Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Пятница, 10 Июля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Відзавтра в Україні запрацює Інститут кримінальних проступків: що це таке і яке за них передбачене покарання

 

30 июня 2020 13:15

Проводити розслідування кримінальних проступків будуть дізнавачі (службові особи підрозділу дізнання органу Національної поліції). 

1 липня цього року набирає чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» №2617-VIII від 22.11.2018.

Законом передбачено створення інституту кримінального проступку та внесено зміни до ряду законодавчих актів, зокрема, Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України.

Вводиться поняття «кримінальний проступок», що є діянням (дією чи бездіяльністю), за вчинення якого передбачене покарання у виді штрафу в розмірі не більше трьох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян (51 тис гривень), або інше покарання, не пов’язане з позбавленням волі.

Також з кримінального права України виключено поняття «злочини середньої тяжкості» та з 01.07.2020 класифікація кримінальних правопорушень буде такою:

 • кримінальні проступки (основне покарання не пов’язане з позбавленням волі, а штраф не перевищує 3000 н.м.д.г.);
 • злочини невеликої тяжкості (основне покарання — до 5 років позбавлення волі або штраф до 10000 н.м.д.г.);
 • тяжкі злочини (основне покарання — до 10 років позбавлення волі або штраф до 25000 н.м.д.г.);
 • особливо тяжкі злочин (основне покарання — понад 10 років позбавлення волі або штраф понад 25000 н.м.д.г.).

 До кримінальних проступків віднесено такі поширені злочини як крадіжка (ч.1 ст.185 КК); шахрайство (ч.1 ст.190 КК); хуліганство (ст.296 КК); незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту (ч.1 ст.309 КК).

Також Закон вносить норму про керування транспортом в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції в Кримінальний кодекс України (доповнено статтею 286-1), зробивши її кримінальним проступком (карається штрафом 17 тис – 34 тис грн з позбавленням права керування т/з на строк до 3 років; ті самі дії, вчинені повторно – штраф до 51 тис грн з позбавленням права керування т/з на строк від 2 до 3 років).

Водночас, керування суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції залишається адміністративним правопорушення. Так, стаття 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення викладена в новій редакції.

Крім того, Законом про кримінальні проступки спрощується процедура розслідування нетяжких злочинів у формі дізнання.

Проводити розслідування кримінальних проступків будуть дізнавачі (службові особи підрозділу дізнання органу Національної поліції). 

Розслідування кримінальних проступків буде проводитися у скорочені строки:

 • протягом 72 годин з моменту повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку чи затримання;
 • протягом 20 діб – якщо підозрюваний не визнає вину або необхідно провести додаткові слідчі (розшукові) дії, або кримінальний проступок вчинено неповнолітнім;
 • протягом 1 місяця - якщо підозрюваним заявлено клопотання про проведення експертизи.

Прокурор зобов’язаний не пізніше 3 днів після отримання повідомлення про підозру особі разом із матеріалами дізнання (а в разі затримання підозрюваного - протягом 24 годин):

 • закрити кримінальне провадження (в разі затримання –негайно звільнити підозрюваного);
 • повернути матеріали дізнавачу і подовжити строк дізнання та звільнити затриманого (в разі затримання);
 • звернутися до суду з обвинувальним актом;
 • в разі встановлення ознак злочину направити провадження для проведення досудового слідства.

Окрім скорочення строків досудового розслідування кримінальних проступків, новий КПК передбачає більш стислі терміни призначення судового розгляду.

Суд, отримавши обвинувальний акт щодо вчинення кримінального проступку, має протягом 5 днів, а у разі затримання підозрюваного – невідкладно, призначити судовий розгляд.

Якщо обвинувачений не оспорює встановлені під час дізнання обставини і згоден з розглядом обвинувального акта, суд розглядає обвинувальний акт без проведення судового розгляду у судовому засіданні за відсутності учасників судового провадження.

 

 

За матеріалами прес-служби Автозаводського райсуду Кременчука

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться