Кременчуцька газета
Вівторок, 25 Березня 2025
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ми в Telegram

Ви є тут

Як відкликати місцевого депутата: партіям – усе, виборцям – процедура

19 грудня 2020 11:00

Самим політсилам, котрі забажають позбутися тих чи інших депутатів, більше не треба ховатися за вивіскою “народної ініціативи”, щоб запустити процедуру відкликання, – тепер це можна легко зробити за ініціативою місцевого партосередку.

 

З наближенням цьогорічних місцевих виборів законотворці взялися переписувати процедуру відкликання депутатів місцевих рад. У підсумку значно простішою для виборців вона не стала. Найсуттєвіша зміна на користь громад – зменшено кількість підписів, необхідних для підтримки ініціативи про відкликання депутата. Також у законі прописали процедуру залучення органів ведення Держреєстру виборців та правоохоронців до перевірки відомостей про підписантів і їхніх підписів. Недосконалість законодавства в цій частині створювала проблеми із залученням посадовців до такої перевірки та могла поставити хрест на процедурі відкликання депутата.

Проте інстанція, котра остаточно вирішуватиме, чи “заслуговує” обраний від партії депутат (не самовисуванець) бути відкликаним, залишилася незмінною. Як і раніше, це буде вище партійне керівництво. На цьогорічних виборах монопольне право партій висувати кандидатів до рад спустили аж до громад з 10 тисячами виборців. Тож у багатьох селах і селищах, де раніше була більш-менш реальна можливість відкликати хоча б самовисуванця, ініціатори відкликання тепер сподіватимуться лише на “добру волю” партій.

А от самим політсилам, котрі забажають позбутися тих чи інших депутатів, більше не треба ховатися за вивіскою “народної ініціативи”, щоб запустити процедуру відкликання, – тепер це можна легко зробити за ініціативою місцевого партосередку. І процедура в такому разі буде значно простішою порівняно з тією, що прописана для виборців.

Ба більше, місцеві депутати, обрані за партійними списками, відтепер міцніше прив'язані до своїх політсил. Щоб не наразитися на відкликання, вони мусять чітко дотримуватися партійних програм, підтримувати зв'язок з осередками та не залишати свої фракції. Таким чином, партійна диктатура в місцевих радах набула чітких обрисів.

Варто додати, що народні депутати періодично змінюють процедуру відкликання місцевих депутатів, але водночас не поспішають запроваджувати таку процедуру стосовно себе.

Дмитро Черетун, Парламентський аналітик
 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися