Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вторник, 10 Декабря 2019 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Всевидяче око накриє поглядом Кременчук (Доповнено)

 

13 декабря 2018 12:40

У місті встановлять відеокамери: у школах, Палацах культури, на ринках, площах та вулицях, у парках, а також на в’їздах До Кременчука. Цей перелік об’єктів не є вичерпаним – його будуть коригувати та доповнювати залежно від необхідності розвитку загальної системи безпеки міста.

На сесії міськради, яка має відбутися 12 грудня, депутати планують прийняти Програму впровадження інформаційно-аналітичної системи «Безпечне місто» у Кременчуці на 2019–2021 роки.

Як сказано в пояснювальній записці до проекту рішення, Програма необхідна для  посилення безпекової взаємодії, підвищення рівня правової культури громадян, захисту стратегічних об’єктів та об’єктів забезпечення життєдіяльності міста, безпеки дорожнього руху.

В рамках Програми буде створено централізовану систему відеоспостереження при муніципальному ситуаційному центрі.

Для належного контролю за обстановкою у місті та відповідного реагування на події, муніципальний ситуаційний центр включатиме наступні підсистеми:

– збору інформації (комп'ютери, бази даних);

– передачі інформації (мережеве обладнання, канали зв'язку);

– аналізу та структурування інформації (інформаційно-аналітичні системи, інтелектуальні інформаційні технології, спеціалізоване програмне забезпечення);

– візуалізації інформації (відеостіна, дисплейні системи, управління виведенням інформації, озвучування, інтерактивні засоби, відповідне програмне забезпечення);

– зберігання інформації (серверне обладнання для зберігання архівів відеозаписів);

– забезпечення безпеки інформації.

Нова установа працюватиме в цілодобовому режимі з розрахунком одне автоматизоване робоче місце на 150 камер відеоспостереження.

Відповідні фахівці вже проаналізували, де слід встановити камери та провели комплексну аналітику щодо визначення місць та об’єктів міста, які потребують посиленого захисту та контролю.

За результатами проведеного аналізу отримано наступні дані:

- дошкільні навчальні заклади – 49;

- загальноосвітні навчальні заклади – 30;

- заклади охорони здоров’я – 14;

- дитячі табори відпочинку – 2 («Зоряний», «Супутник»);

- комунальні позашкільні навчальні заклади – 3 (Кременчуцький міський Будинок дитячої та юнацької творчості, Об’єднання дитячо-юнацьких клубів за місцем проживання, клуб юних моряків «Гардемарин»);

- заклади фізичної культури і спорту – 8;

- комунальні музеї – 2 (Краєзнавчий музей, музей А.С. Макаренка);

- Палаци культури – 5 (Міський палац культури, Палац культури «Кредмаш», Палац культури «КрАЗ», Палац культури ім. І.Ф. Котлова, Палац культури «Нафтохімік»);

- Кременчуцький залізничний вокзал – 1;

- автовокзал – 1;

- ринки – 5 (Придніпровський, Новоіванівський, Центральний ринок, Троїцький ринок, Авторинок);

- комунальні підприємства ЖКГ – 6 (КАТП-1628, «Міськсвітло», «КПС ШРБУ», «Кременчуцьке тролейбусне управління», «Кременчукводоканал», «Теплоенерго»);

- парки та сквери – 9 (Воїнів-інтернаціоналістів, Крюківський, Студентський, Миру, Міський сад, МЮДа, Придніпровський, Ювілейний, сквер імені Олега Бабаєва);

- площі – 2 (Перемоги, Незалежності);

- об’єкти порушення благоустрою та незаконної торгівлі – 25;

- хімічно небезпечні об'єкти (ХНО) – 6;

- стаціонарні об’єкти, що є джерелами викидів забруднюючих речовин – 1  (стаціонарний пост в районі Свіштовського кладовища);

- об’єкти та місця посиленого контролю з боку правоохоронних органів – 13;

- в’їзди в місто – 3.

Цей перелік об’єктів не є вичерпним – його коригуватимуть та доповнюватимуть залежно від необхідності розвитку загальної системи безпеки міста.

З часом у централізовану систему відеоспостереження поступово мають об’єднати всі існуючі міські камери зовнішнього відеоспостереження усіх форм власності.

