Кременчуцька газета
Неділя, 13 Жовтня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Як кременчужани пристосовуються до життя в режимі «війна»

21 жовтня 2022 09:30

Реалії сучасності в умовах воєнної агресії російської федерації.

У понеділок, 10 жовтня, кременчужани пережили одну із найдовготриваліших тривог з початку повномасштабної російсько-української війни. Тривожні новини про вибухи у різних регіонах України, а потім і в Кременчуці. Збиті ракети та наслідки цього… Дехто порівнював цей день із 24 лютого... Для масованого ракетного удару росії по Україні країна-агресорка застосовувала як ракети, так і дрони-камікадзе. Військові попереджають, що дрони-камікадзе довго летять та можуть змінювати свій маршрут. Тому повітряні тривоги триватимуть довше. Про це речник командування Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат розповів в ефірі телемарафону «Єдині новини».

«Чому так довго тривоги? Одразу поясню це мешканцям західних областей та інших. Тому що швидкість дрона не є високою – 120-150 кілометрів на годину. І він довго летить, і може коригувати маршрут. Таким чином тривога буде дещо довшою», – пояснив представник Повітряних сил.

Тож зрозуміло, що кременчужанам доведеться пристосовуватися до нових реалій воєнного життя. Зокрема чекати відбою, аби отримати якусь послугу чи потрапити на прийом. Як саме–дізнавалась Кременчуцька газета.

Народжені у сховищі

Із 24 лютого у сховищі Кременчуцького перинатального центру ІІ рівня народилась 41 дитина. Лише під час останньої довготривалої тривоги (10 жовтня) з’явилося двійко нових кременчужан. Про це повідомив директор медзакладу Радомир Сербін. Він зазначив, що по сигналу сирен весь персонал, лікарі, породіллі, молоді матусі і їхні дітки переміщаються в сховища. Тут є всі умови для комфортного перебування – ліжка, ковдри, обігрівачі.

Хірургічний зал і зал для пологів, які оснащені необхідним обладнанням. Є достатній запас ліків, харчування для дорослих і для дітей.

Потрапив під тривогу – перезаписуйся

У дні довготривалих тривог не один кременчужанин потрапив в ситуацію, коли підходить час візиту, наприклад, до лікаря, а прийти не можливо.

«Чоловіку треба було закрити лікарняний 10 жовтня. Але він не зміг це зробити–після того, як, нарешті, зайшов до сімейного лікаря, то почув, що не працює база. Наступного дня – знову тривога. Ледь потрапив на прийом і то, що лікар «втиснув» його поміж пацієнтами, які прийшли по запису на «свій» час», – розповіла кременчужанка Тетяна.

І тут варто зазначити, що Центри надання первинної медико-санітарної допомоги, комунальні поліклініки під час оголошення повітряних тривог не працюють. Медичний персонал спускається у сховище. Як стало відомо із інформації департаменту охорони здоров'я, пацієнти, які не потрапили до фахівців, мають перезаписатися, так як «випали» із черги.

Відзначимо, що приватні медичні заклади попереджають, що після завершення небезпеки всіх записаних на консультацію чи дослідження пацієнтів приймуть.

У Кременчуцькому міському стоматологічному центрі кременчужани, які не потрапили до фахівців у свою чергу, теж можуть прийти пізніше і їх приймуть між тими, хто прийшов по запису.

Проводи в останню путь

Режим військового життя втрутився і в похоронну справу. Як повідомили у департаменті житлово-комунального господарства, під час повітряних тривог працівники комунального підприємства «Спецкомбінат ритуальних послуг» дотримуються режиму безпеки. Тому може бути затримка і під час такої сумної події.

Хто залишається поза мостом?

Міський транспорт під час повітряних тривог у Кременчуці працює (за винятком певного маршруту, автобуси за яким курсують не до кінцевої зупинки). Лише коли трапляються аварійні відключення електроенергії, то тролейбуси зупиняються. А ось через Крюківський міст, коли лунають сирени, курсування громадського транспорту припиняється. Тож дістатися до Правобережжя неможливо, як і не можна виїхати з Крюкова чи Раківки. Однак приватний, службовий та комунальний транспорт мостом їздить. Під час повітряної тривоги пішоходів через міст теж не пропускають. Тому дехто з городян практикує проситися до когось із водіїв в автівки, аби дістатися з одного берега на інший. А там вже вибудовувати інший маршрут.

Несподіванки можуть статися ще на початку поїздки

Із кременчуцького автовокзалу під час повітряних тривог автобуси відправляються. Але тут треба зважити на те, що деякі із них мають маршрут, який пролягає Крюківським мостом, через який їх не пускають. Звідси вірогідність, що поїздка затягнеться на невизначений час. Також, якщо пасажири не встигають на свій рейс через те, що оголошено повітряну тривогу, то кошти за квиток їм не повертають. У касах радять робити запас часу на випадок такої ситуації.

Кременчуцький залізничний вокзал під час повітряних тривог закривають. Персонал переміщається в бомбосховище. Туди ж рекомендують перейти пасажирам. Тож тим, хто користується послугами камери схову, це варто взяти до уваги. Адже вони теж зачинені. Потяги в цей час відправляються лише ті, які не курсують через Крюківський міст. Адже його перекривають під час небезпеки.

Вечірня дорога додому у темряві

Із метою підтримки державної енергосистеми та економії електроенергії в містах України тимчасово не працює вуличне освітлення. В Кременчуці із 12 жовтня цього року – теж.

Як пояснили у мерії, ці заходи допоможуть зменшити кількість віялових відключень в квартирах та домівках. Кременчужан закликали зробити вклад у стабілізацію державної енергосистеми. А саме в пікові години (з 17-ої до 23-ої) не вмикати декілька електроприладів одночасно, вимикати ті, які не потрібно, користуватися бойлером і пральної машинкою вночі.

Тож тепер нерідко містянам доводиться повертатися з роботи у цілковитій темряві. І варто подбати, щоб при собі був ліхтарик.

Що таке ГАВ?

Із 10 жовтня кременчужани і мешканці району почали жити в режимі обмежень електропостачання. З цього дня стало відомо про ГАВ (графік аварійних відключень) – це графік саме аварійних, а не погодинних відключень, тому заздалегідь озвучити тривалість та перелік населених пунктів чи адрес, де обмежать електропостачання, та який час неможливо. Застосовуються такі аварійні відключення при раптовому порушенні режиму роботи об’єктів електроенергетики. Це керовані обмеження, які можуть тривати впродовж декількох днів. Обленерго вводить їх в дію за командою диспетчерського центру НЕК «Укренерго» без попередження споживачів та місцевих органів виконавчої влади. На виконання цієї команди дається 15 хвилин. Скасувати їх може також лише НЕК «Укренерго».

У порядку «живої черги»

Центр обслуговування споживачів групи компаній KG_GROUP (здебільшого містяни знають як «Кременчукгаз») під час оголошення повітряних тривог не працює. Городянам рекомендують спуститися до найближчого укриття. А після завершення споживачів обслуговують в порядку «живої черги». Така сама ситуація і в абонентському відділі комунального підприємства «Кременчукводоканал». Тут запевняють, що увагу уділять всім і штовханини не буде.

Двері суду зачиняються

І Автозаводський, і Крюківський районні суди під час оголошення тривог не працюють. Документи не приймають і не видають. У судових засіданнях оголошують перерву. Працівники мають спуститися в укриття, те саме рекомендують відвідувачам і учасникам судових процесів.

Нагадаємо, під Кременчуком через падіння обламків постраждали три людини.

Від вибухів у кременчуцькому ПТУ№5 ім. Макаренка повилітало скло у півсотні вікон.

У Кременчуці знову чули звуки вибухів.

 

Світлана Павленко

Фото Кирила Воронцова


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися