікна з двокамерним склопакетом із енергозберігаючим склом (і-скло) Модернізація інженерних систем

4. Встановлення теплових насосів для потреб опалення та ГВП.

5. Встановлення автоматизованої системи погодазалежного регулювання (ІТП)

6. Повна модернізація системи опалення.

7. Влаштування механічної припливно-витяжної системи вентиляції з рекуперацією тепла та механічної системи витяжної вентиляції.

8. Часткова модернізація системи внутрішнього освітлення.

 9. Модернізація системи зовнішнього освітлення, та встановлення таймера.

10. Впровадження системи енергетичного менеджменту

Реноваційні заходи (неокупні заходи)

11. Влаштування вимощення.

Так як будівля є Пам’ятка архітектури місцевого значення, знесена до переліку об’єктів культурної спадщини м. Кременчука, по проведення термомодернізація огороджувальних конструкцій будівлі проводиться по індивідуальним проектам, з погодженням з відповідними інстанціям

Спираючись на результати обстеження об'єкту, виявлені при ньому джерела втрат енергоресурсів, та за результатами енергетичних розрахунків енергоаудитор визначив потенційні енергоефективні покращення для цього об'єкту.

За результатами розрахунків всі ЕЕЗ сформовані в два пакети.

У рамках Пакетів у запропоновані ЕЕЗ, які передбачають виконання робіт із комплексної термомодернізації оболонки будівлі, а саме:

заміна старих вікон на енергоефективні двокамерні металопластикові;

утеплення зовнішніх стін та цокольної частини будівлі із заглибленням в ґрунт на 0,5 м;

утеплення даху.

При утепленні забезпечується нормативний показник опору теплопередачі.

Також передбачають модернізацію інженерних систем:

встановлення теплових насосів, влаштування системи погодозалежного регулювання теплового потоку;

 комплексну модернізацію системи опалення;

влаштування механічної припливно-витяжної системи вентиляції з рекуперацією тепла;

заміна неефективних джерел світла систем внутрішнього освітлення на нові світлодіодні та впровадження системи енергетичного менеджменту.

Чиста економія енергії 92 603 кВт•год/р

Чиста економія 328 280 грн/рік

Інвестиції 16 268 100 грн

Cтрок окупності 8,9 рік

Потенціал енергозбереження розрахований від «базової лінії енергоспоживання» для визначених енергоефективних заходів та заходів по реновації, зведений в наступній таблиці з ранжуванням заходів за їх рентабельністю (NPVQ).

Рентабельними ЕЕЗ є заходи № 1-7.

Енергоефективні заходи № 8-11 є нерентабельними, але їх реалізація необхідна для забезпечення нормативного санітарно-гігієнічного мікроклімату та теплового комфорту в приміщеннях.

Захід №12 відноситься до реноваційних. Період планування для даних пакетів заходів становить 20 років.

Для досягнення задекларованої економії енергоресурсів усі енергоефективні заходи рекомендовано впроваджувати пакетно.

В разі реалізації кожного заходу окремо, потенціал економії енергії може відрізнятися. Обчислення мають похибку ± 15 %.

Для визначення доцільності залучення різних джерел фінансування виконані розрахунки основних економічних показників по кожному ЕЕЗ окремо.

Нагадаємо, «Український реконструкційний фонд» показав, як виглядатиме колишній оздоровчий комплекс "Славутич" після реконструкції під житло для ВПО

Український реконструкційний фонд хоче встановлювати теплові насоси не тільки у школах та садках, а й у житлових будинках Кременчука

"Перші п’ять": деякі школи та дитсадки Кременчука та Глобино переходять на альтернативне опалення

 

Олег Булашев


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися