
Питання економії електроенергії сьогодні виходять на перший план. Через обстріли та руйнування об’єктів енергетичної інфраструктури населення закликають ощадливо використовувати електрику, та вимикати непотрібні прилади. Холодильник – такий вид техніки, який має бути постійно під’єднаним до мережі. Але зменшити енергоспоживання цілком можливо.
Варто зазначити, що якщо для вас є актуальним питання щодо купівлі нового холодильника, краще вибирати моделі з класом енергоефективності A++ або A+++. Прості розрахунки та порівняння показують, що звичайний двокамерний холодильник на 250-350 літрів класу A+++ впродовж року споживає приблизно 180-200 кВт-год. Тоді як пристрій A або A+ витратить протягом цього ж часу 280-350 кВт-год. Різниця доволі відчутна.
Що робити, щоб холодильник працював економно?
Рівень енергоспоживання залежить від багатьох факторів. Наприклад, усі моделі енергоощадливих холодильників укомплектовано компресорами нового зразка – інверторними, котрі працюють безперервно, але можуть самостійно збільшувати чи зменшувати оберти залежно від температури у камері. Також в енергоощадливих холодильниках є система No Frost замість статичної або динамічної систем охолодження, котрі використовують більше електрики.
Але навіть якщо у вас найефективніший холодильник, є методи, що допоможуть додатково зменшити енергоспоживання.
-
Правильне встановлення
Встановлюйте прилад якомога далі від джерел тепла. Бажано у приміщенні, де встановлено холодильник, підтримувати трохи нижчу температуру, адже саме у теплому середовищі витрачається енергія на охолодження.
-
Правильне встановлення температурних режимів
Як показує практика, найкращий температурний рівень у холодильній камері – 2,3 або 3,3°C. Саме за таких температур більшість продуктів добре зберігається, а компресор працює в оптимальному режимі. Якщо ж певним продуктам потрібні специфічні умови зберігання, для них є окремі зони свіжості та контейнери, де можна встановити потрібну t°C. Якщо ж є можливість встановити термостат, налаштуйте його таким чином, щоб температури не сильно відрізнялись від встановлених значень.
-
Правильне завантаження та пластиковий посуд
Фахівці стверджують, що ідеальна завантаженість холодильника – на дві третини. У такому разі продукти швидко охолоджуються й добре зберігаються. Також вони охолоджують один одного. Коли холодильник порожній, поршневий компресор все одно продовжує працювати у звичному ритмі. На новіших моделях з одним або кількома інверторними компресорами їх можна вимикати для економії енергії. Забита вщерть морозилка або холодильна камера – теж не дуже добре, оскільки продукти блокують вентиляційні отвори.
Щодо посуду фахівці радять застосовувати пластикові контейнери. Вони скоріше охолоджуються, займають менше місця, ними зручніше користуватися.
Що ще варто знати про підвищення енергоефективності холодильника:
-
Не ставте гарячі страви;
-
Намагайтеся менше тримати дверцята відчиненими;
-
Розморожуйте продукти з морозилки у холодильній камері;
-
Стежте чи нема льоду на задній стінці;
-
Перевіряйте якість ущільнювача дверей, оскільки з часом він втрачає еластичність та не забезпечує герметичне зачинення дверей.
Цих правил варто дотримуватися ще й тому, що ваш холодильник буде довше працювати без серйозних проблем через перевантаження компресора та інших елементів.