Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Неділя, 5 Лютого 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

В Україні стартувала національна кампанія «Твоя кров може воювати. Стань донором»

9 вересня 2022 17:45

 Хто може ним стати.

Український центр трансплант-координації разом з платформою ДонорUA закликають долучитися до руху на підтримку  добровільного і активного донорства. Стале забезпечення донорською кров’ю та її компонентами є запорукою національної безпеки та обороноздатності країни, особливо в умовах воєнного стану.

«До війни щороку донорської крові або її компонентів потребували понад півмільйона українців. Зараз ці потреби в рази більші. Також треба враховувати, що термін зберігання окремих компонентів крові нетривалий -  еритроцити можуть зберігатися до 42 діб, а тромбоцити – не більше 5 діб. Тому  маємо дбати, щоб  запаси  крові були сталими», - прокоментував генеральний директор Українського центру трансплант-координації Дмитро Коваль.

Щоб уникнути черг в центрах здачі, збільшити кількість донорів та мати надійний резерв потенційних донорів бажаючим підтримати ініціативу пропонуються такі варіанти:

- Звернутися безпосередньо до центру крові, якщо  саме  в цей день там очікують на донорів. Практично у кожному місті є центри крові або інші медичні заклади, де можна здати кров.  Якщо в регіоні   знижується запас крові або виникає гостра нестача  конкретної групи крові, медичні заклади повідомляють про це на своїх офіційних сторінках або в соцмережах.

- Записатися телефоном у базу донорів у центрах крові свого міста. Всі медичні заклади, які роблять запаси крові,  мають власну базу донорів і при  потребі крові зв’язуються з ними.

Записатися онлайн в реєстр донорів. Кожен, хто  бажає задонатити кров, може зареєструватися на відповідних веб-сервісах, внести туди всю необхідну інформацію  і чекати повідомлення  від координаторів.  Внести свої дані можна на ресурсі: https://www.donor.ua/

 Хто може стати донором.

Кожен дієздатний українець віком від 18 років. Серед обов’язкових вимог - маса тіла  не менше 50 кг і  відсутність протипоказань  до донорства.  Про протипоказання до донорства можна прочитати тут:

https://utcc.gov.ua/blooddonor/

Кампанію «Твоя кров може воювати. Стань донором» ілюструє мурал  на воротах обстріляного рашистами будинку в центрі Харкова. Художник Гамлет Зіньківський створив цей мурал  після того, як сам задонатив кров для фронту.  Автор надав  право використовувати його роботу, сподіваючись, що  вона надихне  на донорство  інших людей.

 

 

За матеріалами відділу комунікацій Українського центру трансплант-координації


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися