
Питання знесення пам'ятників, пов'язаних з росією вирішується поступово і коли прийде час їх зносити, слід буде ставити нові.
Замість стели Слави у Полтаві начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін пропонує поставити пам’ятник Григорію Сковороді чи Величковському, або Героям війни.
Про це він заявив сьогодні, під час онлайн-брифінгу з редакторами ЗМІ Полтавщини.
За його словами питання знесення пам'ятників, пов'язаних з росією вирішується поступово і коли прийде час їх зносити, слід буде ставити нові.
Нагадаємо, Іван Величковський (близько 1630 (1651) — 1701 (1726)) — український письменник, поет, перекладач, теоретик літератури, культурний і громадський діяч, священник. Іван Величковський належить до маловідомих українських письменників кінця XVII і початку XVIII ст. У 1660 роках навчався в Києво — Могилянській колегії.
Дуже мало відомостей про життєвий шлях письменника. Можемо припустити, що на початку 80-х років він належав до складу співробітників чернігівської друкарні Лазаря Барановича. Трохи пізніше, в середині 80-х років, він оселився в Полтаві, де зайняв посаду пресвітера, а потім протопресвітера Свято-Успенської церкви.
Григорій Савич Сковорода (22 листопада (3 грудня) 1722, Чорнухи, Лубенський полк — 29 жовтня (9 листопада) 1794, Іванівка, Харківщина) — український філософ-містик, богослов, поет, педагог, можливо, і композитор літургійної музики. Мав значний вплив на сучасників і подальші покоління своїми байками, піснями, філософськими творами, а також способом життя, через що його називали «Сократом».
Монумент Слави — монумент на честь 100-річчя перемоги армії московського царя Петра I над шведськими військами Карла XII у Полтавській битві 27 червня 1709 року. Пам'ятник встановлено у 1811 році в центрі Круглої площі міста Полтава. Монумент Слави замикає перспективу восьми вулиць міста, є його ідейною і містобудівною домінантою, утворює разом із забудовою Круглої площі ансамбль доби російського класицизму.
Олег Булашев