Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понедельник, 24 Февраля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Благодійні внески у медзакладах Кременчука депутати так і не відмінили

12 декабря 2018 19:20

Натомість обіцяють їх аналізувати та чекати нових державних програм «для пацієнта».

Сьогодні на сесії Кременчуцької міської ради слухали зауваження депутата Т.Сідерки до проекту «Про впорядкування фінансово-господарської діяльності закладів охорони здоров'я м. Кременчука».

«Питання стосується майже кожного, хто потрапляє до лікарень. Майже щодня телефонують і скаржаться, що у медзаклад з пацієнтів «не те, щоб примусово стягують, але створюють всілякі умови, щоб здавали гроші, які називаються благодійні внески», -повідомила Т.Сідерка

За її словами, якщо людина не сплачує добровільні примусові благодійні внески – до неї можуть протягом дня не підходити взагалі. Ну отак от трапляється.

«І на моє звернення один із лікарів запитав: "Так що – у нас тепер всі будуть без благодійних внесків?" Так, упродовж року я опрацьовувала відповіді головних лікарів: цифри, які кожна із лікарень отримувала у вигляді благодійних внесків», - продовжила Т.Сідерка. 

Так, за її словами, Кременчуцька перша міська лікарня імені О. Т. Богаєвського за 11 місяців звітувала за 1,5 млн грн. Перинатальний центр надав більше 2,8 млн грн., дитяча лікарня – 70 тис.860 грн, лікарня «Правобережна» - 273 тис. грн. Т.Сідерка озвучила прохання до депутатів підтримати рішення і скасувати внесення благодійних внесків та подати у бюджет компенсацію грошей у сумі приблизно 3 млн грн. Бо ця сума є реальною для нашого міста.

Також зауважила, що відповідно до програм, з другого кварталу 2019 року ті заклади, які "попадуться" на благодійних внесках  - будуть позбавлені фінансування  з національного атентства медичних послуг. 

"Щоб ту благу ідею, вибачте, наша медицина не спаплюжила", - зазначила Т.Сідерка.

Та наголосила на речах, на які пацієнти виділяли кошти:

«У відсотковому відношенні вони (медзаклади, авт.) не надали – куди йшли кошти. На медикаменти, на миюче, на канцтовари, деякі на постільну білизну. Перелік обширний. Але ми на школах це випробували. Згадайте, скільки було опонентів, але все вийшло», - додала Т.Сідерка.

«Все це – завдяки нашому промисловому місту. Але я б не зхотів уподібнюватися політикам, які пропонують вдвічі, скажімо, зменшити ціну на газ і починають тролити один одного. І тут можна очікувати серйозний фінансовий розрив, адже ми зараз перекидаємо відповідальність меддопомоги з себе на головних лікарів. А по-друге, унеможливлюємо для тих людей, які можуть отримувати меддопомогу на пристойному рівні. І оскільки у нас буде перекриття коштів на ці потреби і в середньому ми зможемо виділяти близько 5 млн грн у квартал. Але спершу давайте виділемо, а потім будемо про це говорити», - наголосив депутат міськради Віктор Калашник.

Але, як зауважив мер Кременчука Віталій Малецький, при перерахунку скасування благодійних внесків у школах, головний освітянин міста Г.Москалик помилився на кілька відсотків.

«Чи не помилимося ми знову так само? А відповідальність перекладуть на кременчужан і потім скажуть: що або ми не робимо, або не колемо і т.д. Давайте почекаємо фінансування від Національної служби здоров’я і перейдемо на все плавно. І буде суворий контроль за витрачання грошей на вторинній ланці», - прокоментував В.Малецький.

«Справа не в тому, що це панацея, а в тому, що ми нічого не зробили за ці три роки нашого тут царювання. Але не буває, щоб по щукиному велінню все сталося. Так, ми на сьогодні з вами не провели жодної перевірки чи кількості людей, які працюють в лікарні, не проведи жодного реформування по чіткому розмежуванню планової чи непланової медицини. Але саме так говорив мер міста під час закриття комунальної стоматології. І чим тут не так. Єдиною відповіддю на те, що хтось помилився, має бути: «кошти у касу чи не у касу», - зауважив депутат міськради Д.Терещенко.

За його словами, дочекатися того, що хтось зробить кременчужанам безкоштовну медицину – такого не буде.

«І дуже жаль, що депутатам це питання до душі не припало. Але ж вам щось треба буде казати своїм виборцям перед виборами. Тож сьогодні вважаю має бути протокольне доручення міського голови про відмову благодійних внесків», - сказав Д.Терещенко.

Про те, що всі керівники лікарень сприймають мед заклади як свій особистий бізнес – зауважив депутат Константин Терещенко.

«Знаю, як свого часу у Третій міській лікарні просто не оперували, коли у людей ставався апендицит. Зараз пропоную взяти проект за основу, а потім голосувати по правках», - сказав В.Малецький.

Проте депутати цього рішення не прийняли навіть за основу.

«Спочатку треба підготувати основу. Спершу варто розробити економічний аналіз переходу до системи безкоштовної системи з Національної служби, промоніторити всі благодій внески, надати зміни у бюджет по недофінансуванню», - підсумував Віталій Малецький.

Нагадаємо, благодійні внески у Кременчуці: за пацієнтів місту треба заплатити 4,5 мільйони гривень.

Заборонити благодійні внески у лікарнях Кременчука: депутати шукатимуть недоліки у медичній галузі.

 

 

Ліна Романченко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться