Кременчуцька газета
Середа, 7 Червня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Як підвищити енергоефективність холодильника: декілька дієвих способів

29 березня 2023 10:10

Питання економії електроенергії сьогодні виходять на перший план. Через обстріли та руйнування об’єктів енергетичної інфраструктури населення закликають ощадливо використовувати електрику, та вимикати непотрібні прилади. Холодильник – такий вид техніки, який має бути постійно під’єднаним до мережі. Але зменшити енергоспоживання цілком можливо.

 

Варто зазначити, що якщо для вас є актуальним питання щодо купівлі нового холодильника, краще вибирати моделі з класом енергоефективності A++ або A+++. Прості розрахунки та порівняння показують, що звичайний двокамерний холодильник на 250-350 літрів класу A+++ впродовж року споживає приблизно 180-200 кВт-год. Тоді як пристрій A або A+ витратить протягом цього ж часу 280-350 кВт-год. Різниця доволі відчутна.

 

Що робити, щоб холодильник працював економно?

Рівень енергоспоживання залежить від багатьох факторів. Наприклад, усі моделі енергоощадливих холодильників укомплектовано компресорами нового зразка – інверторними, котрі працюють безперервно, але можуть самостійно збільшувати чи зменшувати оберти залежно від температури у камері. Також в енергоощадливих холодильниках є система No Frost замість статичної або динамічної систем охолодження, котрі використовують більше електрики.

 

Але навіть якщо у вас найефективніший холодильник, є методи, що допоможуть додатково зменшити енергоспоживання.

  1. Правильне встановлення

 

Встановлюйте прилад якомога далі від джерел тепла. Бажано у приміщенні, де встановлено холодильник, підтримувати трохи нижчу температуру, адже саме у теплому середовищі витрачається енергія на охолодження.

  1. Правильне встановлення температурних режимів

 

Як показує практика, найкращий температурний рівень у холодильній камері – 2,3 або 3,3°C. Саме за таких температур більшість продуктів добре зберігається, а компресор працює в оптимальному режимі. Якщо ж певним продуктам потрібні специфічні умови зберігання, для них є окремі зони свіжості та контейнери, де можна встановити потрібну t°C. Якщо ж є можливість встановити термостат, налаштуйте його таким чином, щоб температури не сильно відрізнялись від встановлених значень.

  1. Правильне завантаження та пластиковий посуд

 

Фахівці стверджують, що ідеальна завантаженість холодильника – на дві третини. У такому разі продукти швидко охолоджуються й добре зберігаються. Також вони охолоджують один одного. Коли холодильник порожній, поршневий компресор все одно продовжує працювати у звичному ритмі. На новіших моделях з одним або кількома інверторними компресорами їх можна вимикати для економії енергії. Забита вщерть морозилка або холодильна камера – теж не дуже добре, оскільки продукти блокують вентиляційні отвори. 

 

Щодо посуду фахівці радять застосовувати пластикові контейнери. Вони скоріше охолоджуються, займають менше місця, ними зручніше користуватися.

TPs16Ywvlajb9pkHEyDVmlBz5O-2UVW1F0CZQI4eTed15Z0l9-j3VlNxMHcC_D6AMhfHiDO5SdJ8WD0Yu31YykiAiIinLLDptPAGCbufOM-vpRdzE_bnRWg0NUy7GbNopjCGHeDypiRndXAC5gejafY.png

Що ще варто знати про підвищення енергоефективності холодильника:

 

  1. Не ставте гарячі страви;

  2. Намагайтеся менше тримати дверцята відчиненими;

  3. Розморожуйте продукти з морозилки у холодильній камері;

  4. Стежте чи нема льоду на задній стінці;

  5. Перевіряйте якість ущільнювача дверей, оскільки з часом він втрачає еластичність та не забезпечує герметичне зачинення дверей.

 

Цих правил варто дотримуватися ще й тому, що ваш холодильник буде довше працювати без серйозних проблем через перевантаження компресора та інших елементів.

На правах реклами

"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися