
У середині укриття в три ряди стояли стільці, стіни укриття розмальовані, а також в приміщенні були квіти. Сховище має два виходи та туалет.
Сьогодні депутати міської ради – представники комісій по освіті і по бюджету – завітали до Малокохнівської гімназії №14, де зроблено модульне укриття.
Директорка навчального закладу Тетяна Талмазан розповіла, що в школі навчається 130 учнів.
«Навчаємося ми зараз в одну зміну, так як є батьки ті, які забажали, що діти все одно будуть навчатися онлайн. І трохи дітей, ну зовсім мало, є за кордоном […] Маємо прекрасне укриття, за що дуже дякуємо. Укриття розраховане на 95 учнів. Тобто не вся кількість учнів може туди потрапити, якщо всі прийдуть. Тоді ми будемо навчатися навіть не в дві зміни, а в півтори… Укриття коштувало 3,5 мільйона гривень», - розповіла пані директорка і запросила депутатів та журналістів до укриття, яке знаходиться прямо на подвір’ї гімназії.
У середині укриття в три ряди стояли стільці, стіни укриття розмальовані, а також в приміщенні були квіти. Сховище має два виходи та туалет.
«Нормально так зроблено, але холодно», - сказав перше зауваження голова бюджетної комісії Кременчуцької міськради Олександр Плескун.
«Ну, тому що зараз не включено опалення. Коли починається повітряна тривога, черговий вчитель приносить обігрівачі, ми їх вмикаємо», - каже Тетяна Талмазан.
«Поки вони нагріються, то закінчиться тривога», - сказав О.Плескун.
«Діти всі одягаються. Тут швидко надихають», - не погодився з депутатом секретар міськради Юрій Гриценко.
«Вони можуть хворіти, тому треба про це також думати», - все одне стояв на своєму депутат Плескун і попрохав показати обігрівачі.
«Вони просто в навчальному закладі знаходяться, тому що сюди, ну, ми не заносимо техніку. Коли приносимо, то ми вмикаємо з однієї сторони і з другої. Тут техніку не можна ставити, бо тут холодно», - каже директорка, і тим самим викликає ще більший шкал запитань.
«Техніку не можна, а дітям не холодно? А як же квіти тут ростуть, чи ви їх щойно занесли? А де вода та медикаменти?» - запитують присутні і у відповідь чують, що все це приноситься до укриття під час тривоги.
«А тут дійсно 90 чоловік розміститься?» - вже ставлять питання журналісти.
Директорка стверджувально киває головою і далі каже, що сама з колегами розмальовувала стіни. На це в них пішло кілька днів. Малюнки на стінах гостям сподобалися.
«А що, учбовий процес тут не відбувається?» - знову запитують депутати.
«Учбовий процес тут не відбувається. Тут лише є настільні ігри… Хоча є дуже відповідальні діти, які беруть з собою книжки, конспекти і працюють», - каже директорка.
«Яка у вас наповнюваність класів?» - запитують депутати.
«Найменший клас – це 9 учнів. Найбільший – 18, а середній – це 14 чоловік. 9 класів у нас», - каже Т.Талмазан.
«А можна, щоб ця школа працювала як школа-садок, як зроблено в гімназії №7?» - запитує депутатка Кременчуцької міськради Лариса Гориславець.
«Ні, тут повинні бути приміщення, наприклад, де ліжка ставити. У них такої можливості немає. А в нас просто 9 класів, і кожен клас у своєму кабінеті», - відповідає директорка закладу, а заступниця директора департаменту освіти Світлана Михайленко говорить, що діти з селища ходитимуть в дитсадок №77, який має запрацювати з 1 вересня офлайн.
Олег Булашев
Відео Микити Ліцкевича