Кременчуцька газета
Вівторок, 5 Грудня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

 

Ви є тут

Як у Кременчуці понад 50 років тому почали розвивати фітнес

8 листопада 2022 11:45

Розповідає Кременчуцький краєзнавчий музей.

Хто з людей не прагне бути досконалим? Мабуть, кожен з нас хоч раз у своєму житті замислювався над тим, як стати струнким, здоровим, сильним. І це не секрет, що таке диво може здійснитися, але не завдяки пігулкам та дорогим кремам. Це просте диво – активний спосіб життя. Для отримання досконалого тіла та міцних еластичних м’язів спеціалісти радять займатися одним з найпопулярніших видів фізичної активності нашого часу – фітнесом. 

Останнім часом багато людей приходять до спортивної зали і обирають саме фітнес, займаючись з професійними тренерами. Сьогодні ми вирішили познайомити наших читачів з цим видом спорту, з його історією та значенням для нашого міста. І це не лише данина моді, а й принагідно – вітання з Міжнародним днем фітнесу, який в європейських країнах відзначають щороку 11 листопада.

«Фітнес» (to be fit – бути у формі) – це комплекс програм, який складається з різноманітних вправ з аеробіки, шейпінгу, танцювальних рухів, елементів гімнастики, східних єдиноборств, занять на тренажерах, психотренінги та інше. Термін “фітнес” виник у США й дуже швидко увійшов до інтернаціональної спортивної лексики та став широко використовуватися в Україні.

У нашій країні інтерес до занять із фітнесу припав на 70-80-і роки минулого століття, й був пов’язаний із тим, що фізична підготовка та здоров’я стали розглядатися як основа особистого успіху, можливості бути красивим і благополучним.

Федерація бодібілдингу та фітнесу України ФББО була заснована у 1972 р. і мала назву Комісія з атлетичної гімнастики при Федерації важкої атлетики України.

Історія розвитку й становлення сучасного фітнесу в Україні, безумовно, пов’язані з роками перебудови, що характеризувалося періодом занепаду фізичної культури, фізичної підготовленості й стану здоров’я населення. На фоні цього у світі американськими засобами масової інформації проводилася активна пропаганда фітнесу, яка сприяла його популяризації в різних країнах, у тому числі й у нас.

В Кременчуці фітнес почав розвиватися у 1970-і – 1980-і роки і поширився на початку 2000 років. З’являлися перші тренажерні зали із сучасним оснащенням, збиралися групи для занять культуризмом (пізніше бодібілдинг), йогою, аеробікою та ін.

Культуризм в Кременчуці з’явився у 1974 році. З йогою кременчужан почали знайомити у 1992 році. А одна з перших секцій аеробіки в Кременчуці була організована у жовтні 1985 р., тоді як у довідниках зазначено, що оволодіння новим видом спорту і рухової активності у містах Києві, Одесі розпочалася лише після того, як у травні 1990 до Одеси приїздила делегація США з показовими виступами чемпіонів США зі спортивної аеробіки (програма «Спорт для усіх»). А отже можна сміливо стверджувати, що зародження аеробіки в нашій країні розпочалося з Кременчука.

(на фото - Ангеліна Ігорівна Прихожа під час занять аеробікою. З фондів музею)

Як зазначено в місцевій газеті за 1985 рік, секція аеробіки складалася з двох вікових груп по 30 чол. в кожній: перша - 17-25 років, та друга - за 25 років. На заняття приходили учениці 9-10 класів та ПТУ, студентки технікумів та працівники кременчуцьких промислових підприємств. Заняття проводила Радченко Людмила Володимирівна, інженер-конструктор заводу «Дормашина».

У 2004 році була утворена Федерація Аеробіки м. Кременчука. З цього часу в місті почали проводити щорічний фестиваль сучасного танцю та фітнес-аеробіки. Місцем проведення традиційно став палац культури "Нафтохімік". До складу конкурсного журі входила Наталія Прокопівна Солодовникова, Заслужений тренер України по художній гімнастиці.

А 16 травня 2015 році в нашому місті був проведений Всеукраїнський фестиваль сучасного танцю та фітнес-аеробіки "DANCE SENSATION" До складу журі увійшли судді не лише з Кременчука, а й з Києва, Дніпропетровська (сучасний Дніпро) та Кривого Рога.

З часу Незалежності України наші спортсмени в області фітнесу накопичили неабиякий досвід, отримали багато знань у сфері оздоровчої фізичної культури, що надає можливості відкрити нові, малодосліджені шляхи формування здорового способу життя

На сучасному етапі фітнес повністю відповідає державній політиці у сфері фізичної культури, створення умов для задоволення потреб кожного громадянина в зміцненні свого здоров’я, виховання соціальної орієнтації на здоровий спосіб життя та профілактику захворювань.

В 2021 році було нараховано близько 200 напрямків фітнесу, серед яких основні: бодіфлекс, воркаут, фітнес-йога, стретчинг, пілатес, калланетика, аеробіка, шейпінг, кроссфіт, бодібілдинг, пауерліфтинг.

Значною подією у фітнес-індустрії стало будівництво справжнього фітнес-клубу під назвою «Sport Life», яке розпочалося десять років тому в жовтні 2012 р. Його будували компанії "ЄВРОПАБУД" та "ВЕКТРА ПЛЮС". Тоді була закладена капсула під будівництво нового спортивного комплексу. Відкриття клубу відбулося 15 листопада 2014 року. Фітнес-клуб має загальну площу 3500 кв. м. На той час на території України працювало 17 фітнес-клубів мережі Sport Life, а через два роки їх кількість зросла до 37. В Кременчуці він став першим у своєму форматі клубом, найкращим та найбільшим. Тут улаштована велика тренажерна зона, спортивний басейн, перша та єдина у місті дитяча фітнес-академія з розвиваючими та навчальними програмами для дітей від 2 до 10-ти років.

Серед інших фітнес-клубів Кременчука понад 7 років існують жіночий фітнес-клуб «FitCurves», в якому займаються від 12-ти до 85-ти років. Перший клуб цієї мережі був відкритий ще у 1992 р. в місті Харлінген, Техас. Сьогодні Curves нараховує понад 12000 клубів в 92-х країнах світу.

Кременчуцький фітнес-клуб «Спартак» розпочав свою діяльність у 2001 році. До тренерського складу цього клубу входять справжні чемпіони. Так, у поточному році новим тренером тренажерного залу став діючий чемпіон світу та майстер спорту міжнародного класу з пауерліфтингу та воркауту Богдан Савосько.

Незмінним тренером з фітнесу є Тетяна Рогозіна. Вона справжня легенда кременчуцького спорту - майстер спорту міжнародного класу з легкої атлетики, майстер спорту з лижних перегонів, 20 років (!) виступів за Збірну України з легкої атлетики, успішні виступи на Чемпіонатах України та світу з лижного спорту у категорії Masters (+30).

 

Інструктор тренажерного залу, персональний тренер, учасник фітнес-конференцій Сергій Білоусов – неодноразовий учасник та призер Чемпіонату України з баскетболу.

Інструктор тренажерного залу, персональний тренер, учасник фітнес-конференцій Яна Голобородько – неодноразовий переможець, всеукраїнських змагань з фітнесу, бодібілдингу, бодіфітнесу.

Богдана Моргун – фітнес-тренер, інструктор з аеробіки, дипломований спеціаліст з фізичної реабілітації та фітнесу. Має розряд майстра спорту України з художньої гімнастики, чемпіонка м. Кременчука та Полтавської області.

21 серпня 2015 року був відкритий новий тренажерний зал «Спартак».

Також в Кременчуці працюють студія танцю та фітнесу «Дегаже», фітнес-клуби: "WOW FIT", "Тонус", SmartFit, Hardkore, фітнес-центр "Апельсин", тренажерні зали: "Титан", МТ-Спорт, "Балу", «Твiй йога простiр Yoga Way», фітнес студія "FitRoom Studio", BodyFit, студія жіночого фітнесу "Beauty-Fit" та ін. Якщо є трохи вільного часу, можливості та головне – бажання вдосконалити своє тіло, запрошуємо приєднатися до груп з фітнесу.

А тих, хто вже обрав шлях активного життя – щиро вітаємо зі святом! І бажаємо, щоб з фізичними вдосконаленнями прийшла до вас сила, енергія та бадьорість духу! Тому що сильні та красиві – непереможні у всьому!

А головне – миру всім нам!

 

 

Вікторія Ширай


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися