Кременчуцька газета
Субота, 25 Травня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ми в Telegram

Ви є тут

Витрачені мільйони: у бункері мера Кременчука Малецького є чим пишатися - від пральних машин до відеонагляду

1 грудня 2022 08:30

Днями журналісти потрапити до укриття в адмінбудівлі, тож на власні очі побачили, як воно облаштовано.

Не один мільйон гривень було витрачено на укриття, який в народі вже назвали бункером, в одній з адміністративних будівель Кременчука. Там під час повітряних тривог можуть працювати керівники міста та інші представники влади.

Про місцезнаходження бункера ми промовчимо, аби убезпечити чиновників. Однак під час зустрічі з вчителями, міський голова Віталій Малецький сам запрошував громадян до сховища на екскурсію і називав місце його знаходження. Днями там побували і ми.

І так бункер – це підвал, який раніше виглядав не дуже пристойно. Згадують, що в цьому підвалі зберігали усілякий непотріб: від поломаних телевізорів до віників, а також частково використовували для зберігання підзвітної документації, наприклад, виборчих бюлетенів.

Малецький розповів, що раніше з цього підвалу вирізали весь лом, який можна було здати на металобрухт, а тепер цей об’єкт відновлюють.

І дійсно, ще минулоріч у цей підвал мало хто спускався з перших осіб міста чи його підлеглих. Тепер це одне з місць, де ледь не щодня перебувають чиновники, а на початку війни ще й ночували.

Днями під час зустрічі з головами об’єднань співвласників багатоквартирних будинків очільник міста розповів, що в бункері є пральні машини і душ, запаси води і їжі, дрова та багато чого іншого.

Ми не побачили у бункері багато техніки. Але знаємо, що на початку листопада депутати Кременчуцької міської ради дозволили виділити майже 300 тис грн на придбання багатофункціональних пристроїв, принтеру та комутатора мережевого для облаштування укриття.

Крім того, депутати виділяли 210 тис грн на придбання система контролю доступу для цього ж укриття. Що це таке - сказати ми не беремося, але у бункері є мережа відеонагляду.

Не виключено, що 827 тис 200 грн, які також нещодавно виділили депутати виконавчому комітету міської ради на придбання обладнання для обігріву повітря в рамках підготовки до проведення опального сезону, також тепер освоєні в цьому бункері.

Але нам цього не показали, як і не показали генератори, які знаходяться у бункері. Однак відомо, що раніше виконком надав кошти, аби забезпечити себе світлом. Так, влітку 49 тис 600 грн було виділено на придбання генератора для забезпечення безперебійного живлення електричною енергією саме цього укриття.

Тож бачимо, кошти на бункер виділялися вправно. Виходить, для себе рідних, мер Віталій Малецький та його заступники знайшли понад мільйон гривень, а для облаштування укриттів шкіл чи дитсадків міські чиновники коштів тоді не було. 

А втім відомо, що в Горішніх Плавнях з бюджету міста було виділено майже 2 млн грн на облаштування укриттів в міських школах, що дозволило учням відвідувати школи, а не навчатися дистанційно. Зауважимо, 2 млн грн - на школи у Горішніх Плавнях та понад 2 млн грн на бункер мера! Це про раціональність використання коштів.

Але повернемося до бункера. В коридорах там стоять лавки, є імпровізований зал засідань, в якому вже приймали гостей та проводили наради.

Малецький раніше розповідав, що в підвалі, під час тривоги, можуть, зокрема, працювати чиновники служби допомоги мера. Для них обладнали зв'язок з оперативними службами та Кременчуцькою ГЕС.

Але слід зауважити, що наприкінці жовтня під час зустрічі з педагогами в одній зі шкіл міста Малецький назвав свій бункер поганим. За його словами, нещодавно його затопило, тому тепер там слід робити нову гідроізоляцію. А це додаткові кошти.

Що цікаво, коли журналісти потрапили до бункеру, нас здивувало, що міський голова раніше зауважував, що в укриттях не повинно бути мереж водопостачання та кабелів. Проте в бункері все навпаки – є і труби, і кабелі. Тоді знову виникає питання, чому укриття в школах влада міста зробити не змогла, а для себе облаштували. І не так, як розповідав Малецький?

Нагадаємо, віце-мерка Усанова на початку війни спала на розкладачці в мерії, а солдати там павуків ганяли.

 

Олег Булашев


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися