Кременчуцька газета
Четверг, 25 Липня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

Вище професійне училище № 7 м. Кременчука отримає 3,6 млн грн на створення профорієнтаційного хабу

27 травня 2024 14:00

10 громад-переможців отримають від DECIDE гранти та експертну допомогу в організації профорієнтаційних заходів.

 

10 закладів професійно-технічної освіти та 10 громад стали переможцями добору до напряму «Підтримка реформи професійної освіти в Україні» Швейцарсько-українського проєкту DECIDE. Серед них і два з Полтавщини:

  • Вище професійне училище № 7 м. Кременчука / Кременчуцька міська територіальна громада;
  • Решетилівський професійний аграрний ліцей імені І.Г.Боровенського / Решетилівська міська територіальна громада.

Планується, що проєкт DECIDE допоможе профтехам-переможцям розробити стратегії інституційного розвитку, підтримає участь педагогів профтехів у програмах професійного розвитку, а також сприятиме поліпшенню партнерства між цими закладами та бізнесом. Крім цього, профтехи зможуть отримати гранти від DECIDE у розмірі 3,6 млн грн на створення профорієнтаційної майстерні (хабу).

10 громад-переможців отримають від DECIDE гранти та експертну допомогу в організації профорієнтаційних заходів, а ще представники громад зможуть долучитися до професійних програм із підготовки кар’єрних радників.

Для участі в доборі профтехи та громади надавали потрібну інформацію для заповнення заявки обласним військовим адміністраціям (аплікаційні форми та листи про наміри стати партнерами ініціативи). Заявки та мотиваційні листи на розгляд комісії подавали обласні військові адміністрації регіонів-партнерів: Львівської, Івано-Франківської, Київської, Чернігівської, Полтавської та Одеської областей.

«Мета нашої роботи з підтримки реформи професійної освіти в Україні — налагодити співпрацю між владою на рівні області та територіальної громади, профтехами, школами та бізнесом. Ідея полягає в тому, щоб ці 5 інституцій взаємодіяли та співпрацювали між собою, допомагаючи дітям у виборі майбутньої професії. Тобто всі 5 сторін мають працювати не паралельно, а як злагоджений механізм. Саме так це відбувається у Швейцарії, Німеччині, Австрії та багатьох інших країнах із розвинутою економікою. Для “DECIDE: ПРОФТЕХ” ми разом з областями-партнерами відібрали 10 профтехів та 10 партнерських громад, у яких будемо працювати зі школами, місцевою владою і бізнесом. Якщо ця модель в пілотних регіонах спрацює, то в наступні роки ми будемо підтримувати й інші області в розбудові такої системи кар’єрного супроводу учнів», — зазначила менеджерка проєкту DECIDE Валентина Полторак.

Упродовж квітня–травня 2024 року комісія з добору отримала і розглянула 27 поданих на конкурс заявок від 6 регіонів-партнерів, визначених спільно з Міністерством освіти і науки України. На першому етапі вона відібрала 16 заявок. На другому — команда будівельних консультантів проєкту DECIDE відвідала 16 профтехів. Водночас комісія провела співбесіди з учасниками конкурсу за участю ОВА, які подавали заявки, закладів професійної освіти та територіальних громад.

Запуск напряму «DECIDE: ПРОФТЕХ» став можливим завдяки підтримці і партнерству уряду Швейцарії, Швейцарського агентства з розвитку та співробітництва та Посольства Швейцарії в Україні.

Проєкт DECIDE впроваджується ГО DOCCU та PHZH International Projects in Education за підтримки Посольства Швейцарії в Україні.

 

За матеріалами Міністерства освіти України


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися