Кременчуцька газета
Субота, 30 Вересня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

В оренду не взяла – у суди пішла: як міська влада вирішує тарифне питання у Кременчуці

1 червня 2023 07:30

Міські чиновники ще торік до початку опалювального періоду знали, що споживачі «Полтаватеплоенерго» побачать у своїх платіжках збільшені суми. Але почали розхитувати ситуацію лише наприкінці зими.

Після руйнації «Кременчуцької ТЕЦ» ракетами країни-агресора навесні 2022 року постало питання щодо обрання підприємства, яке надаватиме послуги з централізованого постачання гарячої води та тепла мешканцям Лівобережжя Кременчука.

В серпні 2022 року керівництво Полтавської області запропонувало кременчуцькому комунальному підприємству «Теплоенерго» взяти в оренду потужності, на яких виробляється тепло. Але міські можновладці такий варіант не прийняли.

Аби містяни були взимку з теплом, надавачем послуг обласні чиновники обрали ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго». З 1 листопада 2022 року підприємство почало надавати послуги кременчужанам за новим двоставковим тарифом. Упродовж останніх двох місяців 2022 року міська влада не виступала з ініціативою зменшити тарифи. Лише наприкінці січня почалося розхитування ситуації із закликами не сплачувати рахунки за надані підприємством послуги.

Зауважимо, це сталося не у листопаді, коли кожний українець відчув, що таке блекаут. Не у грудні, коли і мешканці, і чиновники думали про те, як пройти найскладніших опалювальний період. Незадоволення тарифним питанням розпочалося наприкінці січня, коли до закінчення опалювального періоду залишалося близько 60 днів.

Щоб зняти напругу, у січні 2023 року начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін запропонував меру Кременчука Віталію Малецькому взяти об’єкти теплогенерації в оренду. Цю ініціативу наприкінці лютого підтримав депутатський корпус Полтавської обласної ради.

Таким чином міська влада могла б врегулювати тарифне питання, а саме повернутися до тарифів, що діяли у Кременчуці до 24 лютого 2022 року, або встановити інший.

Зазначимо, тариф має бути економічно обґрунтованим. Затвердження економічно  необґрунтованих цифр призводить до необхідності компенсації різниці у тарифах з державного чи міського бюджету. Йдеться не про мільйони, а про десятки мільйонів гривень, враховуючи кількість абонентів та обсяг теплової енергії, яка відпускається для потреб абонентів.

Тариф на теплопостачання у 1 тис 780 грн/Гкал, на якому наполягає міська влада, на сьогоднішній день не є обґрунтованим. Окрім цього, його затверджували для іншого виробництва та надавача послуг.

Тож крім популістських заяв у ЗМІ, розхитування ситуації та штучно сформованих позовів до суду щодо визнання діючих у Кременчуці тарифів незаконними, міська влада, схоже, не прагне вирішувати гостре тарифне питання в іншій площині.

Адже минулоріч, на початку опалювального періоду, кременчуцькі чиновники не поспішали взяти в оренду теплові мережі та альтернативні джерела тепла, не забажали організувати процес транспортування теплової енергії та її генерацією. Хоча саме ці кроки дали б можливість встановити тарифи на власний розсуд команди мера Кременчука. Проте всю відповідальність з організації централізованого теплопостачання та гарячої води вони переклали на керівництво Полтавської обласної військової адміністрації та Полтавської обласної ради.

Зауважимо, діючій владі нашого міста ще до початку опалювального періоду 2022-2023 були відомі тарифи, затверджені для «Полтаватеплоенерго», яке надаватиме послуги кременчужанам. Тож  можновладці Кременчука чітко розуміли, що споживачі отримуватимуть збільшені рахунки за надані послуги (у порівняні з тими, що діяли до 24 лютого 2022 року). Однак жодного кроку, аби змінити ситуацію, чиновники не зробили, намагаючись скинути з себе будь-яку відповідальність.

Тож зараз, під час підготовки до нового опалювального періоду, керівництву міста замість розхитування ситуації варто звернути свою увагу зокрема на приміщення комунальних закладів освіти, які додаються до існуючих споживачів послуг. Саме за рішенням влади Кременчука зараз відкриваються садочки, а восени обіцяють відчинити двері ліцеї, гімназії тощо. Адже діти повинні навчатися у комфортних температурних умовах. Проте у воєнних реаліях, під час тривалої повітряної тривоги учбовий процес проходитиме в укриттях. А для цього, за рекомендаціями вихователів, навіть влітку треба одягти теплий одяг.

Нагадаємо, суддя позов кременчуцької влади до Полтавської облради, щодо зниження тарифу для споживачів комунальної сфери, залишив без руху.

Малецький назагал вимагає зменшити тарифи «Полтаватеплоенерго», але замовчує це питання на апаратній нараді Полтавської ОВА.

Лунін про тарифний скандал у Кременчуці: тариф - законний, знизити його може міська влада, але вона запропонованим шляхом йти не хоче.

 

Любов Мирна


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися