Кременчуцька газета
Середа, 7 Червня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

В Україні можуть збільшитись ціни на автогаз: названо причину

29 березня 2023 07:00

В Україну значно скоротилося ввезення зрідженого газу із Литви. Це може призвести до підвищення цін на автогаз на українських заправках.

У Литві зараз перевіряють компанії на зв'язок із Росією. В результаті до цієї прибалтійської країни різко скоротилося ввезення російського зрідженого газу. І, як наслідок, знизилися постачання в Україну. Так, у січні – першій половині березня 2023 року в Україну з Литви ввезли 2,85 тисячі тонн скрапленого газу, а з 13 по 19 березня – 1,35 тисячі тонн.

Таке зниження постачання вже призвело до підвищення цін в Україні. Наприклад, наприкінці березня на аукціоні "Укрнафти" вартість зрідженого газу збільшилася на 3 200 гривень за одну тонну – до 33 646 гривень за тонну. Якщо ця тенденція продовжиться, то, мабуть, можуть збільшитися роздрібні ціни.

Слід зазначити, що автогаз в Україні почав дешевшати ще наприкінці 2022 року. Це тривало й у перші місяці 2023 року. Наразі середня вартість палива для автомобілів з ГБО на українських АЗС становить 22,04 гривень за один літр.

Найдешевше зараз заправити автомобіль із ГБО на станціях мереж "Авантаж 7" та "Олас". У мережі "Авантаж 7" автогаз коштує 19,45 гривень за один літр, а у мережі "Олас" – 19,90 гривень за літр. Найдорожче автогаз зараз коштує у мережах SOCAR та ОККО – 23,24 та 23,08 гривень за один літр відповідно.

Але ціни на скраплений газ в Україні можуть збільшитися у 2023 році не лише через зниження поставок із Литви. І тому є ще одна причина. Справа в тому, що Міністерство фінансів пропонує значно підвищити акциз на автогаз до 125 євро за 1000 літрів. Наразі акциз на автогаз становить 52 євро за 1000 літрів, а на бензин та дизельне паливо – 100 євро за 1000 літрів.

Нагадаємо, в Україні після початку повномасштабного вторгнення російських окупаційних військ повністю скасували акциз на бензин, дизельне паливо та автогаз. Але у вересні 2022 року ці акцизи повернули, щоправда, не повному обсязі.

 

За матеріалами today


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися