Кременчуцька газета
Неділя, 13 Жовтня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

«Війна може бути безконечною», а «ми маємо виграти цю війну тотально»: фронтмен «Kozak System» Іван Леньо перед концертом у Кременчуці розповів, як гурт допомагає наближати Перемогу

27 вересня 2022 13:45

Війна вплинула на кожного українця.

Вчора до Кременчука у рамках благодійного туру містами України завітав український рок-гурт «Kozak System». І це вже їхній 42 концерт. Перед феєричним виступом місцевим журналістам вдалося поспілкуватися із фронтменом гурту Іваном Леньо.

-       Ви розпочинали у Польщі і далі виступаєте містами України. Розкажіть, що це за тур.

-       Взагалі, перший концерт ми зіграли у Львові. Це було три місяця по війні. Тому що з перших днів війни я є в спецпідрозділі патрульної поліції, комбатом якого є Коряк Василь, який зараз, між іншим, разом із головою патрульної поліції Кременчука Сашком Борзенком на передовій. Три місяця ми з хлопцями не бачилися, три місяця були дуже гарячі події у Київській області, у Сумській, у Чернігівській. Я займався евакуацією, супроводом зброї. Я займався тими речами, якими на той момент необхідно було займатися. А хлопці волонтерили у Шаргороді. Коли окупантів вигнали за межі Київської і Чернігівської областей, війна перемістилася на схід, на південь, то мій підрозділ пішов на передову, а мене не взяли. Сказали: «Ти зірка. Бери хлопців, грайте людям концерти, бо це дуже необхідно». Ми, чесно кажучи, не розуміли, яким має бути формат наших  концертів під час війни, тому що розважальна складова точно зайва. Але приїхавши у Львів, особливо поспілкувавшись з людьми після концерту, ми зрозуміли, що такий формат – без кордонів, без сцени, без світла, напряму з людьми. Ми зрозуміли з того моменту, що ми будемо їхати Україною до того часу, поки не виграємо війну. Адже ті, хто вміли тримати зброю, вони її взяли і пішли на передову. Але залишилося дуже багато людей, які не знайомі з військовою справою. Мало того, здебільшого, це жінки, у яких на руках діти, або батьки, люди з інвалідністю. Але вони також хочуть бути дотичними до перемоги. Як їм себе знайти? Ця війна не тільки мілітаристичний шлях – це величезний рух спротиву, який ділиться на різні фронти: культурний, економічний, гуманітарний, політичний, геополітичний, цифровий – тобто, ми маємо здолати ворога не тільки фізично (вигнати його за межі наших кордонів). Ми маємо виграти цю війну тотально...Треба розуміти, що забезпечення армії, це, як правило, 10 чоловік на одного солдата, 95 % тилу – це успіх перемоги, тому що солдат і його робота дуже вузька  і чітка, але позаду нього іде величезна армія забезпечення. .. Взагалі допускаю, що ця війна може бути безконечною, тому що проти нас величезна імперія – там 140 мільйонів неадекватних людей, які задурманені пропагандою. Ви бачите їхню реакцію і їхнє відношення до України вони готові нас вбивати, готові нас знищувати, ґвалтувати, знущатися над нами. Вони – зомбі. І навіть, якщо наша армія, збройні сили, виженуть їх за межі наших кордонів, нам все одно доведеться жити поруч із неадекватами, з ґвалтівниками, найтемнішими силами на землі, тому кожен із нас має не чекати закінчення війни, не треба бути свідком – треба бути учасником війни, саме на тому фронті, на якому ти ефективний...Ця війна стосується кожного українця!

-       На своїх концертах ви збираєте кошти на дрони. Скільки вже вдалося придбати і передати захисникам?

-       20. Ми з «козаками» абсолютно автономні. Все, що у скриньку кинуть, це і є та база, на якій ми винаймаємо автобус, готель, звук, платимо технікам – ми з народом одне ціле і скільки грошей нам накидають у скриньку, стільки дронів ми і купимо... Наразі ті підрозділи, якими ми опікуємося, вони потребують дрони, тому що важку артилерія нам надає Захід: у нас уже є 777, є HIMARS, важка артилерія, яка потребує коригування. .. А буває, що ми пікап купуємо, буває тепловізори – в залежності від того, з ким із підрозділів ми співпрацюємо. Після концерту у Кременчуці, сподіваюся, купимо «Мавік» (Квадрокоптер DJI Mavic, ред.)

-       Як війна вплинула на вашу творчість? У вас буквально нещодавно вийшла пісня на текст Гліба Бабіча*, який загинув.

-       Війна вплинула на кожного українця. Єдине, ми плюс-мінус були готові до цієї війни: у 2014 ми їздили на передову, грали концерти для хлопців прямо на «передку» і дякуючи саме Глібу Бабічу (командир взводу 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади Збройних сил України, ред.), нашому другові, ми познайомили з війною близько. І у ті часи були написані такі пісні як: «Подай зброю», «Сила і зброя», «Мольфар», «Свобода, наче любов», «Не покинь». Саме Гліб, як провідник, зробив дуже багато для нас, ці пісні зараз стали актуальними. Для прикладу, наш «Маніфест»: на той момент, коли ми його заспівали, всі радіостанції України закрили двері – це було для них радикально, майже кримінал музичний. Зараз нас усі просять співати цю пісню, навіть попри те, що діти присутні, адже у ній є матюки. Але ці матюки, це наша чітка позиція проти російської імперії: «нах... пішли». Зараз всі так кажуть. Всі бачили, що москалі зробили з кременчуцьким торгівельним центром – це їхнє справжнє відношення до нас, це ніяка не спецоперація, це не пошук так званих «націоналістів» чи «нацистів», це конкретний геноцид...Тому наші пісні отримали новий акцент, люди почали їх слухати.

Тож пропонуємо і читачам Кременчуцької газети не лише прочитати, а й подивитися інтерв’ю з фронтменом гурту «Kozak System», патріотом та людиною з чіткою життєвою позицією, Іваном Леньо.

Довідково

«Kozak System» («Козак систем») — український рок-гурт. Заснований у 2012 році в Києві з музикантів, які вийшли з гурту «Гайдамаки». Гурт складається з п'ятьох музикантів: Івана Леньо — вокал/акордеон, Олександра Дем'яненка (Дем) — гітара, Володимира Шерстюка — бас, Сергія Соловія — труба та Сергія Борисенка — ударні. Гурт «Kozak System» за час свого існування відвідав з концертами понад 18 країн світу.

*Гліб Валерійович Бабіч (2 березня 1969, Миколаїв — 28 липня 2022, неподалік від Ізюма, Харківська область[2]) — український поет, автор пісень, блогер, учасник російсько-української війни, співзасновник волонтерської ініціативи «Res_Publica. Брати по зброї», активіст ГО «Справа громад», до 2019 року — прапорщик, командир взводу 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади Збройних сил України, після 24 лютого 2022 року — військовослужбовець Сил територіальної оборони м. Києва.

Нагадаємо, «Кожна гривня - в мертву русню»: «Kozak System» подарував Кременчуку вечір душевної, драйвової музики та патріотизму

 

Тетяна Красельникова

Фото та відео Олександра Попенка


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися