Кременчуцька газета
Неділя, 19 Травня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ми в Telegram

Ви є тут

В 10 клас – у іншу школу і інколи за багато кілометрів: громади, у тому числі і Кременчук, формують нову мережу старшої школи

17 квітня 2024 08:30

З 2027 року в Кременчуці працюватиме лише декілька академічних ліцеїв, де вчитимуться учні 10-12 класів.

З 1-го вересня 2027 року на території Полтавської області запрацює нова мережа закладів освіти, що забезпечуватиме здобуття повної загальної середньої освіти учнів.

Про це 16 квітня під час засідання постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки та культури Полтавської облради доповів депутатам керівник департаменту освіти Полтавської обласної військової адміністрації Євген Кончаковський.

За його словами, діти, які зараз ходять до 6-го класу, за 4 роки мають продовжити навчання у академічному або профільному ліцеї. Щоправда, такі будуть далеко не в кожній громаді.

«У 2027 році, коли теперішні шестикласники закінчать 9 клас, їм доведеться продовжувати освіту у наступних закладах старшої профільної школи. Це академічний ліцей за обраним профілем з метою подальшого здобуття вищої освіти або професійний ліцей (коледж, технікум тощо) з метою опанування професії для майбутнього працевлаштування», - розповів Кончаковський і деталізував поняття майбутніх ліцеїв.

Відповідно до запропонованої реформи, академічний ліцей є окремим закладом освіти, де навчаються тільки старшокласники з 10 по 12 клас. Адже з 2027 року українська школа переходить на 12-річку. Такі пропонується створити на базі теперішніх закладів загальної середньої освіти, тобто шкіл. Вимогою для академічних ліцеїв стає відсутність молодшої школи. Тобто першачків ці заклади не набиратимуть.

Таким чином у школах, на базі яких не створюватимуться академічні ліцеї, залишаться тільки гімназійні (5-9) або гімназійні та молодші класи (1-4). Тобто для продовження освіти учням цих шкіл треба буде вступати в інший заклад.

«Ми зараз уточнюємо кількість учнів 4-6 класів, аби зрозуміти, скільки ліцеїв створити. У академічному ліцеї має бути мінімум 300 дітей. Нам громади надали пропозиції, де пропонують створити в області понад 90 таких ліцеїв. Я вже бачу, що на таку кількість ми не вийдемо через кількість дітей і вийде, що не кожна громада зможе отримати академліцей…  Рахую - має залишитися 78 таких ліцеїв на область. Кременчук і Полтава надали завищені пропозиції…

Ми проведемо наради та консультації і у червні маємо захистити мережу у Міносвіти», - сказав Кончаковський.

При цьому він зазначив, що є проблеми з віддаленими школами.

Наприклад, Пришибська громада начебто і знаходиться поряд із Горішніми Плавнями, де буде відкрито академліцей, але кілометраж там значний.

«Я не кажу про наявність шкільних автобусів та стан доріг. Тож, по Пришибу я б зберіг опорні школи на період становлення реформи з 2027 до 2030 років», - каже керівник галузі освіти області.

Він впевнений, що багато хто буде незадоволений таким реформуванням і навіть не виключає, що вчителі та директори закладів освіти, аби зберегти робочі місця, будуть підбурювати батьків на різноманітні акції.

«Але з ними потрібно спілкуватися. Школи, де вчили 20-30 учнів, у нас вже немає, а по 50-60 учнів є і багато… Треба спілкуватися з батьками і роз’ясняти ситуацію», - порадив голова освітянської комісії облради Олег Діденко.

З ним погодилася депутатка облради від Кременчука Юлія Цибульська, яка заявила, що в разі, якщо ліцей має потужну базу, але там 295 учнів, а не 300, то його закривати не потрібно.

«Якщо 288 учнів, то можемо не закрити. І якщо там потужна база, а 300 учнів взялося з розрахунку. На кожній паралелі має бути не менше трьох профілів і не менше 30 учнів в кожному класі», - зазначив Кончаковський.

 А що по Кременчуку?

За офіційною інформацією Кременчук наразі має 8 ліцеїв, в яких діти навчаються з 1 по 11 клас. Саме в такі заклади зараз найбільший потік першачків, бо батьки не хочуть, аби діти вчилися в гімназії, а потім переходили до ліцею. Але реформа є реформою і в разі, якщо законодавство не змінять, то діти навчатимуться з 1 по 9 клас в одній школі, а потім йтимуть до іншої.

Але, наприклад, якщо зробити велику школу (таку, як №4 чи №5, або №25) академічним ліцеєм, то на перший рік навчання до неї прийдуть учні мінімум трьох класів, потім 6-ти, а далі – 9-ти. Навіщо тоді опалювати велике приміщення для малої кількості учнів? Можливо академічні ліцеї краще зробити з малих шкіл, таких як гімназія №20.

Є ще один юридично виважений крок – при великих школах зробити і гімназію (1-9 класи), і академічні ліцеї (10-12 клас). Тоді приміщення тієї ж, наприклад, школи №4 розділити на 2 учбових заклади і мати там 2 директора. У такому випадку діти не змінюватимуть приміщення для навчання упродовж всіх років навчання.

Журналісти порахували, що в разі, якщо закон про освіту не змінять, і на вищезгадані кроки влада міста не піде, то тоді в місті має залишитися 3-4 академічних ліцеї.

А це означає, що учні з різних мікрорайонів їздитимуть до академліцею, який може знаходитися зовсім в іншому районі міста.

Зрозуміло, що і в більшості сільських шкіл не працюватимуть академічні ліцей.

Тоді, наприклад, до ліцею у Крюкові їздитимуть школярі з Білецківки та Кам’яних Потоків.

Тож ці всі зміни мережі закладів освіти наразі вивчатимуться і про їх підсумки ми повідомимо в разі прийняття відповідного рішення.

 

Олег Булашев 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися