
Антибіотики є потужними ліками проти бактеріальних інфекцій. Проте їхній вплив доволі загальний: «під роздачу» потрапляють не лише хвороботворні мікроорганізми, а й природна мікрофлора тіла. В першу чергу йдеться про бактерії, необхідні для нормального функціонування травної системи. В результаті — близько 30% людей, що приймають антибіотики, стикаються з такими неприємними симптомами як діарея, біль у животі, нудота, здуття.
Це відбувається через розбалансування мікрофлори товстої кишки. Такий ефект антибіотиків не просто вносить незручності в життя людини, а й впливає на її здоров’я. Адже кишкова мікрофлора бере участь у процесах перетравлення їжі, її засвоєння, синтезі вітамінів і ферментів, підтримці нормальної моторики, відновленні слизової оболонки ШКТ.
Як запобігти негативному впливу на кишкову мікрофлору?
Природній кишковий мікробіом — самодостатня система, здатна до регулювання й відновлення без додаткових препаратів. Проте це правило діє виключно у випадку, коли організм повністю здоровий, імунна система працює належним чином, а з їжею в організм надходить належна кількість пробіотиків. До останніх належить їжа, що сприяє росту корисних бактерій: якісні кисломолочні продукти, вівсянка, яблука, сочевиця тощо.
Окрім антибіотиків, на стан кишкової флори негативно впливають багато факторів:
- вік — до 6 та після 65 років мікробіом ШКТ особливо чутливий;
- хронічні захворювання, навіть якщо вони не пов’язані з системою травлення;
- оперативні втручання;
- несприятлива дієта;
- стрес.
Все це окремо, а надто разом з прийомом антибіотиків може спровокувати неприємні симптоми зі стороні ШКТ. Ми всі знаємо, як важливо вести активний спосіб життя без шкідливих звичок, повноцінно харчуватися і відпочивати. Проте створити ідеальні умови для самостійного регулювання травного мікробіому в сучасному ритмі життя надзвичайно складно.
Саме в цьому випадку на допомогу приходить Ентерол® 250, який відновлює склад кишкової мікрофлори. Пробіотики рекомендується вживати під час усього курсу лікування антибіотиками, а також принаймні кілька днів після його завершення. Перед застосуванням препарату, детальніше про який можна дізнатися на сторінці https://enterol.ua, варто проконсультуватися зі своїм лікарем. Ентерол містить сахароміцети, які не чутливі до впливу антибіотиків і тому залишаються дієвим способом боротьби з діареєю та диспепсичними явищами.