Централізована система міського відеоспостереження не тільки фіксуватиме та реєструватиме події – вона буде оснащена аналітикою для реагування на численні ситуації, які щомиті відбуваються навколо:

- контроль утворення скупчення людей, транспорту;

– неадекватна поведінка людини (довго стоїть або різко побігла, що не збігається зі звичайною поведінкою);

– розпізнавання осіб, номерних знаків для звірки з базою підозрюваних осіб або викрадених автомобілів;

– контроль залишених предметів (валізи, коробки, автомобілі, тощо).

Таким чином, після створення муніципального ситуаційного центру та централізованої системи міського відеоспостереження система виконуватиме наступні основні функції:

– забезпечення цілодобового контролю над важливими об’єктами міста;

– надання доступу до інформації про оперативну обстановку на об’єктах міської інфраструктури уповноваженим органам;

– сприяння оперативному реагуванню на зміну оперативної обстановки та дорожнього руху;

– попередження надзвичайних ситуацій та подій, можливих терористичних актів, правопорушень та злочинів;

– забезпечення взаємодії між службами міста;

– ведення архіву відео та аудіо інформації;

– передача архівної інформації на запит відповідних служб.

Фінансуватиметься Програма за рахунок бюджету Кременчука, а також інших джерел фінансування, не заборонених законодавством України.

Загальний обсяг ресурсів, необхідних для реалізації програми – 21 млн 848 тис грн. Із них з місцевого бюджету – 21 млн 368 тис грн, з інших джерел – 480 тис грн.

На сьогодні камери, встановлені в місті раніше, фактично не працюють або не виконують покладених на них функцій.

Доповнено:

13 грудня під час розгляду 49-го питання порядку денного сесії міської ради «Про затвердження Програми впровадження інформаційно-аналітичної системи «Безпечне місто», заступник директора комунального підприємства «Кременчук Інвест» Павло Бедрацький розповів про те, що в багатьох містах України вже працює така система. Тож пропонується впровадити її у Кременчуці.

Депутат Денис Терещенко запитав, як саме у подальшому планується корегувати програму? За яким принципом будуть додаватися до неї нові об’єкти?

Мер Кременчука Віталій Малецький відповів, що це будуть вирішувати члени спеціальної комісії, яка буде для цього створена. Тож пообіцяв включити до її складу і Д.Терещенка.

Мав свої питання й депутат Олександр Плескун. Зокрема, хто буде відповідати за реалізацію нової Програми? На його думку, цим має займатися не «Кременчук Інвест». Також він зазначив, що Програму необхідно погодити з правоохоронними органами. О.Плескун зазначив, що Програму треба направити на доопрацювання, щоб чітко прописати усі умови її існування.

Його підтримав депутат Геннадій Іванян, який також поцікавився, хто саме буде відповідати за реалізацію Програми. Він зазначив, що зараз її створюють за кошти місцевого бюджету. Тож у подальшому небажано, щоб «Безпечне місто» потрапило під крило комерційного підприємства, якому буде потрібно сплачувати кошти.

Депутат Олександр Роженко також зауважив, що у подальшому розширенні схеми мають приймати участь депутати. Адже вони володіють більш детальною інформацією по своїм виборчим ділянкам.

Свою пропозицію надав депутат Валентин Курченко-Гай. За його словами, зараз у Кременчуці існують обєднання співвласників багатоквартирних будинків, які готові за власні кошти встановити камери відеоспостереження біля своїх домівок. Тому їх необхідно підключити до цієї Програми.

Депутат Костянтин Терещенко запропонував відправити на доопрацювання зазначену Програму. На його думку, у Програмі забули врахувати підземні комунікації міста, де теж необхідно встановлювати камери. Депутат зазначив, що саме у таких місцях теж можуть траплятися злочини.

На думку депутата Миколи Порицького, треба впроваджувати повну програму «Розумне місто», яка існує в інших містах України. Запропонована Програма – це лише частина зазначеної. Тому він не розуміє, чому у Кременчуці будують вже відому Програму зі шматочків.

Та після усіх дебатів депутати прийняли рішення щодо впровадження у Кременчуці Програми «Безпечне місто».

 

Олег Булашев, Олена Сінтюріна

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться