Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
П'ятниця, 27 Листопада 2020
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

В Україні повернули «пакунок малюка»: кременчуцьким батькам новонароджених на гроші не розраховувати?

 

30 вересня 2020 13:30

Верховна Рада ухвалила закон про надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

Законом визначено, що «пакунок малюка» – державна одноразова натуральна допомога, що надається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які на законних підставах проживають на території України і народили живонароджену дитину, за рахунок коштів державного бюджету.

Про це повідомляє УНІАН 

Законом передбачено, що вартість одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» становить не менш як 3 розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, встановленого законом на дату її видачі, та не зараховується до розміру допомоги при народженні дитини.

До переліку отримувачів допомоги «пакунок малюка», в разі відсутності батьків, внесено усиновлювачів, патронатних вихователів, прийомних батьків, батьків-вихователів, опікунів новонародженої дитини.

Також «пакунок» можуть отримувати породіллі, які народили дитину і поза межами медичного закладу.

Надано можливість отримувачам допомоги за їх бажанням з 1 липня 2021 року отримувати виплату грошової компенсації замість натуральної форми такої допомоги. Опрацювати відповідний порядок доручено Кабінету міністрів.

Законом передбачено, що тимчасово до 31 грудня 2020 року закупівля «пакунків малюка» організовується та здійснюється через Управління Організації Об’єднаних Націй з обслуговування проектів.

Зауважимо, що текст законопроекту на момент голосування не оприлюднили на сайті парламенту. Була тільки порівняльна таблиця до другого читання.

Довідково

11 січня 2020 року уряд підвищив виплати на дитину у 2020 році. Повідомлялося, що допомогу при народженні дитини надаватимуть разом з одноразовою допомогою «Пакунок малюка». Крім того, повідомлялося, що буде здійснюватися також відшкодування послуг по догляду за дитиною до 3 років «муніципальна няня».

З весни проект "Пакунок малюка" заморожений. У липні 2020 року Мінсоцполітики повідомило, що тим, хто не отримав бебі-бокс у 2020 році, буде надана грошова компенсація.

29 липня 2020 року Кабінет Міністрів прийняв постанову "Деякі питання реалізації пілотного проекту з монетизації одноразової натуральної допомоги «Пакунок малюка», згідно з яким батькам буде призначено грошову компенсацію в сумі 5 тис. грн виключно для придбання необхідних дитячих товарів та засобів гігієни для породіль.

За матеріалами джерела 

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися