
Більшість з них служили у легендарному полку «Азов» і були взяті у полон в Маріуполі. Саме з травня 2022 року військові перестали виходити на зв’язок.
Сьогодні з Кременчука стартувала хода на Київ, участь у якій беруть мешканці Львівської та Рівненської областей, Полтави та Кривого Рогу, а також з інших міст України, яких об’єднує одне – їхні сини та доньки, чоловіки та жінки, онуки та онучки, які знаходяться в російському полоні.
Більшість з них служили у легендарному полку «Азов» і були взяті у полон в Маріуполі. Саме з травня 2022 року військові перестали виходити на зв’язок.
Як кажуть матері полонених, вони точно знають, що їхні діти в полоні і мають надію на визволення.
Тому вони звертаються до міжнародних інституцій за допомогою, до Офісу Президента та інших органів влади країни з проханням пришвидшити перемовини щодо визволення військових.
Так Жанна Зубрицька з Кропивницького каже, що тих, кого звільнили, розповідають про катування українських військових.
Сама жінка чекає з полону сина, який останній раз виходив на звʼязок рік та чотири місяці тому – з Азовсталі.
Жінка на одному з ворожих відео бачила сина в полоні і від тих, хто повернувся з полону, знає – її син живий.
Аби його визволити жінка зверталася за допомогою скрізь – від СБУ до ООН.
«У відповідях пишуть лише одне – «Чекайте», - каже пані Зубрицька.
Ольга Коробенко зараз мешкає у Кривому Розі і також приїхала, аби піти з Кременчука ходою на Київ.
Вона чекає з полону брата, який також з травня минулого року не виходив на зв’язок і був полонений на Азовсталі.
«Чекати дуже важко. Ми писали звернення до керівництва країн, які мають можливості їх врятувати. Сьогодні вирішили пройтися пішою ходою до Києва», - каже жінка.
Ще одна учасниця ходи Анастасія зазначає, що володіє інформацією про деяких полонених, то їх стан поганий, вони втратили більшу частину ваги. Медогляд їм не надається.
«Вже минув рік, і почали повертати тіла! Ми зверталися до міжнародних партнерів, дипломатів, аби врятувати людей з полону», - каже Анастасія.
Оксана Залуцька також наполягає на необхідності підтримки в питаннях визволення з полону військових та цивільних саме у міжнародної спільноти.
«Ми будемо боротися за наших полонених, а вони мають повпливати на росію ще більшими санкціями… Нам потрібно визволити Героїв, які показали своєю сміливістю, силою, вірою, що Україна переможе», - каже жінка, яка приїхала до Кременчука зі Львова і чекає з полону сина, з яким втратила зв’язок 14 травня 2022 року.
«Наша хода – це підтвердження, що ми не здамося», - каже пані Оксана.
За її словами, для участі в ході прибули близько 30 людей. Жінки здивовані навіщо їх так пильно охороняють майже стільки ж правоохоронців.
До речі, на захід з Полтави прибули керівники поліції та СБУ області. Правоохоронці намагалися провести з учасниками ходи попереджувальні розмови, а ось мер Кременчука Віталій Малецький навпаки допомагав жінкам.
Після спілкування з представниками Нацгвардії, жінки пройшлися ходою по центральній вулиці Кременчука – вулиці Соборній, а далі вирушили на Київ, де планують завітати до Координаційного штабу з питань поводження з полоненими та в інші органи влади.
Вони впевнені, що лише разом можна досягти результату.
Повний сюжет про хід акції:
Олег Булашев
Відео Микити Ліцкевича