Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вторник, 29 Сентября 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Заборонити благодійні внески у лікарнях Кременчука: депутати шукатимуть недоліки у медичній галузі

 

7 декабря 2018 10:15

Питання розглядатимуть на сесії міськради.

Вчора в мерії Кременчука на засіданні постійної депутатської комісії з питань охорони здоров’я розглянули проект рішення депутатки міськради Тетяни Сідерки про впорядкування фінансово-господарської діяльності закладів охорони здоров’я міста. Його суть - скасування благодійних внесків в закладах охорони здоров’я.

Згідно з цим проектом, депутатам пропонуватимуть заборонити збір благодійних коштів з пацієнтів в закладах охорони здоров’я у будь-який спосіб. 

На засіданні депкомісії Т.Сідерка озвучила відповіді головних лікарів за півроку роботи закладів, які чітко надали суми, отримані в якості благодійних внесків.

«Благодійні внески, як взагалі поняття мають суттєві негативні сторони, тому що на сьогодні в нашому місті вони збираються абсолютно з кожного пацієнта, в примусовому порядку», - зазначила Т.Сідерка.

Екс-віце-мер Віктор Калашник поцікавився у начальника управління охорони здоров'я Максима Середи, скільки коштів не вистачає на те, щоб ліквідувати благодійні внески.

«Більше 20 млн гривень», - відповів М.Середа.

«Якщо скасуємо внески, як це відобразиться на процесі лікувальному?» - запитав В.Калашник.

На це головний медик міста зазначив, що за останні 9 місяців до лікарень Кременчука надійшло 7 млн 600 тис. грн у вигляді товарів та 9 млн 200 тис. грн у вигляді грошових коштів через каси. За словами М.Середи, благодійні внески використовуються на першочергові потреби або такі, які не фінансуються.

«Як пропонуєте в проекті зневілювати цей касовий розрив?» - звернувся В.Калашник вже до Т.Сідерки.

На що депутатка показала документи з мокрими печатками, де, за її словами, зазначені реальні цифри, а ті, що озвучив М.Середа - не відповідають дійсності.

«Виходячи із відповідей, самі головні лікарі визначають чітко еквівалент тієї компенсації, яку ми можемо знайти з нашого міського бюджету, компенсувати цю вартість і забути взагалі про цей злободенний негативний конфлікт, який відбувається щодня», - зазначила Т.Сідерка і навела приклади, коли в лікарнях не звертають уваги на пацієнтів, які не платять так звані «благодійні» внески.

У проекті рішення, який пропонується розглянути на найближчій сесії міськради, йдеться про повне закриття теми благодійних внесків. Як зазначив голова депкомісії Д.Терещенко, за його підрахунками, мова йде про 2-3 млн грн при стовідсотковому фінансуванні з міського бюджету.

«З 2-го кварталу 2019 року заборониться отримувати ці благодійні внески в будь-якій формі, в будь-якому вигляді», - наголосив Д.Терещенко і нагадав, що депутати неодноразово розглядали питання фінансування медицини в цілому.

«Як би не розповідав нам тут Максим Володимирович (Середа, авт.) гроші не йдуть ні на які медикаменти, тому що у лікарні збирають гроші вже за те, що людина туди потрапила – «платний квиток». А потім дають список  ліків», - розповів голова депкоміїї.

Денис Терещенко також наголосив, що на наркоз гроші збирають окремо зі словами: «Вам хороший наркоз, чи поганий?». За його словами, багато міст України вже перейшли на іншу систему, вони вивчили внутрішні резерви кожної лікарні і з міського бюджету винаходять кошти на докомпенсування медичної галузі.

«В нас є достатньо часу, щоб знайти 2-3 млн грн на перший квартал 2019 року, щоб подивитися людям в очі і сказати, що ми, як депутати принесли комусь користь», - зазначив Д.Терещенко.

Він наголосив, що в місті, крім тяжких операцій, нема ургентної допомоги, і то, після таких операцій, люди все одно отримують чималий список препаратів, які необхідно придбати. Його пропозиція – забезпечити всім необхідним в першу чергу дитячу лікарню.

Після дебатів депутати не найшли консолідованого рішення у питанні і розглядатимуть його на сесії міської ради 12 грудня 2018 року.

А 6 грудня під час депутатської комісії депутати Кременчуцької міськради домовились до початку сесії розібратися з бюджетом та доповідати на сесії міської ради про ситуацію в медичній галузі в Кременчуці «мовою цифр». Також вони вирішили показати меру, де знайшли недоліки і скільки це вартує.

Нагадаємо, у Кременчуці пропонують заборонити благодійні внески в лікарнях.

Читайте: 60 гривень на дитину: сума компенсації батьківських внесків з бюджету Кременчука збільшиться.

Нагадаємо також, наприкінці минулого року депутати проголосували за скасування батьківських внесків в навчальних закладах Кременчука.

 

 

Антоніна Озерна

 

 

 

 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться